Menu główne

Z życia świetlicy 2017-2018

rok szkolny 2017-2018

„Jesienny deszcz

Koloryt jesiennej szarości, deszcz monotonnie dzwoniący w parapety był inspiracją do zajęć umuzykalniających, które zostały przeprowadzone w grupie „pierwszaków”. Dzieci wspaniale bawiły się parasolkami przy piosence „Jesienny deszcz”, a następnie rytmicznie odtwarzały dźwięk używając prostych drewnianych instrumentów. Atmosferę zajęć najlepiej oddaje reportaż zdjęciowy.

Dzień Ziemniaka

W piątek 27.10.17 w naszej świetlicy obchodziliśmy Dzień Ziemniaka.

Imprezę rozpoczęliśmy w grupach „Krótką bajką o ziemniaku” i zapoznaniem dzieci z historią pojawienia się tego wspaniałego warzywa na naszych stołach. Następnie każda grupa wspólnie z wychowawcą realizowała rożne zajęcia, których tematem przewodnim były ziemniaki. I tak: dzieci wykonały antystresowe gniotki z mąki ziemniaczanej, smażyły placki ziemniaczane, grały w ziemniaczanego hokeja, zrobiły ziemniaczane zoo czy wreszcie, ze stempli ziemniaczanych, tworzyły przepiękne mozaiki.

Wszystkie działania sprawiły naszym Świetlikom mnóstwo radości , wyzwoliły ich kreatywność i aktywność.

Spotkanie z Policjantem Wydziału Ruchu Drogowego

W dniu 25.09.2017r. w ramach zajęć świetlicowych, odbyły się w naszej Szkole zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na spotkanie został zaproszony policjant pan Artur Lipiec, który spotkał się z uczniami klas I-IV. Policjant opowiadał dzieciom o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz wynikających z tego korzyściach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami, zadawały przy tym dużo pytań. W trakcie zajęć nasi uczniowie obejrzeli krótkie filmiki ze swoim ulubieńcem "Sponge Bobem” i odpowiadały na jego pytania dotyczące bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach drogowych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego Gościa.

Dla uczniów naszej Szkoły była to niewątpliwie bardzo ciekawa forma zdobywania i utrwalania wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. Na koniec zaproszony przez nas pan Policjant opowiedział uczniom jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać kartę rowerową. Zajęcia wzbudziły wiele pozytywnych emocji i zakończyły się przy muzyce.

„Dzień Świetlika”

27 września 2017 r., zgodnie z naszą świetlicową tradycją, powitaliśmy i przyjęliśmy pierwszoklasistów do grona Świetlików, wspólnie obchodząc Dzień Świetlika. W obecności pani Kierownik, wychowawców i starszych kolegów maluszki wykazały się  znajomością zasad obowiązujących w świetlicy, bezbłędnie odpowiadając na pytania dotyczące regulaminowego zachowania uczniów. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, obiecując być miłymi, życzliwymi, pomocnymi i wesołymi Świetlikami. Po części oficjalnej przyszedł czas na pełną radości zabawę. Pod czujnym okiem wychowawców dzieci uczestniczyły w zabawnych konkurencjach sportowych, takich jak: „Królewski marsz”, „Co przyniesie kelner?”, „Piłka w górę”, „Spacer z kółeczkiem” i „Butelkowy sprint”.

Uczniowie świetnie się bawili i wzorowo zdali test sprawności.

Po wspaniałej zabawie wszyscy otrzymali drobne upominki.

• Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 2
    01-384 Warszawa, ul. Brygadzistów 18