• Konkursy szkolne - kronika

Szkoła Podstawowa nr 341  im. Twórców Literatury Dziecięcej zaprasza do udziału w konkursie pt. „ Losy Polaków na drodze do niepodległości”.

Konkurs ten wpisuje się w cały zespół wydarzeń organizowanych przez naszą Szkołę

z okazji 100 – lecia Odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przewidujemy udział w czterech obszarach tematycznych:

·        Prezentacja multimedialna – upamiętniająca powstania narodowe w walce

o niepodległość,

·        Konkurs poetycki – wiersze o bohaterstwie naszych rodaków,

·        Konkurs plastyczny –  ilustracje do pieśni patriotycznych,

·        Konkurs fotograficzny –  miejsca upamiętniające walki Polaków

o niepodległość.

Zaproszenie adresowane jest do uczniów warszawskich szkół podstawowych.

Jego głównym celem jest upamiętnienie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczczenie pamięci bohaterów walczących o wolność ojczyzny,

jak również zainteresowanie uczniów historią naszego kraju.

Miło nam również poinformować, iż konkurs został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Andrzeja Dudy, Ministra Obrony Narodowej, Burmistrza Dzielnicy Bemowo, Banku Gospodarstwa Krajowego.

Prace prosimy nadsyłać do 30 czerwca, ponieważ przewidziana jest publikacja najlepszych prac w formie albumu. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się

23 października 2018 roku w komnatach Zamku Królewskiego.

Szczegółowe informacje oraz regulaminy konkursów są także dostępne na stronie internetowej szkoły: http://sp341.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie z wiedzy dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
          Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:
          1.- test z wiedzy- 24.05.2018 r.
          2.- część praktyczna- 7.06.2018 r.
          Do części praktycznej będą podchodzili uczniowie, którzy uzyskają odpowiednią ilość punktów z części teoretycznej.
          Poziom będzie dostosowany do etapu edukacyjnego - kl.I-III i IV-VII.
          Zakres materiału będzie dotyczył:
          - Resuscytacji dzieci i dorosłych z wykorzystaniem defibrylatora AED + pozycja bezpieczna.
          - Udzielania pierwszej pomocy w przypadku zadławienia
          - Udzielania pierwszej pomocy w przypadku złamań, skręceń, krwotoków, ukąszeń przez owady i zwierzęta
          - Udzielania pierwszej pomocy w przypadku urazów głowy oraz padaczki.
          - Udzielania pierwszej pomocy w przypadku zasłabnięcia, udaru cieplnego, hipotermii( wyziębienie organizmu).
          -Udzielania pierwszej pomocy w przypadku podtopienia.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie.
          Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Anety Dziubałtowskiej( nauczyciel wspomagający kl. 6c)
          oraz Pani Elżbiety Rajs( nauczyciel wspomagający kl. 5 a) do dnia 22.05 .2018 r.

Uczniów klas IV- VII zapraszamy do udziału w konkursie recytatorskim „Warszawska Syrenka”.

Eliminacje do Miejskiego Konkursu Mitologicznego „Znam mitologię” odbędą się 21 marca.

Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas V.

BIBLIOTECZNY_KONKURS_PLASTYCZNY_DLA_KLAS_1-3.pdf

Konkurs plastyczny - klasy_1-3

Konkursy językowe - informacje

Międzyszkolny konkurs językowy dla klas I - III - szczegóły

Konkursy językowe - Pocztówka z życzeniami

Konkurs czytelniczy - Regulamin_konkursu_czytelniczego_I_2018.pdf

KONKURS_kartka_klasy_1-3.pdf

Konkurs plastyczny „Moja wymarzona szkoła”

UCZESTNICY: uczniowie klas I - III

TECHNIKA: dowolna

FORMAT PRACY: kartka A3

TERMIN: 16.10.2017r.

Prace należy składać w sali 104 lub 105.

Ocenie podlega pomysłowość, estetyka pracy, wybór ciekawej techniki.

Samorząd szkolny klas I - III

Regulamin Warszawskich Olimpiad jezyk angielski