• Międzyszkolny Turniej o Zdrowym Stylu Życia "Zorientowani na zdrowie"

27.03.2018 21:42

Dnia 20.03.2018r. odbyła się już XI edycja Międzyszkolnego Turnieju o  Zdrowym Stylu Życia "Zorientowani na zdrowie".

W Turnieju uczestniczyło pięć szkół podstawowych z Bemowa.
      W imieniu  naszej szkoły wystąpiła czteroosobowa reprezentacja z klas V: Olivia Czekaj - Vb, Lilia Mularska - Ve, Julia Najmark - Ve, Magdalena Pióro - Ve.
      Zdobyliśmy I miejsce.

Gratulujemy wyniku!

• Międzyszkolny Turniej o Zdrowym Stylu Życia "Zorientowani na zdrowie" 2016-2017

27.03.2018 21:35

X jubileuszowy Międzyszkolny Turniej o Zdrowym Stylu Życia "Zorientowani na zdrowie" już za nami.
      W tym roku szkolnym frekwencja dopisała, bo do Turnieju zgłosiło się 6 szkół bemowskich. Zadania były trudne i wymagały od uczestników wiedzy przyrodniczej i umiejętności pracy w grupie. Naszą szkołę reprezentowały 4 uczennice z kl. Vc:  Amelia Fukowska, Maria Stykowska, Karolina Górecka, Joanna Woźniak.

Poradziły sobie znakomicie i zajęły II miejsce.

Dziewczynki przygotowywały się pod kierunkiem nauczyciela przyrody Pani Emilii Wolskiej.

Zwycięską szkołą została SP 150.
      Część artystyczną przygotowała Pani Mirosława Kwiatkowska. Wystapił zespół Małe Metrum. Tańce i wierszyki, w wykonaniu dziecięcych artystów, bardzo spodobały się publiczności i zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w Turnieju.

• „Podaj dalej…Drugie życie odpadów”

23.10.2016 22:06
      „Podaj dalej…Drugie życie odpadów” – to hasło przewodziło tegorocznej inicjatywie ekologiczno – charytatywnej, przeprowadzonej w naszej szkole w ramach akcji Sprzątanie Świata 2016.
      Aby pokazać, że nawet urządzenia elektroniczne nadają się do recyklingu, we wrześniu i październiku zorganizowano zbiórkę nieużywanych telefonów komórkowych. Udało się zebrać 101 komórek i 6 ładowarek.
      Klasa VI otrzymuje wyróżnienie za największą liczbę przyniesionych telefonów komórkowych.
      Dodatkowo w klasach IV- VI odbył się konkurs na najciekawszy komiks o tematyce tegorocznego hasła. Uczniowie wykonali komiksy na lekcjach plastyki pracując w grupach. Ze wszystkich prac wybrano najciekawsze i nagrodzono dyplomami. Nagrodzonym gratulujemy.
      Dziękujemy wszystkim darczyńcom, w ten sposób dołączyliście do miliona wolontariuszy w Polsce i przyczyniliście się do pozyskania funduszy na zakup energooszczędnego sprzętu AGD do placówek służących dzieciom i osobom starszym.

Nauczyciele przyrody