• Konkurs Matematyczno - Lingwistyczny

Konkurs_matematyczno_lingwistyczny_Regulamin.pdf

Slownik.pdf

Szanowni Państwo,

1. Szkoła Podstawowa nr 306  w Warszawie zaprasza chętnych uczniów klas 6 i 7 do udziału w Dzielnicowym Konkursie Matematyczno – Lingwistycznym „Obieżyświat Matematyczny”.

Mamy pełną świadomość, iż mimo swojej trudności i wymagającego regulaminu, jest to oferta ciekawa i atrakcyjna, mająca patronat Burmistrza naszej dzielnicy.

W czasie konkursu uczniowie muszą wykazać się zarówno ponadprzeciętną wiedzą matematyczną, jak i językową, albowiem będą rozwiązywać zadania zapisane i w języku polskim, i w angielskim.

Na stronie SP Nr 306 znajduje się kilkustronicowy słowniczek pojęć, które trzeba opanować do 22 / 23 listopada – wtedy bowiem ma odbyć się etap szkolny tego konkursu.

Zarówno słowniczek, jak i regulamin (z zakresem wymagań) umieścimy także jutro na stronie naszej szkoły.

Ze względu na to, że konkurs jest wymagający, czasu na zgłoszenie mało, a przy Olimpiadzie nastąpiły drobne nieporozumienia, ogłaszamy co następuje:

Chęć udziału w szkolnym etapie konkursu, po zapoznaniu się z regulaminem i słowniczkiem, zgłaszamy wyłącznie do Pani Magdaleny Jaśkiewicz i wyłącznie w Librusie, do najbliższego czwartku, tj. do 26.10.2017r., do godziny 18:00.

Jest to termin absolutnie nieprzekraczalny, albowiem do 27 października 2017 r. mamy podać organizatorom (sekretariat@sp306.udu.pl) imienną listę uczniów.

2. Jeśli chodzi o Olimpiadę, przypominamy o 4 faktach:

- organizatorem Olimpiady jest Szkoła Podstawowa nr 84 w Warszawie (www.sp84.waw.pl, olimpiadawarszawska@wp.pl);

- regulamin (wraz z zakresem wymagań) znajduje się od dawna na stronie naszej szkoły,

- w etapach szkolnych takich konkursów startują wszyscy chętni, a dopiero ci, którzy przejdą dalej mogą być ukierunkowywani przez nauczyciela danej klasy,

- w tym konkursie proszono nas na razie tylko o podanie ilości dzieci, listy imienne podałam tylko do Państwa wiadomości. Proszę zatem nie przejmować się literówkami. Na udział dziecka w etapie szkolnym, jeśli nie zgłoszono go na czas, można liczyć tylko przy założeniu, że ktoś zgłoszony zachoruje (podałyśmy bowiem liczbę uczestników).

W imieniu Zespołu Językowego –   Magdalena Jaśkiewicz