• Nasza drużyna koszykarek najlepsza w dzielnicy !

• 20.03.2016 14:31

Mamy za sobą niezwykle emocjonujące Mistrzostwa Bemowa w mini-koszykówce dziewcząt.
        Odbyły się one w dniach 18 – 22 stycznia w Szkole Podstawowej nr 301.
        Wzięło w nich udział osiem drużyn z bemowskich szkół podstawowych, podzielonych na 2 grupy. System rozgrywek polegał na meczach „każdy z każdym”, przy czym każdą z grup opuszczały dwie drużyny, następnie grające ze sobą na krzyż w półfinałach.

Nie mieliśmy problemu z opuszczeniem naszej grupy,
        a najlepiej świadczy o tym nasza przewaga punktowa
        w każdym z meczów – wygraliśmy kolejno 60 do 4,
        33 do 0 i 39 do 4.
        W półfinale poradziliśmy sobie równie dobrze, wygrywając 36 do 8 z drużyną ze Szkoły Podstawowej Nr 321.
        Większe wyzwanie stanowił finał, w którym zwyciężyliśmy
        z SP Nr 341 wynikiem 25:19.
        Nasze uczennice grały pewnie i systematycznie powiększały przewagę, udowadniając, że treningi i zaangażowanie nie poszły na marne. Należy zauważyć, że poradziły sobie
        z dużo silniejszym fizycznie przeciwnikiem!

Warto podkreślić, że wygrywając Mistrzostwa Bemowa, nasza szkoła powtórzyła sukces sprzed dwóch lat.
        Tym samym trafiliśmy do grona osiemnastu najlepszych drużyn w stolicy, które rywalizują ze sobą o miano najlepszej w Warszawie.
        Wówczas zajęliśmy wysokie, siódme miejsce,
        konkurując z ekipami złożonymi z zawodniczek najlepszych klubów sportowych.
        Czy w tym roku uda się osiągnąć jeszcze lepszy wynik ?

Trzymamy kciuki za nasze koszykarki i ich trenera, Krzysztofa Osiadacza!