• Matematyka w naszej szkole...

r. szk. 2018 - 2019 smiley

Konkurs Alfik Matematyczny odbędzie się w środę 21 listopada.

Koszt 10 zł/osoba. Zapisu i wpłaty należy dokonać u nauczycieli matematyki.

2017-2018

W tym roku w naszej szkole odbył się II Dzielnicowy Turniej Super Farmer dla klas IV - VII.

W czwartek 12.04.2018r. uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach przystąpili do turnieju. Rozgrywki przebiegały sprawnie, uczniowie byli bardzo zaangażowani i skupieni. Turniej był prawdziwym sprawdzianem radzenia sobie z porażką i odpowiedniego przyjmowania wygranej. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplom i upominek, a dla finalistów zostały przygotowane nagrody specjalne ufundowane przez Burmistrza Dzielnicy Bemowo

Zwycięscy II Dzielnicowego Turnieju Super Farmer dla kas IV - VII:

I miejsce: Maciej Wyrzykowski SP 82

II miejsce: Piotr Kantorski SP 301

III miejsce: Bartosz Rachwalik SP 301

IV miejsce: Edyta Żach SP 357

Serdecznie gratulujemy!

Zespół matematyczny

Lista uczestników zakwalifikowanych do II etapu

konkursu matematycznego „Geniusz”

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO NA POZIOMIE KLAS:

KLASY IV

Małgorzata Kulka

Filip Stachelek

Filip Czarnecki

Mateusz Dygas

KLASY V

Szymon Szewczyk

Barbara Bakal

Ewa Matysiewicz

Bartosz Langowicz

KLASY VI

Jakub Soboń

KLASY VII

Adam Stachelek

Piotr Spólny

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w czasie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Wybrani uczniowie tworzą Komisje Egzaminacyjne (znajdujące się w salach) i Patrole Egzaminacyjne (mobilne patrole przepytujące napotkane osoby). Egzaminowani losują pytania egzaminacyjne, które muszą rozwiązać w 3 minuty. Egzaminy mają miejsce na przerwach po 1, 3, 4, 5 lekcji. Osoby, które poprawnie odpowiedzą na wszystkie zadania otrzymują odznakę eksperta tabliczki mnożenia.

Jeśli egzaminowany popełni choćby jeden błąd, nie zdaje egzaminu. Może spróbować jeszcze raz na następnej przerwie.

Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji!

Więcej informacji: www.wmtday.org.

Monika Przerada

2016 - 2017

Super Farmer jest doskonałą grą wymyśloną przez wybitnego polskiego matematyka Karola Borsuka, w czasach niemieckiej okupacji. Jest to gra ucząca planowania, przewidywania i szacowania ryzyka czyli umiejętności ekonomicznych, bardzo potrzebnych w dzisiejszych czasach. Dzięki grze dzieci trenują koncentrację oraz rozwijają umiejętności społeczne i uczą się współzawodnictwa.

W tym roku w naszej szkole odbył się I Dzielnicowy Turniej Super Farmer dla klas IV - VI. W środę 18.01.2017r. uczniowie wyłonieni w szkolnych eliminacjach przystąpili do turnieju. Impreza bardzo się udała, zawodnicy byli zaangażowani i grali zgodnie z zasadami fair play. W trakcie przerwy między rozgrywkami na dzieci i opiekunów czekał poczęstunek, a po zakończeniu turnieju, każdy uczestnik otrzymał dyplom i upominek.

Nagrody ufundował Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Michał Grodzki. Dziękujemy!

Zwycięscy I Dzielnicowego Turnieju Super Farmer dla kas IV - VI:

I miejsce: Marcin Lipiński SP 341

II miejsce: Karolina Górecka SP 301

III miejsce: Piotr Walczak SP 82

IV miejsce: Zofia Żeszczyńska SP 150

V miejsce: Jakub Kołbuś SP 341

Serdecznie gratulujemy!

Zespół matematyczny

14.12 odbyły się szkolne eliminacje do I Dzielnicowego Turnieju Super Farmer.

Do finału turnieju zakwalifikowali się:

Karolina Górecka kl.5c

Bartosz Rachwalik kl.5c

Piotr Kantorski kl.4c

Ewa Matysiewicz kl.4e

Turniej "Super Farmer"

Dnia 11.05.2016r. odbył się Szkolny Konkurs w grę Super Farmer.

Do konkursu przystąpiło wielu uczniów. Po wyczerpujących zmaganiach, udało się wyłonić finałową trójkę, która następnego dnia przystąpiła do ostatecznej rozgrywki.

Mistrzem szkoły została Zuzanna Topolska z kl.4c, drugie miejsce zajął Jakub Soboń z kl.4c, a trzecie Kacper Tomaszewski z kl.4c.

Finałowa dwójka, reprezentowała naszą szkołę w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Sztumie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Zespół matematyczny.

HAFT MATEMATYCZNY

Haft matematyczny, inaczej strukturalny jest „matematyką malowaną” -  wzory powstają na skutek przecinania się wzajemnie odcinków. Wzory te tworzy się na figurach geometrycznych: kołach, kwadratach czy trójkątach.

Haftowanie uczy również  wytrwałości, odpowiedzialności za własne decyzje, racjonalnego planowania i kreatywnego rozwiązywania problemów.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Do haftowania potrzebujemy: muliny, igły, bloku technicznego (białego i kolorowego), linijki, nożyczek, szpilki lub pinezki do tablicy korkowej, taśmy klejącej lub cenówki, podkładki (pod mysz lub korkowej).

Adam Stachelek 5a i Dominik Dygas 6b zakwalifikowali się do drugiego etapu (rejonowego) Przedmiotowego Konkursu Matematycznego.

Gratulujemy!!!

Dominik Dygas 6b zakwalifikował się do trzeciego etapu (wojewódzkiego) Przedmiotowego Konkursu Matematycznego.

Gratulujemy!!!

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia