• Koło biologiczne

• Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczą w zajęciach Koła biologicznego prowadzonego przez nauczyciela biologii - Michała Sulkiewicza. Na jednych z pierwszych zajeć uczniowie zgłębiali umiejętność mikroskopowania - zaglądali do wnętrza liścia Moczarki kanadyjskiej w poszukiwaniu chloroplastów, wykonywali preparaty liści cebuli w celu odnalezienia jąder komórkowych, a nawet poszukiwali erytocytów w mleku.
            Koło biologiczne - Obrazek 1

Kolejne zajęcia nie były mniej ekscytujące. Sprytne zastosowanie metody chemicznej, jaką jest chromatografia bibułowa barwników fotosytetycznych, umożliwiła sprawdzenie czy liść pietruszki jest faktycznie zielony. Jakie bylo zdziwienie uczniów kiedy własnoręcznie odkryli, że to, co wygląda na zwykły zielony kolor w rzeczywistosci nim nie jest. Jakie pomysły na dalsze zajęcia Koła Biologicznego? Wszelkie pytania proszę kierować do Pana Michała Sulkiewicza, który jak zwykle ma głowę pełną pomysłów i zapał do dzielenia się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w pracy laboratoryjnej. Zajęcia odbywają się w środy, liczba miejsc jest ograniczona.
            Koło biologiczne - Obrazek 2

• KALENDARIUM NA GRUDZIEŃ 2018 r.

• Data

Rodzaj aktywności

03.12.2018r.

Dzień Osób Niepełnosprawnych.

03-04.12.2018r.

Zawody dzielnicowe - tenis stołowy.

03-05.12.2018r.

Warsztaty profilaktyczne EPSILON kształtujące umiejętności społeczne

i komunikacyjne dla kl. 4-8- zgodnie z harmonogramem.

04.12.2018r.

Wycieczka do ICHF PAN wybranych uczniów kl.7- K.Kopka, K.Leszczyńska

04.12.2018r.

II etap konkursu przedmiotowego fizycznego.

05.12.2018r.

Szkolenie dla wychowawców kl.4-8 "Aktywna praca wychowawcza z zespołem klasowym...".godz. 15.30

06.12.2018r.

Pokaz tańca na wózkach-sala gimnastyczna, godz. 16.00-17.00

10-14.12.2018r.

Góra grosza- SU i sekcja wolontariatu.

11.12.2018r.

II etap konkursu przedmiotowego historycznego.

11.12.2018r.

Konkurs matematyczny „Geniusz” – etap szkolny

12.12.2018r.

II etap konkursu przedmiotowego matematycznego.

XII Świąteczne Zawody sportowe o Puchar Burmistrza Woli

Alfik Humanistyczny kl.4-7

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie – klasy ósme

Rada Pedagogiczna godz. 16.30

13.12.2018r.

Konsultacje z Rodzicami.

14.12.2018r.

Wigilia dla pracowników ZSP Nr 2 - godz. 17.00

14.12.2018r.

Konkurs z lingwistyki matematycznej dla klas IV - VIII "Wieża Babel"

Jasełka w świetlicy

17.12.2018r.

Szkolne Przedstawienie Bożonarodzeniowe dla środowiska lokalnego godz. 17.00

Aukcja kart świątecznych, pierników

18.12.2018r

Szkolne Przedstawienie Bożonarodzeniowe dla uczniów SP 301, godz. 13.30

18,19,20.12.2018r.

Egzaminy próbne z j. polskiego, matematyki, j. angielskiego.

22.12.18r- 1.01.2019r.

Przerwa świąteczna.

• Zostańmy pomocnikami Świętego Mikołaja

• Zostańmy pomocnikami Świętego Mikołaja, zbierajmy słodycze i nowe (małe) maskotki dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie.

Zbiórka trwa w dniach 19.11 - 6.12.2018

Uczniowie klas I-III przyniesione przez siebie dary przekazują - s. Emilii,
            p. Agnieszce Karczmarczyk, p. Jolancie Parmańczuk- Korsak.

Uczniowie klas IV-VIII p. Paulinie Baszuk, p, Małgorzacie Kirpsza,
            p. Katarzynie Leszczyńskiej

• „PACZKA DLA KOMBATANTA”

• Wzorem ubiegłych lat Sekcja Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 301, zwraca się do wszystkich klas z prośbą o wzięcie udziału w akcji „PACZKA DLA KOMBATANTA”. Każda klasa przygotowuje jedną paczkę żywnościową, jej skład jest zgodny z poniższą listą.

W tym roku przygotowujemy paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających w obwodzie
             lwowskim- Ukraina i wileńskim- Litwa.

Zbiórka będzie odbywać się w dniach 19- 29.11.201

Paczka podobnie jak w ubiegłym roku będzie miała wymiary 30x30x30 cm ( znormalizowane kartony  zostaną dostarczone wychowawcą klas w dniach 19-21. 11.2018r).

Ponieważ kartony będą składane konieczne jest ich sklejenie, aby w czasie transportu nie uległy zniszczeniu.

Do paczki można dołączyć opłatek i kartkę ze świątecznymi życzeniami

Produkty do paczek :

1kg ryżu,

1kg kaszy

1kg mąki

1l oleju

0,5kg makaronu

4 mniejsze lub 2 większe konserwy mięsne

puszka ananasów

puszka brzoskwiń

kostki rosołowe

czekolada

ptasie mleczko

ciastka

kakao

kawa rozpuszczalna

herbata

ewentualnie konserwy rybne

Do 28.11.2018 przygotowane paczki, klasy przechowują w swoich salach lekcyjnych.

29.11.2018 uczniowie działający w sekcji wolontariatu odbiorą je od wychowawców, a następnie przekażą organizatorom zbiórki.

• KONKURS "Niepełnosprawni są wśród nas"

• Konkurs plastyczny "Niepełnosprawni są wśród nas"

W ramach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego dnia 3 grudnia, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie plastycznym.

Konkurs kierowany jest do uczniów klas 1-3 i 4-8.
            Temat pracy - "Niepełnosprawni są wśród nas", technika wykonania dowolna.
            Prace należy wykonać minimum w formacie A3 i złożyć je do pokoju logopedów do dnia 23 listopada.

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu będzie wystawa prac na szkolnym korytarzu "Droga do integracji", a dla trzech pierwszych miejsc poszczególnych etapów edukacyjnych przewidziane są dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

W razie pytań proszę o kontakt z:
            Anetą Dziubałtowską lub Martą Sznajder

Zapraszamy serdecznie!:)

• Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Nieodległości

• Koncert z okazji 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Nieodległości - Obrazek 1