• Terapia psychologiczna

W naszej szkole psycholog najwięcej pracy oraz czasu poświęca na stymulowanie rozwoju sfery emocjonalno – społecznej uczniów poprzez realizowanie zaleceń zawartych w orzeczeniach PPP naszych uczniów, a także udzielanie doraźnej pomocy psychologicznej. Z naszymi uczniami pracujemy nad:

- odczytywaniem i rozumieniem komunikatów werbalnych,

- rozpoznawaniem i wyrażaniem uczuć,

- rozumieniem czytanych tekstów,

-wykonywaniem ćwiczeń poprawiających koncentrację uwagi,

- umiejętnym odreagowywaniem nagromadzonego napięcia emocjonalnego,

- modelowaniem satysfakcjonujących relacji interpersonalnych (koleżeńskich),

- rozwijaniem myślenia przyczynowo skutkowego,

-a także, co najważniejsze - nad rozwijaniem poczucia własnej wartości.
                     Praca psychologa szkolnego to tylko część sukcesu. Żeby osiągnąć go w pełni, prosimy Rodziców o współpracę z nami. Od Rodziców oczekujemy:

- motywowania swoich dzieci do uczestniczenia w zajęciach;

-  chwalenia dziecka za poczynione postępy, nawet jeśli są one minimalne i błahe;

- kontaktowania się z nami i korzystania z konsultacji, przynajmniej jeden raz  na dwa miesiące.

W naszej szkole psycholog szkolny pracuje także z dziećmi uzdolnionymi. Prowadzone są diagnozy uczniów zdolnych, a także zajęcia – treningi twórczości, których podstawowym zadaniem jest stymulowanie rozwoju wyobraźni twórczej oraz kreatywność.