• Światowe Dni Origami w SP nr 301

• ROK SZKOLNY 2018/2019

W dniach od 24 października do 11 listopada każdego roku odbywają się Światowe Dni Origami. W tym czasie miłośnicy origami zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania.

W naszej szkole również dołączyliśmy do obchodów, rozpoczynając od zapoznania dzieci ze Szkolnego Koła Origami z historią Sasaki Sadako i złożeniem modelu żurawia.

Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Origami „Barwy biało-czerwone ukryte w papierze”. Spośród 110 nadesłanych prac, wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 6e-Natalia Pieńkowska.

Kolejnym przedsięwzięciem było wykonanie biało-czerwonej mozaiki.W ten sposób postanowiliśmy dołączyć do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi miłośnicy składania papieru poznali moduł Froebla, a następnie dzielili się nowymi umiejętnościami ze swoimi rówieśnikami w klasach. W dniach 5-9 listopada zaprosiliśmy do udziału w akcji całą społeczność szkolną.

Uczniowie z klasy 6e pomogli w przygotowaniu maty do kodowania.

Podczas warsztatów uczniowie wielu klas cierpliwie tworzyli białe i czerwone moduły. Zaś najmłodsi fani sztuki trenowali swoją cierpliwość, precyzję i koncentrację.

Oryginalne kodowanie pochłonęło uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Po czterech dniach intensywnej pracy uzyskaliśmy taki efekt…

Nasza mozaika składa się z 1024 modułów Froebla i jest owocem ogromnego zaangażowania wielu osób.

Serdecznie wszystkim dziękujęmy!

Po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Światowych  Dni Origami i wspólnie  tworzyliśmy „papierowe cuda”.
          Uczniowie poznali ideę organizowania święta orgiami i legendę „1000 żurawi”, składali wybrane formy origami klasycznego oraz modułowego.

Klasy I - III, pod kierunkiem pani Anny Kukawskiej,  Małgorzaty Kwiatkowskiej i Małgorzaty Witt, wykonały ciekawe prace przestrzenne techniką orgiami. Zajęciom towarzyszyła atmosfera wyciszenia, spokoju, radości i zaangażowania.

Dzieci, według schematów  rozmieszczonych na korytarzu  I piętra, chętnie składały ptaszki, małpki, dinozaury, rybki, myszki, liski, serduszka, żaglówki, pudełka.

Do wspólnej zabawy dołączyli również pracownicy szkoły, którzy, według wskazówek udzielanych przez uczniów, wykonali pudełko techniką orgiami.

Składanie papierowych modeli rozbudza wyobraźnię, rozwija sprawność manualną, wyzwala skupienie, radość i jest ciekawą formą spędzania czasu wolnego.
          Serdecznie zapraszamy do odkrywania uroków sztuki orgiami!