• Zostańmy pomocnikami Świętego Mikołaja

• Zostańmy pomocnikami Świętego Mikołaja, zbierajmy słodycze i nowe (małe) maskotki dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie.

Zbiórka trwa w dniach 19.11 - 6.12.2018

Uczniowie klas I-III przyniesione przez siebie dary przekazują - s. Emilii,
            p. Agnieszce Karczmarczyk, p. Jolancie Parmańczuk- Korsak.

Uczniowie klas IV-VIII p. Paulinie Baszuk, p, Małgorzacie Kirpsza,
            p. Katarzynie Leszczyńskiej

• „PACZKA DLA KOMBATANTA”

• Wzorem ubiegłych lat Sekcja Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 301, zwraca się do wszystkich klas z prośbą o wzięcie udziału w akcji „PACZKA DLA KOMBATANTA”. Każda klasa przygotowuje jedną paczkę żywnościową, jej skład jest zgodny z poniższą listą.

W tym roku przygotowujemy paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających w obwodzie
             lwowskim- Ukraina i wileńskim- Litwa.

Zbiórka będzie odbywać się w dniach 19- 29.11.201

Paczka podobnie jak w ubiegłym roku będzie miała wymiary 30x30x30 cm ( znormalizowane kartony  zostaną dostarczone wychowawcą klas w dniach 19-21. 11.2018r).

Ponieważ kartony będą składane konieczne jest ich sklejenie, aby w czasie transportu nie uległy zniszczeniu.

Do paczki można dołączyć opłatek i kartkę ze świątecznymi życzeniami

Produkty do paczek :

1kg ryżu,

1kg kaszy

1kg mąki

1l oleju

0,5kg makaronu

4 mniejsze lub 2 większe konserwy mięsne

puszka ananasów

puszka brzoskwiń

kostki rosołowe

czekolada

ptasie mleczko

ciastka

kakao

kawa rozpuszczalna

herbata

ewentualnie konserwy rybne

Do 28.11.2018 przygotowane paczki, klasy przechowują w swoich salach lekcyjnych.

29.11.2018 uczniowie działający w sekcji wolontariatu odbiorą je od wychowawców, a następnie przekażą organizatorom zbiórki.

• KONKURS "Niepełnosprawni są wśród nas"

• Konkurs plastyczny "Niepełnosprawni są wśród nas"

W ramach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego dnia 3 grudnia, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas 1-3 i 4-8.
            Temat pracy - "Niepełnosprawni są wśród nas", technika wykonania dowolna.
            Prace należy wykonać minimum w formacie A3 i złożyć je do pokoju logopedów do dnia 23 listopada.

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie wystawa prac na szkolnym korytarzu "Droga do integracji", a dla trzech pierwszych miejsc poszczególnych etapów edukacyjnych przewidziane są dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

W razie pytań proszę o kontakt z:
            Anetą Dziubałtowską lub Martą Sznajder

Zapraszamy serdecznie!:)

• Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Nieodległości

• Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Nieodległości - Obrazek 1