• Ogólnopolski Festiwal Koszykówki

• 14.11.2013 22:10

• W dniach 27 - 29 września 10 uczennic z naszej szkoły wzięło udział w II Ogólnopolskim Festiwalu Koszykówki Dziewcząt odbywającym się w Płocku. Do turnieju zakwalifikowało się łącznie 15 zespołów.
        Najpierw odbyły się rozgrywki grupowe, w których dziewczęta z naszej szkoły występowały jako SKS 12 Warszwa.  Przyszło się im zmierzyć z - UKS Huragan Wołomin, MKK SA OSiR Sokołów Podlaski oraz MUKS Bydgoszcz.

Chociaż ostateczne wyniki spotkań nie były satysfakcjonujące, dziewczęta, z każdym spotkaniem, poprawiały swoją grę, co pozwoliło nawiązać z przeciwnikiem walkę jak równy z równym.
        Fantastyczne spotkanie rozegrała Laura Bobik, zdobywczyni 17 punktów.

Turniej przyniósł wiele korzyści dla naszego zespołu. Pozwolił porównać umiejętności naszej drużyny i zespołów występujących na co dzień w ligach koszykarskich. Dziewczęta, pomimo porażek, nabrały obycia koszykarskiego, co z pewnością zaprocentuje w niedalekiej przyszłości.
        Wyróżniona została też Daria Umińska, która otrzymała nagrodę dla najlepszej zawodniczki naszego zespołu.

Skład drużyny:
        Julia Witt