• KLASA 4D W TEATRZE LALKA

          • 24 listopada byliśmy w teatrze Lalka na "Odysei". Po spektaklu jedna z aktorek pokazała nam kulisy: weszliśmy na scenę, dowiedzieliśmy się, jak powstają efekty specjalne, odwiedziliśmy garderobę i pracownię krawiecką. Teatr to niesamowite miejsce!

             

             

            Nowa galeria KLASA 4D W TEATRZE LALKA została dodana do albumu fotograficznego

          • Podaruj Zwierzętom Magię Świąt!

          • Podaruj Zwierzętom Magię Świąt! Pomocnicy Świętego Mikołaja poszukiwani!

            I Wy możecie nimi zostać i podarować zwierzętom magię Świąt.

            Święta tuż, tuż. Zwierzaki z Warszawskiego ZOO przez cały rok były bardzo grzeczne i nie mogą się doczekać prezentów. Mikołaj jak zwykle ma ręce pełne roboty, więc trzeba mu pomóc!

            Kochani! Liczymy na Wasze wsparcie w obdarowaniu prezentami mieszkańców warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

            Zbiórka będzie prowadzona na terenie szkoły w dniach od 8.12.2021 (środa) do 17.12.2021 (piątek). Pudła na dary jak zawsze będą wystawione przy głównym wejściu do szkoły.

            Oto lista podarków, o które proszą zwierzęta:

            - owoce suszone  figi, morele, daktyle, rodzynki, żurawina, wiórki kokosowe,

            - fistaszki

            - galaretki

            - herbaty owocowe

            - zioła do parzenia w torebkach (mięta, koper włoski, melisa, rumianek, lipa, morwa)

            - płatki kukurydziane

            - płatki owsiane

            - miód

            - spirulina w proszku

            - agar

            - owoce w puszce (brzoskwinia, ananas, liczi, mango, papaja)

            - sucha karma dla kotów/psów

            ZOO prosi, by przysmaki były w oryginalnych opakowaniach (to bardzo ważne dla zdrowia zwierząt!) i jak co roku liczy na hojność Pomocników Świętego Mikołaja - zwierzaki będą zachwycone, a opiekunowie wdzięczni!

            Zachęcamy do udziału w akcji.

            Opiekunowie sekcji wolontariatu -

            Katarzyna Leszczyńska i Małgorzata Kirpsza

          • II Sympozjum naukowe Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole

          • Dzisiaj, 22 listopada 2021 r. w naszej Szkole odbyło się II Sympozjum naukowe Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole. Sympozjum to interesujące spotkanie nauki i praktycznych rozwiązań opartych na ponadczasowej korczakowskiej idei budowania świata przyjaznego dziecku. Świata, w którym dziecko ma prawo do szacunku, życia w pokoju i radości, prawo do bycia, kim jest. Wystąpienia szacownych prelegentów (Pana prof. Jacka Kulbaki, Pana dr. Huberta Iwanickiego) oraz wzajemna wymiana doświadczeń były bezcenną okazją do wzbogacenia własnych pomysłów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz okazją do spotkania osób,  którym myśl pedagogiczna Janusza Korczaka jest szczególnie bliska. Inspiracje korczakowskie zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka  oraz nauczycielki muzyki były dodatkową wartością. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w tym wydarzeniu. I zapraszam za rok.

            Z pozdrowieniami

            Emilia Wojdyła

            Dyrektor SP 301

          • Szanowni Państwo,

          • uprzejmie informujemy, że planowany na 8 listopada br. koncert TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA został przełożony i odbędzie się w innym terminie. Dzień i godzinę koncertu podamy Państwu w najbliższych dniach.

          • Przerwa na czytanie

          • 29 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

            Nowa galeria Przerwa na czytanie została dodana do albumu fotograficznego

          • Szkoła pamięta

          • Nowa galeria Szkoła pamięta została dodana do albumu fotograficznego.

            "Szkoła pamięta" to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej narodowej i lokalnej.

            27 października uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą, chcąc uczcić pamięć bohaterów naszej wolności, odwiedzili Cmentarz Powstańców Warszawy. Zapalili znicze na grobach powstańców przy pomniku "Polegli niepokonani"; rozmawiali o okrucieństwie wojny, walce i poświęceniu.

          • Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo

          • 26 października 2021 w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo. Frekwencja wyborcza wyniosła 84,14%.

            Przedstawicielkami naszej szkoły w MRDB są Natalia Krzemińska kl. 7c i Gabrysia Gabrysiak kl. 7b.

            Życzymy dziewczynom wielu pomysłów, sukcesów w ich realizacji oraz wytrwałości w pracach na rzecz młodych mieszkańców Bemowa.

            Społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2

          • Warsztaty plastyczne w klasie 4c

          • W ostatnich dniach w klasie 4c odbyły się warsztaty plastyczne, które poprowadziła mama jednej z uczennic. Podczas ciekawych zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć rysunki, poznać przydatne narzędzia i techniki plastyczne. 

          • Sukcesy naszych sportowców

          • 22.09.2021r. w Parku Górczewska odbyły się dzielnicowe zawody sportowe - indywidualne biegi przełajowe w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodnicy startowali w 4 kategoriach:

            1. dziewczęta klas V-VI bieg na 800m,

            2. chłopcy klas V-VI bieg na 1000m,

            3. dziewczęta klas VII-VIII bieg na 1000m,

            4. chłopcy klas VII-VIII bieg na 1000m

            Naszą szkołę reprezentowało 16 sportowców. Miejsca na podium zdobyli:

            1. Ksawery Mosing kl. VII B - II miejsce w dzielnicy,

            2. Zuzanna Grzybowska kl. VII B - I miejsce w dzielnicy,

            3. Małgosia Kulka kl. VIII D - III miejsce w dzielnicy,

            4. Natan Moskwa kl. V D - III miejsce w dzielnicy

            Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

            Zespół Wychowania Fizycznego

          • Zawody w wieloboju gimnastycznym dziewcząt

            Wzorem lat ubiegłych reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w wieloboju gimnastycznym dziewcząt klas I - IV. Zawody odbyły się 16.04.24r. w SP 321.

            Do pokonania był skok rozkroczny przez kozła, ćwiczenia wolne na ścieżce gimnastycznej oraz ćwiczenia równoważne na ławeczce gimnastyczej.

            W zawodach wzięło udział 5 drużyn z bemowskich podstawówek. W końcowej punktacji dziewczęta z SP 301 zdobyły największą ilość punktów zostawiając daleko w tyle konkurencję.

          • Bieg Świadomości Autyzmu

            W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Świadomości Autyzmu organizowanego przez Fundację Coś Dobrego. Bieg odbył się na boisku szkolnym, a jego celem było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W biegu wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych. Zwycięzcą był każdy, kto pokonał dystans.

          • Sukces naszych uczniów!

            Z dumą informujemy o osiągnięciach dwojga naszych uczniów w V Międzyszkolnym Konkursie Językowym Poezji i Teatru WERS Wspólna Europa Razem na Scenie. Uczennica klasy 7b, Zuzanna Rosłaniec, została laureatką pierwszego miejsca w kategorii Poezja w języku hiszpańskim klasy 7-8, a uczeń klasy 5a, Ignacy Chojnacki-Pacheco, został laureatem drugiego miejsca w kategorii Poezja w języku hiszpańskim klasy 4-6.

          • BIEG ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

            W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 5 kwietnia organizujemy Bieg Świadomości Autyzmu, który odbędzie się na boisku szkolnym. Ideą wydarzenia jest wyrażenie solidarności z osobami w spektrum autyzmu oraz promocja aktywnego stylu życia. Zachęcamy wszystkich do przyjścia w tym dniu ubranym na niebiesko.

          • Klasa 4d na lekcji w Zamku Królewskim

            Nowa galeria Klasa 4d na lekcji w Zamku Królewskim została dodana do albumu fotograficznego

            W marcu klasa 4d miała przyjemność uczestniczyć w lekcji muzealnej dotyczącej Adama Mickiewicza i czasów Polski szlacheckiej w Zamku Królewskim.

