• Mistrzostwo Bemowa obronione, przywozimy brązowy medal z Mistrzostw Warszawy!

• 23.03.2017 22:15

W dniach 11-15.01 sala gimnastyczna była areną zmagań młodych koszykarek z bemowskich szkół podstawoych. Nasz zespół, po ubiegłorocznym VI miejscu w Warszawie (12 zawodniczek z klas V), przystępował w tym roku do rozgrywek w roli faworyta, co potwierdził w stu procentach.
        Podczas zmagań grupowych pokonaliśmy SP 321 (16-5) oraz SP 150 (40-10).
        W półfinale pokonaliśmy zdecydowanie SP 82 (37-0), by w finale ponownie zmierzyć się z SP 321 i ponownie wygrać (25-8). W dobrych nastrojach mogliśmy przystąpić do jubileuszowej,
        50. Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w mini-koszykówce dziewcząt.

Przed rozpoczęciem roku szkolnego ustaliliśmy wspólny cel - medal. Udało się go zdobyć, mimo iż inne szkoły reprezentowane były przez zawodniczki 6 warszawskich klubów koszykarskich, w związku z czym poziom rogrywek był bardzo wysoki. Dziewczyny wykazały wolę walki, dzięki czemu mogliśmy przywieźć pierwszy w historii szkoły medal w koszykówce dziewcząt!
        Ostatecznie przegraliśmy jedynie ze złotymi i srebrnymi medalistkami: kolejno Białołęką i Ursusem.

Skład drużyny:

1. Oliwia Baranowska
        2. Natalia Brewczuk
        3. Wiktoria Chismam
        4. Julia Dzięcioł
        5. Patrycja Kliś
        6. Jagoda Kuryłek
        7. Julia Siuta (kapitan drużyny)
        8. Marika Tymińska
        9. Katarzyna Katie Świłło