• Z przyrodą za pan brat…

24.02.2019 21:22

„ … bo w nauce przyrody chodzi o to by nie czytać o niej w ławce z książki i robić zadania w ćwiczeniach, tylko by badać ją, poznawać i cieszyć się przebywaniem w niej” – napisał kiedyś uczeń wyrażając trafnie potrzeby wszystkich innych.

Na pierwszych zajęciach terenowych uczniowie klas 4A i 4B poznawali oraz badali przyrodę zmysłami, przyrządami przyrodnika i wykonywali zadania, w których przedstawiali wyniki swoich badań. Najwięcej emocji wzbudziło u uczniów wyszukiwanie aplikacji pomagających poznawać przyrodę. Korzystając z aplikacji „Czyj to liść” i „Jaki to ptak”, uczniowie mogli poznawać gatunki flory i fauny znajdującej się w otoczeniu szkoły. W efekcie powstały piękne opisy wrażeń z przebywania na łonie natury i albumiki zdjęć pokazujące jej piękno.

Autor: p. Grażyna Kurek - nauczyciel przyrody i geografii

• Wycieczka do Instytutu Chemii Fizycznej PAN

17.12.2018 18:03
      04.12.2018 wybrana grupa uczniów klas siódmych uczestniczyła w wycieczce do Instytutu Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk. Podczas tego wydarzenia uczniowie mogli zapoznać się z pracą mikroskopu elektronowego, własnoręcznie wykonać zdjęcia metodą tradycyjną oraz zwiedzić profesjonalne laboratoria badawcze. Młodzież wykazała duże zainteresowanie wyjściem i zadawał wiele ciekawych pytań pracownikom naukowym instytutu.
    • Konkurs geograficzny - „KRAJOBRAZ NASZYM DZIEDZICTWEM”

04.01.2019 12:15

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301

im. Janusza Korczaka w Warszawie

zaprasza

uczniów klas V-VI i VII-VIII szkół podstawowych Dzielnicy Warszawa-Bemowo do udziału

w I EDYCJI DZIELNICOWEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO

POD HASŁEM „KRAJOBRAZ NASZYM DZIEDZICTWEM”

Uwaga!
      Termin zakończenia konkursu został przedłużony
      do 4 lutego 2019 roku.

klasy_5-_6_.pdf

klasy_7-_8.pdf

• Wyniki konkursu "Pij wodę na zdrowie"

09.12.2018 20:12

Wyniki konkursu "Pij wodę na zdrowie"

Stachelek Adam VIII a - Im.
      Olichwiruk Patrycja VI b - II m.
      Deptuszewska Natalia VIII a - III m.

Wyróżnienia:
      Kowalska Zuzanna VI b
      Pióro Magdalena VI e
      Pieńkowska Natalia VI e
      Nojszewski Tomasz VIII d

Gratulujemy!

• Koło biologiczne

12.12.2018 09:36
      Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczą w zajęciach Koła biologicznego prowadzonego przez nauczyciela biologii - Michała Sulkiewicza. Na jednych z pierwszych zajeć uczniowie zgłębiali umiejętność mikroskopowania - zaglądali do wnętrza liścia Moczarki kanadyjskiej w poszukiwaniu chloroplastów, wykonywali preparaty liści cebuli w celu odnalezienia jąder komórkowych, a nawet poszukiwali erytocytów w mleku.

Kolejne zajęcia nie były mniej ekscytujące. Sprytne zastosowanie metody chemicznej, jaką jest chromatografia bibułowa barwników fotosytetycznych, umożliwiła sprawdzenie czy liść pietruszki jest faktycznie zielony. Jakie bylo zdziwienie uczniów kiedy własnoręcznie odkryli, że to, co wygląda na zwykły zielony kolor w rzeczywistosci nim nie jest. Jakie pomysły na dalsze zajęcia Koła Biologicznego? Wszelkie pytania proszę kierować do Pana Michała Sulkiewicza, który jak zwykle ma głowę pełną pomysłów i zapał do dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w pracy laboratoryjnej. Zajęcia odbywają się w środy, liczba miejsc jest ograniczona.