• Konkurs językowo-plastyczny "My Christmas lapbook"

• 03.12.2018 18:48
      • Regulamin konkursu językowo-plastycznego „My Christmas lapbook”

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 301 w Warszawie

Cele konkursu:

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce ina świecie

- zachęcenie uczniów do samodzielniego poszerzania wiedzy i umiejętności językowych

- rozbudzanie w uczniach wrażliwości międzykulturowej

- rozwijanie umiejętności plastycznych

- rozpowszechnienie idei tworzenia lapbooków jako atrakcyjnej formy skutecznego segregowania i zapamiętywania informacji

Uczestnicy:

- uczniowie klas I-IV

Warunki uczestnictwa:

Zadaniem uczestnika jest opracowanie i wykonanie książki tematycznej w języku angielskim w formie lapbooka (szczegółowe informacje poniżej) na temat Bożego Narodzenia. Złożony lapbook powinien mieć format A4. Praca powinna być wykonana indywidualnie i samodzielnie. Dorośli mogą pomóc w zdobyciu informacji, ich weryfikacji oraz usystematyzowaniu. Praca powinna zawierać przyczepioną metryczkę z danymi: imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza uczestnik. Prace przechodzą na własność organizatora- zostaną wykorzystane na gazetkach tematyczych w salach oraz zamieszczone na stronie szkoły.

Termin składania prac: 13 grudnia 2018r.

Prace należy przekazywać nauczycielom języka angielskiego uczącym w danym oddziale.

Ocena prac i przyznanie nagród:

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do dnia 17 grudnia 2018 roku. Prace oceniać będzie jury w skład którego wejdzie zespół nauczycieli języka angielskiego. Członkowie jury w ocenach prac będą brali pod uwagę:

- samodzielność

- poprawność językową i merytoryczną

- dobór treści (czy są istotne z punktu widzenia ucznia i dla niego zrozumiałe)

- estetykę wykonania pracy

- sposób przedstawienia informacji (czy jest pomysłowy, zaskakujący, ciekawy, logiczny, ułatwiajacy ich zapamiętanie).

Wszyscy uczniowie którzy wykonają i dostarczą prace zostaną nagrodzeni oceną celującą z języka angielskiego. Przewidujemy przyznanie nagród rzeczowych, a także dyplomów dla zdobywców miejsc 1-3 oraz osób wyróżnionych. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie szkoły. Uczestnik konkursu biorąc w nim udział zgadza się na przetwarzanie swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia Konkursu, wyłonienia Zwycięzców, ogłoszenia wyników,zamieszczenia ich na stronie szkoły i wydania nagród. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla celów uczestnictwa w Konkursie.

Informacje dodatkowe-czym jest lapbook?

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolana”. Jest to książka tematyczna w formie tekturowej teczki (jednej lub kilku, sklejonych), która otwiera się w różne strony, odsłaniając mobilne, interaktywne elementy-książeczki, obrazki, kieszenie, koperty, harmonijki, itp. z różnymi informacjami na dany temat. Takie zbieranie i segregowanie informacji umożliwia syntezowanie wiedzy oraz jej szybkie i skuteczne przyswajanie. Autorzy lapbooków oprócz zdobywania wiedzy na dany temat ćwiczą również inne umiejętności: kreatywność, organizację pracy, myślenie logiczne, łączenie faktów.