• Projekt IPNI - 2014 - 2015

• rok szkolny 2015 - 2016

Projekt „Piżamka na telefon”

Klasy czwarte uczestniczyły w realizacji Projektu IPNI – Piżamka na telefon. Uczniowie zaprojektowali swoje pokrowce na telefony, zebrali potrzebne materiały i odkrywali tajemnice ręcznego szycia.

Efekt znakomity. Gratulujemy smiley

We wrześniu 2014 roku klasy IV rozpoczynają, a  klasy V kontynuują przygodę z zajęciami z projektu w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki pt. „Opracowanie i upowszechnienie innowacyjnego programu nauczania interdyscyplinarnego z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, informatycznych i technicznych dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych”. – IPNI

Projekty zaplanowane dla klas czwartych to:

„JAK ZADBAĆ O ZIEMIĘ?”

„OD PATYCZKA DO KALKULATORA”

„PIŻAMKA NA TELEFON”

„ZDOBYWAMY BEMOWO”

Projekty zaplanowane dla klas piątych to:

„Parki Narodowe”

„Geometria pod napięciem”

„Życiodajna pompa”

Życzymy radosnej współpracy

rok szkolny 2014 - 2015

W lutym rozpoczęliśmy realizację projektu „Zdobywamy Bemowo”, który miał za zadanie przybliżyć uczniom najbliższą okolicę - dzielnicę, w której żyją.

Uczniowie zapoznali się z historią Bemowa i miejscami ważnymi dla tej historii.

Zadanie polegało na zaprojektowaniu folderu o Bemowie, wykonaniu plakatu na określony temat, wspólnym zredagowaniu  książki „Zdobywamy Bemowo”.

Na zajęciach technicznych uczniowie wykonali bezpieczne skrzyżowanie.

Na zajęciach komputerowych planowali wycieczkę po miejscach ciekawych i wartościowych oraz wyliczali koszt wycieczki dla klasy i dla poszczególnego ucznia. Projekt zakończył się wycieczką po najbliższej okolicy.

wywieszka_szkola_www.pdf

W ramach projektu IPNI "Od patyczka do kalkulatora" zostały przeprowadzone zajęcia z użyciem interfejsów.

Mierzone wówczas były różne elementy pogody: temperatura, wilgotność powietrza, natężenie światła, ciśnienie atmosferyczne.

Po wykonaniu pomiarów nastąpiło wspólne z uczniami odczytanie wyników w klasie i ich interpretacja.

Pierwszy projekt "JAK ZADBAĆ O ZIEMIĘ?" dotyczył problemu segregacji odpadów.

Uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z nowymi zasadami segregacji odpadów, kolorami koszy oraz instrukcją wyrzucania ich. Następnie, na zajęciach technicznych, kilkuosobowe grupy projketowały i wykonywały pojemniki. Zostały one ocenione i brały udział w konkursie.

Na zajęciach komputerowych uczniowie wykonali plakat zachęcający innych do zachowań proekologicznych oraz zastanowienia się nad przyszłością naszej planety.

Kolejnym etapem były zajęcia z matematyki, gdzie uczniowie wykonali zadania praktyczne. Uświadomiły one, że segregacja się opłaca, można nie tylko uratować Ziemię, ale i zaoszczędzić pieniądze.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie wyposażeni w wiedzę teoretyczną i praktyczną pomogą rodzicom we wdrożeniu nowych zasad segregacji odpadów.

W październiku rozpoczął się cykl zajęć w projekcie "Od patyczka do kalkulatora".

Po wprowadzeniu do tematu i podziale na grupy, uczniowie otrzymali zadania do wykonania.

Część zajęć odbyła się na wyjeździe integracyjnym, gdzie zgłębiano wiedzę na temat historii liczb, systemów liczbowych oraz zajęto się praktyczną formą pisania ich na tabliczkach.

Ponadto uczniowie prowadzili obserwacje drzew, mierzyli ich obwody, a wyniki zapisywali w kartach pracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu i realizacji projektów

Poza tym, zgodnie z instrukcją, uczniowie musieli zbierać informacje dotyczące szkoły oraz najbliższego otoczenia. Mogli też wykazać się kreatywnością na zajęciach komputerowych w wymyślaniu reklamy przyrządu matematycznego, co wyszło im wyśmienicie.

Julitta Gąsieniec