            Uczniowie dowiedzieli się dużo o Polsce przełomu XVIII i XIX wieku. Zobaczyli nawet wierną kopię Konstytucji 3 maja. Odbyła się bardzo ciekawa dyskusja na temat konstytucji i praw obywatelskich. Niezwykle ciekawym punktem było przedstawienie mody tamtych czasów oraz porównanie ubioru szlachty polskiej i francuskiej. Na koniec można było przymierzyć nawet strój szlachecki.

          • Światowy Dzień Wody

            Nowa galeria Światowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego

            22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, którego tegoroczne hasło brzmi: “Woda dla pokoju”. W związku z tym uczniowie podjęli różne aktywności, aby zapoznać się z ogromnym znaczeniem wody dla naszej planety oraz życia na ziemi. Dzieci zaproponowały własne pomysły, w jaki sposób należy oszczędzać wodę oraz poznały techniki ochrony tego najcenniejszego naturalnego zasobu.

          • Przedświąteczne spotkanie klasy 4d z Powstańcami Warszawskimi

            22 marca uczniowie klasy 4 D wzięli udział w przedświątecznym spotkaniu z Powstańcami Warszawskim w Domu Powstańców Warszawskich przy ul.Nowolipie 22. Spotkanie to było żywą lekcją historii, ale również lekcją życzliwości.

            Podczas spotkania dzieci wręczyły osobiście Powstańcom Warszawskim, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne a także wysłuchały interesujących historii, jakimi podzielili się Powstańcy Warszawscy. Uczniowie byli bardzo aktywni, opowiadali własne historie, zadawali pytania a nawet pomagali przy rozwiązywaniu krzyżówek. Mieli okazję osobiście poznać m.in.: panią Zofię Czekalską ps. "Sosenka", pana Zbigniewa Daaba ps. "Kapiszon", panią Irenę Paśnik ps. "Irka", "Miła" oraz pana profesora Leszka Żukowskiego ps. "Antek".

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

            21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem wsparcia i solidarności z osobami z zespołem Downa. Na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznali się ze specyfiką tej choroby genetycznej oraz obejrzeli filmy edukacyjne z udziałem osób z zespołem Downa, a na lekcjach plastyki uczniowie projektowali kolorowe skarpety, które zdobią szkolne korytarze i wejście do szkoły.

          • Europejski Dzień Mózgu

            Nowa galeria Europejski Dzień Mózgu została dodana do albumu fotograficznego

            18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu. Jest to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

            Z tej okazji członkowie zespołu ds. integracji, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i polityki włączania przygotowali zajęcia o tej tematyce. Uczniowie mieli okazję poznać budowę mózgu, funkcje półkul mózgowych, kilka ciekawych faktów o tym najważniejszym organie oraz dowiedzieli się, w jaki sposób przy pomocy diety, aktywności fizycznej i ćwiczeń umysłowych mogą wspomagać jego pracę. Po części teoretycznej dzieci mogły utrwalić nową wiedzę w działaniu - rozwiązywały łamigłówki i zagadki logiczne, wykonywały ćwiczenia z zakresu "Gimnastyki mózgu" oraz przygotowały, wraz z wychowawcami, posiłek z produktów wspomagających pracę mózgu - "Śniadanie dla mózgu" lub "Podwieczore

          • Zawody robotyczne VEX IQ

            8 marca w Szkole Podstawowej nr 357 odbyły się pierwsze ogólnopolskie zawody VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship, w których wzięło udział 17 drużyn, w tym zespół z naszej szkoły, który przygotowywał się do tego wyzwania od września 2023 roku w ramach dodatkowych zajęć. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dyscyplinach Full Volume oraz Robot Skills Challenge, gdzie zademonstrowali umiejętności sterowania robotami zarówno manualnie, jak i w trybie autonomicznym. Konkurs był dla uczniów wspaniałą okazją do komunikacji, współpracy oraz zarządzania czasem. Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni nowych pomysłów kontynuujemy pracę nad ulepszaniem robota, aby w przyszłym roku znów rywalizować i dobrze się przy tym bawić.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

            6 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia w oddziale przedszkolnym. Dzieci wykonały gimnastykę buzi i języka oraz cwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z kolorowymi piórkami, bańskami mydlanymi, dmuchajkami logopedycznymi i przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek. Święto to ma na celu zachęcenie rodziców do konsultacji ze specjalistą dziecka, które ma problem z mówieniem.