• Koło biologiczne

• 12.12.2018 09:36
      • Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczą w zajęciach Koła biologicznego prowadzonego przez nauczyciela biologii - Michała Sulkiewicza. Na jednych z pierwszych zajeć uczniowie zgłębiali umiejętność mikroskopowania - zaglądali do wnętrza liścia Moczarki kanadyjskiej w poszukiwaniu chloroplastów, wykonywali preparaty liści cebuli w celu odnalezienia jąder komórkowych, a nawet poszukiwali erytocytów w mleku.

Kolejne zajęcia nie były mniej ekscytujące. Sprytne zastosowanie metody chemicznej, jaką jest chromatografia bibułowa barwników fotosytetycznych, umożliwiła sprawdzenie czy liść pietruszki jest faktycznie zielony. Jakie bylo zdziwienie uczniów kiedy własnoręcznie odkryli, że to, co wygląda na zwykły zielony kolor w rzeczywistosci nim nie jest. Jakie pomysły na dalsze zajęcia Koła Biologicznego? Wszelkie pytania proszę kierować do Pana Michała Sulkiewicza, który jak zwykle ma głowę pełną pomysłów i zapał do dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w pracy laboratoryjnej. Zajęcia odbywają się w środy, liczba miejsc jest ograniczona.