• Warszawska Olimpiada Młodzieży

• 29.05.2016 20:05
      •

W dniu 25.04 br. reprezentacja mini piłki nożnej dziewcząt z kl. IV-VI rozpoczęła rywalizację ze wszystkimi szkołami podstawowymi z dzielnicy Bemowo.

16. Agata Moch - IV b

Po tygodniowej walce, etapach grupowych, meczach ćwierćfinałowych i półfinałowych udało się naszym uczennicom dotrzeć, wraz ze szkołą nr 150, do finałowej dwójki naszej dzielnicy. W wyrównanym meczu o być lub nie być, z wynikiem 3:2 i bramce zdobytej w ostatniej minucie dogrywki, nasze zawodniczki wywalczyły wymarzony awans do dalszego etapu zawodów, a mianowicie gry o Mistrzostwo Warszawy.

Po tygodniowym odpoczynku i weekendzie majowym rozpoczęła się prawdziwa szkoła życia, w której to nasze piłkarki z dniem 9.05 rozpoczęły warszawskie rozgrywki grupowe. Po dwóch dniach walki z 1. pozycji w tabeli dziewczynki uzyskały awans do ćwierćfinałów, a tym samym do 12 najlepszych drużyn w Warszawie. Dzień później ponownie z 1. miejsca trafiły do 2 grup półfinałowych, czyli do warszawskiej ósemki. W półfinale sercem, charakterem oraz duchem walki z często „teoretycznie” lepszymi drużynami od siebie wywalczyły z pierwszej pozycji awans do upragnionego finału i gry o medal.
        O medale walczyły 4 zespoły: Bemowo, Praga Płd., Żoliborz oraz Ochota. Po wygranym meczu 3:0 z Żoliborzem mieliśmy już zapewnione II miejsce i srebrny medal, ale wciąż była szansa zdobycia złota w ostatnim meczu finałowym z Pragą Płd.
        Ten mecz i chwilowe załamanie pogody na pewno zapadnie w pamięci naszych piłkarek i trenera zespołu. Po 5 minutowych opadach deszczu i mokrej murawie boiska, piłka uderzona przez rywala podczas kozła przyspieszyła zaskakując naszą bramkarkę, a następnie odbita po jej udzie trafiła do naszej siatki. Dlatego z wynikiem 0:1, po bardzo dobrze rozegranym meczu, reprezentacja naszej szkoły uległa Pradze Płd. i zdobyła srebrny medal, czyli II miejsce w Warszawie.
         Jako trener i nauczyciel szkolny wielu zawodniczek z zespołu BARDZO DZIĘKUJĘ i gratuluję całej drużynie postawy „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, woli walki oraz wysokiej pozycji w klasyfikacji ogólnej. Na szczególne wyróżnienie zasługuje świetnie trzymający kolektyw „Pani" kapitan naszej reprezentacji: Wiktoria Orłowska z kl. VI b. Zdobyła najwięcej bramek w całym turnieju, a swoją postawą i wyśmienitą grą zasłużyła na wyjątkowe wyróżnienie poza turniejem. Otrzymała oficjalne powołanie do Reprezentacji Mazowsza. Jest to wyczyn, który może zadecydować nawet o dalszych losach i przyszłości w sporcie naszej zawodniczki. Serdecznie gratuluję i trzymam przysłowiowe kciuki za dalsze sukcesy i powodzenie w karierze sportowej dla Wiktorii i całej drużyny.