• Dni Zdrowego Odżywiania 2015/2016

Dzień Dobrego Słowa

31 października 2014 roku, w naszej szkole odbył się Dzień Dobrego Słowa, akcja zorganizowana przez Samorząd Szkolny.

Każda klasa z poziomu 4 – 6 wykonała plakat promujący uprzednio wylosowane na apelu słowo. Tego dnia na ścianach korytarzy zawisły piękne, niepowtarzalne, oryginalne i kolorowe prace.

Dobre słowa nie pozostały jednak tylko na papierze, ale każdy uczeń używał wyrazów, takich jak dzień dobry, do widzenia, przepraszam, dziękuję i wiele, wiele innych, o których czasami zapominamy . Często nawet używano zwrotów grzecznościowych z dużą przesadą - przykładem może być powitanie jednej z pań nauczycielek przez uczennicę: „Witam najmilszą i najwspanialszą Panią, będzie to zaszczyt móc uczyć się od Pani i czerpać wiedzę z dzisiejszej cudownej lekcji”. Oczywiście nauczyciele  włączyli się do akcji i wraz z nami tego dnia świętowali „dobre słowo”.

Każda klasa na swój sposób obchodziła to szkolne święto, na przykład 6e przebrała się w stroje charakterystyczne dla ludzi z innych państw, a na korytarzach można było usłyszeć słowo przepraszam w wielu językach świata. Nie zabrakło angielskiego, portugalskiego, włoskiego, hiszpańskiego i nawet arabskiego! Tysiąc słów- jedno znaczenie – to hasło naszej klasy.

31 października-  „Dzień Dobrego Słowa” na długo pozostanie w pamięci uczniów i pracowników szkoły. Takie chwile to naprawdę oskonała zabawa i okazja do przypomnienia sobie  zasad kultury. Obyśmy o niej pamiętali każdego dnia!

Zofia Zakrzewska 6e

Dnia 21 października 2014 roku, reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Natalia Kowalska klasa VIa,

Patrycja Szrajber klasa VIa,

Michał Tomala klasa VIb,

Rafał Kozon klasa VId

wzięła  udział w  Turnieju Ortograficznym dla Uczniów Dyslektycznych "Ortografia do nas trafia" o  nagrodę główną "Pióro Burmistrza Bemowa" - Krzysztofa Strzałkowskiego.

Dzieci pracowały w grupie, rozwiązały wiele zadań, gdzie wykazały się wspaniałą znajomością zasad ortografii.

Zajęliśmy  pierwsze miejsce. GRATULACJE!

Dnia 22 października uczniowie odebrali z rąk Burmistrza nagrodę główną.

opiekun grupy - Katarzyna Leszczyńska

Smacznie, zdrowo, kolorowo!

Dziś klasa IV b, IV d oraz uczestnicy koła baśniowego świętowali w królestwie warzyw i owoców.

Najpierw rozmawialiśmy o wartościach darów ziemi, każdy mógł zareklamować wybrane warzywo lub ulubiony owoc, a później przygotowywaliśmy smakowite potrawy z warzyw i owoców.

Ach, czego tam nie było - szaszłyki owocowe, sałatki, koreczki, przekąski , a także kompozycje zdobione słodkościami. Uczestnicy zajęć uczyli się współpracy, sztuki przygotowywania dań, kultury spożywania i delektowania się potrawami przygotowanymi przez inne drużyny.

To było niezapomniane spotkanie, już planujemy kolejne!