• Konkurs przyrodniczo-fotograficzny "WISŁA WARSZAWSKA"

• Pamiętamy i wspominamy!

• 16.03 reprezentacja naszej szkoły w ramach projektu Varsavianistyczna Szkoła wzięła udział w spotkaniu na Cmentarzu ewangelicko-augsburskim przy grobie Stanisława Lorentza. Wspominaliśmy zaangażowanie Stanisława Lorentza w rozwój Warszawy, propagowanie wiedzy o naszym mieście oraz zasługi w akcji ratowania dóbr kultury polskiej i najcenniejszych zabytków znajdujących się w stolicy.

• Spotkanie z Powstańcami Warszawskimi.

• 22 marca uczniowie klasy 4 D wzięli udział w przedświątecznym spotkaniu z Powstańcami Warszawskim w Domu Powstańców Warszawskich przy ul. Nowolipie 22. Spotkanie to było żywą lekcją historii, ale również lekcją życzliwości.

Podczas spotkania dzieci wręczyły osobiście Powstańcom, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, a także wysłuchały interesujących historii, jakimi podzielili się Powstańcy Warszawscy. Uczniowie byli bardzo aktywni, opowiadali własne historie, zadawali pytania a nawet pomagali przy rozwiązywaniu krzyżówek. Mieli okazję osobiście poznać m.in.: panią Zofię Czekalską ps. "Sosenka", pana Zbigniewa Daaba ps. "Kapiszon", panią Irenę Paśnik ps. "Irka", "Miła" oraz pana profesora Leszka Żukowskiego ps. "Antek".

• Poznajemy społeczność lokalną. Projekt "Szkoła w Sąsiedztwie".

• 27 lutego odbyła się w naszej Szkole uroczysta premiera podcastu pt. Osiedlowy Klub Kultury przygotowanego przez uczniów oddziału dwujęzycznego 7b. Podcast jest owocem projektu "Szkoła w Sąsiedztwie" realizowanego od listopada ubiegłego roku. Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest Fundacja Pole Dialogu, a jego głównym celem tworzenie lokalnych partnerstw i budowanie relacji sąsiedzkich.

Przez kilka miesięcy uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do nagrania podcastu, odwiedzali ciekawe miejsca w najbliższej okolicy szkoły, rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy. Uczyli się obsługi sprzętu i aplikacji potrzebnych do nagrania podcastu.

Na premierze gościliśmy społeczność Osiedlowego Klubu Kultury, przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki oraz koordynatorów projektu z Fundacji Pole Dialogu.

Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.

• Bajki i legendy warszawskie - spotkanie z Panią Ewą Sztompke

• Projekt Varsavianistyczna szkoła w SP 301

• Klasa 4d w Muzeum Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości w piątek 10 listopada uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą Panią Małgorzatą Kirpszą wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Patriotyczny zwierzyniec” na wystawie „Polonia Restituta" w Muzeum Niepodległości.

• Apel upamiętniający ks. Jana Zieję

19 października na zaproszenie Instytutu Pamięci Narodowej klasa 6c i szkolny poczet sztandarowy wraz z Dyrekcją i nauczycielami uczestniczyli w uroczystości upamiętniającej księdza Jana Zieję - kapelana Wojska Polskiego oraz współzałożyciela Komitetu Obrony Robotników.

Ksiądz Jan Zieja pełnił posługę kapelana podczas wojny polsko-bolszewickiej, obrony Polski w 1939 r. i powstania warszawskiego. Po zakończeniu II wojny światowej zaangażował się w pracę duszpasterską na tak zwanych ziemiach odzyskanych, będąc pierwszym katolickim kapłanem zamieszkałym w Słupsku. Był także publicystą, pisarzem religijnym i tłumaczem. Jako działacz społeczny współtworzył pierwszą jawną organizację opozycji antykomunistycznej. Ponadto podpisał Apel do społeczeństwa polskiego inicjujący działalność Ruchu Obrony Praw Człowieka i Obywatela.

• 83. rocznica napaści wojsk bolszewickich na Polskę

18 września obchodziliśmy 83. rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę. W obchodach tego Święta, przy Pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie uczestniczył nasz szkolny poczet sztandarowy oraz nauczyciel historii - p. Anulka Ziąbek.