• Niezwykły gość

• 12.03.2015 21:20
      •                       dick_helm_prezentacja.ppsx

3 marca, w naszej szkole, miała miejsce wizyta niezwykłego gościa, z którym spotkali się uczniowie wszystkich klas czwartych oraz kl. VB, IIIB, E. Był nim Dick Helm – były trener NBA, który po raz drugi gościł w naszej szkole, by mówić o takich ważnych w życiu wartościach jak: pozytywne myślenie, uczciwość, przyjaźń, cierpliwość, konsekwencja, szacunek.
        W swojej wypowiedzi wielokrotnie podkreślał to, czego nauczyła Go matka: zawsze należy kończyć to, co się zaczęło robić.
        Trener wspominał lata swojej młodości, kiedy nie miał pracy a musiał utrzymać swoją liczną rodzinę. Bardzo często martwił się tym, że nie da rady, jak również tym, że Jego żona jest smutna. Żeby ją rozweselić codziennie w ogródku zrywał jedną różę i dawał jej, mówiąc, że bardzo ją kocha.
        Pan Helm podkreślał jak ważna w życiu jest miłość i żeby nie bać się okazywać jej potrzebującym, nawet tym, którzy wydają się silni i pewni siebie, bo to mogą być tylko pozory, skoro miłości potrzebują wszyscy.
        Mówił jak ważny jest Bóg w Jego życiu, któremu powierzył całe swoje życie.

Być optymistą, zawsze widzieć jasne strony życia, nie poddawać się, pomagać innym, stawać się najlepszym, jakim możemy się stać – oto jego droga. On sam, podczas ponad trwającej blisko pół wieku pracy trenerskiej, nigdy nie zapomniał o tym, że należy postępować w zgodzie ze swoim sumieniem i ogólnoludzkimi wartościami.
        Trener życzył nam, abyśmy, pomimo trudności, z jakimi spotykamy się na co dzień – podejmowali nadal trud uczenia się i osiągali sukcesy.

Słowa wielkiego trenera „Nauczaj swoim życiem” głęboko zapadły wszystkim w pamięć.