• Projekt "Szkoła w Sąsiedztwie" - uroczysta premiera podcastu "Osiedlowy Klub Kultury".

27 lutego odbyła się w naszej Szkole uroczysta premiera podcastu pt. Osiedlowy Klub Kultury przygotowanego przez uczniów oddziału dwujęzycznego 7b. Podcast jest owocem projektu "Szkoła w Sąsiedztwie" realizowanego od listopada ubiegłego roku. Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest Fundacja Pole Dialogu, a jego głównym celem tworzenie lokalnych partnerstw i budowanie relacji sąsiedzkich. Przez kilka miesięcy uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do nagrania podcastu, odwiedzali ciekawe miejsca w najbliższej okolicy szkoły, rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy. Uczyli się obsługi sprzętu i aplikacji potrzebnych do nagrania podcastu. Na premierze gościliśmy społeczność Osiedlowego Klubu Kultury, przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki oraz koordynatorów projektu z Fundacji Pole Dialogu. Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.

• Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. Nasi specjaliści zorganizowali w tym dniu warsztaty mające na celu zapoznanie uczniów z tą chorobą, jej objawami oraz tym, jak można przeciwdziałać depresji i gdzie szukać pomocy. Choć temat depresji nie jest łatwym tematem, to wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zrozumieniem.

• Laboratorium Biologiczne

Nowa galeria Laboratorium Biologiczne została dodana do albumu fotograficznego

Kolejna odsłona realizacji projektu Zielone Laboratorium za nami. Tym razem uczniowie klasy VII D uczestniczyli w warsztatach biologicznych w Centrum Nauki Kopernik. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów wykonywaliśmy samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia.

• Wizyta klasy 6a w Centrum Nauki Kopernik

W ramach realizacji projektu Zielone Laboratorium uczniowie klasy VI A uczestniczyli w wycieczce klasowej o tematyce ekologiczno-przyrodniczej pod hasłem ,,Co, gdzie, dlaczego?” do Centrum Nauki Kopernik. Odwiedziliśmy również Planetarium, aby obejrzeć film pt. "Jesteśmy Strażnikami". Zobaczyliśmy, jak poszczególne elementy ziemskich ekosystemów są ze sobą powiązane i jak niezbędna jest równowaga między nimi do dobrego funkcjonowania naszej planety. "Jesteśmy Strażnikami" to film ukazujący piękno naszej planety, jak i przedstawiający ważny edukacyjny przekaz. Podczas seansu odkryliśmy, że satelity i badania naukowe pomagają nam lepiej rozumieć związki między działalnością człowieka a zmianami klimatu.

• Mistrzostwa Warszawy w minikoszykówce

Po wygraniu zawodów w dzielnicy Bemowo w dniach 5-13 lutego br. uczennicom naszej szkoły przyszło rywalizować w mistrzostwach Warszawy w minikoszykówce. Po zeszłorocznym pechowym odpadnięciu już w początkowej fazie grupowej, w tym roku dziewczęta były bardzo zmotywowane, by pokazać swoje duże umiejętności, co ostatecznie dało nam wysokie 6. miejsce i motywację do dalszej pracy. Była to niesamowita przygoda, pełna emocji i wrażeń. Gratulujemy!

• Zawody Sprawności Fizycznej uczniów klas 3

19 lutego w SP 357 przy ul. Zachodzącego Słońca odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas 3. Udział w nich wzięło 11 drużyn z bemowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów: Maja Kowalska, Liwia Ślusarz, Apolonia Rozbicka, Magdalena Grzelak, Marika Kravets, Alicja Kajczuk, Jakub Iwański, Marcel Jurczak, Grzegorz Ziółkowski, Bartosz Gruszka, Emilian Chojnacki-Pacheco, Adam Fortuński i Krzysztof Kudelski. Po bardzo zaciętej sportowej rywalizacji nasi zawodnicy zajęli 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów! Zespół wychowania fizycznego

• Dzień Bezpiecznego Internetu

W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w szkole odbyły się zajęcia, wykłady oraz warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji multimedialnej "Czy social media mogą być toksyczne?" oraz "Czy dzieci są bezpieczne w sieci?"

• Szkoła w Chmurze