• Dzielnicowy konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich „Super Trójka”

          • W środę 24 kwietnia 2024 r. odbył się finał dzielnicowego konkursu matematycznego dla uczniów klas trzecich. Uczniowie klasy 3b: Iwo Pietraszek-Kępka, Jakub Iwański, Fabian Matusiak, dzielnie zmagali się ze skomplikowanymi zadaniami matematycznymi i ostatecznie zdobyli II miejsce w dzielnicy.

            Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

            Szkolny koordynator konkursu

            Anna Galbarczyk-Kołpak

          • Warsztaty chemiczne w klasach 4-6

          • W dniach 23-25 kwietnia odbyły się zorganizowane przez Radę Rodziców warsztaty chemiczne poprowadzone przez studentów Politechniki Warszawskiej. Dziękujemy!

          • PAMIĘTAMY! - AKCJA ŻONKILE

          • 19 kwietnia przypadła 81. rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim. By przywrócić pamięć o tych wydarzeniach, nasza szkoła wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2024, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Pamiętamy!

          • Dzień Technologii

          • We wtorek 12 kwietnia w ramach obchodów Dnia Technologii na językach obcych uczniowie wszystkich klas 6 wzięli udział w interaktywnej lekcji historii z wykorzystaniem okularów VR, AI (sztucznej inteligencji) oraz gamifikacji.

            Tematem zajęć był tragiczny w skutkach pożar Londynu, który miał miejsce w XVII w. Uczniowie za pomocą okularów VR mieli okazję przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądał Londyn przed wybuchem pożaru, jakie czynniki mogły mieć wpływ na szybkie rozprzestrzenianie ognia i dowiedzieć się o sposobach gaszenia ognia wykorzystywanych w przeszłości. Po sesji z okularami nadszedł czas na quiz oraz grę The Great Fire of London, która jeszcze bardziej wprowadziła uczniów do tematu zajęć. 

            Podczas całego dnia uczniom klas 6 towarzyszyli ich starsi koledzy z klasy 7b, którzy służyli pomocą oraz opowiadali o tym jak wygląda nauka w oddziałach dwujęzycznych. 

          • V edycja Wojewódzkiego Konkursu na plakat wywołujący radość dzieci pt. "O uśmiech dziecka"

          • SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS IV-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. „O UŚMIECH DZIECKA”.

            UCZESTNICY KONKURSU MAJĄ WYKONAĆ PLAKAT O HUMORYSTYCZNEJ TREŚCI, KTÓRY PODOBAŁBY SIĘ DZIECIOM I WYWOŁYWAŁ UŚMIECH NA ICH TWARZACH.

            NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY.

            ORGANIZATOREM KONKURSU JEST SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 301IM. JANUSZA KORCZAKA W WARSZAWIE.

             

          • Zawody w wieloboju gimnastycznym dziewcząt

          • Wzorem lat ubiegłych reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w wieloboju gimnastycznym dziewcząt klas I - IV. Zawody odbyły się 16.04.24r. w SP 321. 

            Do pokonania był skok rozkroczny przez kozła, ćwiczenia wolne na ścieżce gimnastycznej oraz ćwiczenia równoważne na ławeczce gimnastyczej.

            W zawodach wzięło udział 5 drużyn z bemowskich podstawówek. W końcowej punktacji dziewczęta z SP 301 zdobyły największą ilość punktów zostawiając daleko w tyle konkurencję.

            Nasze gimnastyczki reprezentować będą dzielnicę Bemowo w  Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży:

            1. Marianna Pasik kl. 1c

            2. Olha Patkivska kl. 1b

            3. Róża Moskwa kl. 2b

            4. Mila Wieczorek kl. 3d

            5. Oliwia Wojciechowska kl. 3d

            6. Natalia Stańczyk kl. 3d

            7. Amelia Frydrych kl. 4b

            8. Lena Pączek kl. 4b

            9. Lena Stawińska kl. 4a

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Zespół wychowania fizycznego

          • Bieg Świadomości Autyzmu

          • W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 5 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Świadomości Autyzmu organizowanego przez Fundację Coś Dobrego. Bieg odbył się na boisku szkolnym, a jego celem było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W biegu wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych. Zwycięzcą był każdy, kto pokonał dystans.

          • Sukces naszych uczniów!

          • Z dumą informujemy o osiągnięciach dwojga naszych uczniów w V Międzyszkolnym Konkursie Językowym Poezji i Teatru WERS Wspólna Europa Razem na Scenie. Uczennica klasy 7b, Zuzanna Rosłaniec, została laureatką pierwszego miejsca w kategorii Poezja w języku hiszpańskim klasy 7-8, a uczeń klasy 5a, Ignacy Chojnacki-Pacheco, został laureatem drugiego miejsca w kategorii Poezja w języku hiszpańskim klasy 4-6.

            Laureatom serdecznie gratulujemy!

          • BIEG ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

          • W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 5 kwietnia organizujemy Bieg Świadomości Autyzmu, który odbędzie się na boisku szkolnym. Ideą wydarzenia jest wyrażenie solidarności z osobami w spektrum autyzmu oraz promocja aktywnego stylu życia. Zachęcamy wszystkich do przyjścia w tym dniu ubranym na niebiesko.

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

            21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem wsparcia i solidarności z osobami z zespołem Downa. Na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznali się ze specyfiką tej choroby genetycznej oraz obejrzeli filmy edukacyjne z udziałem osób z zespołem Downa, a na lekcjach plastyki uczniowie projektowali kolorowe skarpety, które zdobią szkolne korytarze i wejście do szkoły.

          • Europejski Dzień Mózgu

            Nowa galeria Europejski Dzień Mózgu została dodana do albumu fotograficznego

            18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu. Jest to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.

