• Interaktywna wystawa "Europa Experience"

          • Uczniowie oddziału dwujęzycznego 7b odwiedzili interaktywna wystawę dotycząca Unii Europejskiej w Multimedialnym Centrum – "Europa Experience". Jedną z licznych interaktywnych atrakcji było wzięcie udziału w ponad 2-godzinnej grze (Role Play Game w języku angielskim), podczas której uczniowie wcielili się w rolę posłanek i posłów.

            Głównym zadaniem w grze była praca nad aktami prawnymi, tworzenie sojuszy, negocjowanie i zapoznanie się z różnymi opiniami- po to, by osiągnąć porozumienie, podobnie jak europejscy prawodawcy. Uczniowie skorzystali z nowoczesnych narzędzi multimedialnych, aby dowiedzieć się, jak funkcjonuje Parlament Europejski, Komisja Europejska i Rada Unii Europejskiej. Odbyli także interaktywną podróż po mapie Europy.

             

          • Lego-Logos na języku polskim

          • Uczniowie klasy 5c podczas omawiania lektury "Chłopcy z Placu Broni" F. Molnara pracowali metodą Lego-Logos, której autorem jest Jarosław Spychała. Za pomocą klocków Lego odtworzyli bitwę przedstawioną w powieści, a następnie opisali jej etapy: przygotowanie, taktykę oraz sam przebieg. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Powstały rozmaite sceny, które zostały dokładnie omówione przez każdy zespół. 

          • Apel upamiętniający ks. Jana Zieję

          • 19 października na zaproszenie Instytutu Pamięci Narodowej klasa 6c i szkolny poczet sztandarowy wraz z Dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej księdza Jana Zieję - kapelana Wojska Polskiego oraz współzałożyciela Komitetu Obrony Robotników.

            Ksiądz Jan Zieja pełnił posługę kapelana podczas wojny polsko-bolszewickiej, obrony Polski w 1939 r. i powstania warszawskiego. Po zakończeniu II wojny światowej zaangażował się w pracę duszpasterską na tak zwanych ziemiach odzyskanych, będąc pierwszym katolickim kapłanem zamieszkałym w Słupsku. Był także publicystą, pisarzem religijnym i tłumaczem. Jako działacz społeczny współtworzył pierwszą jawną organizację opozycji antykomunistycznej. Ponadto podpisał Apel do społeczeństwa polskiego inicjujący działalność Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela.

          • Projekt "Akademia Pana Kleksa"

          • W październiku, na lekcjach języka polskiego uczniowie klasy 4a i 4d omawiali Akademię Pana Kleksa. W ramach różnych zadań związanych z lekturą, chętne osoby wykonały atrakcyjne makiety. Uczniowie zaprezentowali jak wyobrażają sobie akademię Ambrożego Kleksa.

          • Tydzień świadomości dysleksji

          • W ramach obchodów tygodnia świadomości dysleksji w naszej szkole uczniowie klas 1 - 4 wzięli udział w warsztatach pod hasłem ,,Gry terapeutyczne szansą na ciekawe spędzenie czasu i nie tylko", połączone z krótką prelekcją dotyczącą dysleksji.Nauczyciele języka polskiego także zaproponowali uczniom zadania i aktywności związane z tematem. 

          • Sztafetowe biegi przełajowe

          • 27.09.2023r. w Parku Górczewska odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w kategoriach dzieci i młodzież. Świetnie zaprezentowały się dziewczęta z grupy młodszej (Antonina Bouwman, Małgorzata Drozd, Otylia Kostuj, Zuzanna Dygas, Milena Wójcik oraz Lena Pączek), które zdecydowanie wygrały zawody, a następnie 12.10.2023r. reprezentując dzielnicę Bemowo,  zajęły 9. miejsce w mistrzostwach Warszawy.  Serdecznie gratulujemy!

          • Biegi przełajowe

          • W dniu 22.09.2023 odbyły się w parku górczewska odbyły się indywidualne biegi przełajowe dziewcząt i chłopców. Z naszej szkoły do finałów WOM awansowali: Lena Pączek (5 miejsce), Antonina Bouwman (2 miejsce!), Milena Wójcik (10 miejsce), Michał Sadziński i Patryk Kwaśniewski.

            Gratulujemy!

          • WARSZTATY Z DRUKU 3D

          • Uczniowie naszej szkoły we wrześniu mieli możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach z druku i projektowania 3D oraz otrzymali sporą dawkę wiedzy z zakresu kompetencji przyszłości, jak również uczestniczyli w wycieczce do firmy SYGNIS zajmującej się drukiem 3D. Wszystko to dzięki współpracy naszej szkoły z Fundacją ZIEMIA I MY w projekcie, który był u nas realizowany, a dofinansowany przez m. st. Warszawę.

            Zachęcamy pozostałych uczniów do skorzystania z wiedzy z zakresu kompetencji i przejrzenia prezentacji z projektu na stronie fundacji. Niebawem pojawią się również zdjęcia z projektu, które będzie można pobrać ze strony fundacji:

            https://ziemiaimy.org/warsztaty-z-druku-3d-ziemia-i-my/?et_fb=1&PageSpeed=off

             

          • WARSZTATY W KLASIE 6D

          • W dniu 12.10 br. uczniowie klasy 6d uczestniczyli w warsztatach klasowych towarzyszących projektowi Most.

            To co wspólne dla wszystkich mostów, to fakt, że coś ze sobą łączą. Często pokonują jakąś przeszkodę i są konstruowane w taki sposób, by pozostawić dużo wolnej przestrzeni.

            Podczas warsztatów uczniowie klasy 6d wspólnie budowali instalację artystyczną, jednocześnie rozwiązując napotkane problemy konstrukcyjne i nawiązując nowe relacje rówieśnicze.

            Budowali ze specjalnych elementów, zaprojektowanych przez Noę Haim, architektkę, projektantkę i dziennikarkę mieszkającą w Rotterdamie.

            To był bardzo przyjemnie spędzony czas dla uczniów klasy 6d, zachęcamy innych do udziału w projekcie Most organizowanym przez Zamek Ujazdowski.

             

          • WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA NAJMŁODSZYCH

          • Październik to miesiąc, w którym realizujemy  projekt pt. „WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA NAJMŁODSZYCH”.  Spotkania odbywają się w sali grupy 0a oraz w czytelni… a potem miejscem naszych spotkań, mamy nadzieję będzie Ekopracownia 😊

            Nasze warsztaty to zajęcia obejmujące różnorodne działania, takie jak, np.: tworzenie makiety lasu, poznawanie zwierząt charakterystycznych dla tego ekosystemu, ciekawostek o nich, dzielenie się własnymi przeżyciami z wycieczek do lasu, rozmowy o roli i znaczeniu lasów dla wszystkich istot żyjących, uwrażliwianie na przyrodę, przez czytanie wierszy o tematyce ekologicznej – ekopoczytanki, przeglądanie albumów i książek przyrodniczych, słuchanie leśnych piosenek  oraz quizy.