            Z tej okazji członkowie zespołu ds. integracji, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i polityki włączania przygotowali zajęcia o tej tematyce. Uczniowie mieli okazję poznać budowę mózgu, funkcje półkul mózgowych, kilka ciekawych faktów o tym najważniejszym organie oraz dowiedzieli się, w jaki sposób przy pomocy diety, aktywności fizycznej i ćwiczeń umysłowych mogą wspomagać jego pracę. Po części teoretycznej dzieci mogły utrwalić nową wiedzę w działaniu - rozwiązywały łamigłówki i zagadki logiczne, wykonywały ćwiczenia z zakresu "Gimnastyki mózgu" oraz przygotowały, wraz z wychowawcami, posiłek z produktów wspomagających pracę mózgu - "Śniadanie dla mózgu" lub "Podwieczore

          • Zawody robotyczne VEX IQ

            8 marca w Szkole Podstawowej nr 357 odbyły się pierwsze ogólnopolskie zawody VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship, w których wzięło udział 17 drużyn, w tym zespół z naszej szkoły, który przygotowywał się do tego wyzwania od września 2023 roku w ramach dodatkowych zajęć. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dyscyplinach Full Volume oraz Robot Skills Challenge, gdzie zademonstrowali umiejętności sterowania robotami zarówno manualnie, jak i w trybie autonomicznym. Konkurs był dla uczniów wspaniałą okazją do komunikacji, współpracy oraz zarządzania czasem. Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni nowych pomysłów kontynuujemy pracę nad ulepszaniem robota, aby w przyszłym roku znów rywalizować i dobrze się przy tym bawić.

          • EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

            6 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia w oddziale przedszkolnym. Dzieci wykonały gimnastykę buzi i języka oraz cwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z kolorowymi piórkami, bańskami mydlanymi, dmuchajkami logopedycznymi i przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek. Święto to ma na celu zachęcenie rodziców do konsultacji ze specjalistą dziecka, które ma problem z mówieniem.

          • Projekt "Szkoła w Sąsiedztwie" - uroczysta premiera podcastu "Osiedlowy Klub Kultury".

            27 lutego odbyła się w naszej Szkole uroczysta premiera podcastu pt. Osiedlowy Klub Kultury przygotowanego przez uczniów oddziału dwujęzycznego 7b. Podcast jest owocem projektu "Szkoła w Sąsiedztwie" realizowanego od listopada ubiegłego roku. Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest Fundacja Pole Dialogu, a jego głównym celem tworzenie lokalnych partnerstw i budowanie relacji sąsiedzkich. Przez kilka miesięcy uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do nagrania podcastu, odwiedzali ciekawe miejsca w najbliższej okolicy szkoły, rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy. Uczyli się obsługi sprzętu i aplikacji potrzebnych do nagrania podcastu. Na premierze gościliśmy społeczność Osiedlowego Klubu Kultury, przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki oraz koordynatorów projektu z Fundacji Pole Dialogu. Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.

          • Światowy Dzień Walki z Depresją

            23 lutego w naszej Szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. Nasi specjaliści zorganizowali w tym dniu warsztaty mające na celu zapoznanie uczniów z tą chorobą, jej objawami oraz tym, jak można przeciwdziałać depresji i gdzie szukać pomocy. Choć temat depresji nie jest łatwym tematem, to wszyscy uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i zrozumieniem.

          • Laboratorium Biologiczne

            Nowa galeria Laboratorium Biologiczne została dodana do albumu fotograficznego

            Kolejna odsłona realizacji projektu Zielone Laboratorium za nami. Tym razem uczniowie klasy VII D uczestniczyli w warsztatach biologicznych w Centrum Nauki Kopernik. W kilkuosobowych zespołach, pod okiem specjalistów wykonywaliśmy samodzielnie ciekawe, a niekiedy także niesamowite doświadczenia.

          • Wizyta klasy 6a w Centrum Nauki Kopernik

            W ramach realizacji projektu Zielone Laboratorium uczniowie klasy VI A uczestniczyli w wycieczce klasowej o tematyce ekologiczno-przyrodniczej pod hasłem ,,Co, gdzie, dlaczego?” do Centrum Nauki Kopernik. Odwiedziliśmy również Planetarium, aby obejrzeć film pt. "Jesteśmy Strażnikami". Zobaczyliśmy, jak poszczególne elementy ziemskich ekosystemów są ze sobą powiązane i jak niezbędna jest równowaga między nimi do dobrego funkcjonowania naszej planety. "Jesteśmy Strażnikami" to film ukazujący piękno naszej planety, jak i przedstawiający ważny edukacyjny przekaz. Podczas seansu odkryliśmy, że satelity i badania naukowe pomagają nam lepiej rozumieć związki między działalnością człowieka a zmianami klimatu.

          • Mistrzostwa Warszawy w minikoszykówce

            Po wygraniu zawodów w dzielnicy Bemowo w dniach 5-13 lutego br. uczennicom naszej szkoły przyszło rywalizować w mistrzostwach Warszawy w minikoszykówce. Po zeszłorocznym pechowym odpadnięciu już w początkowej fazie grupowej, w tym roku dziewczęta były bardzo zmotywowane, by pokazać swoje duże umiejętności, co ostatecznie dało nam wysokie 6. miejsce i motywację do dalszej pracy. Była to niesamowita przygoda, pełna emocji i wrażeń. Gratulujemy!

          • Zawody Sprawności Fizycznej uczniów klas 3

            19 lutego w SP 357 przy ul. Zachodzącego Słońca odbyły się zawody sportowe dla uczniów klas 3. Udział w nich wzięło 11 drużyn z bemowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów: Maja Kowalska, Liwia Ślusarz, Apolonia Rozbicka, Magdalena Grzelak, Marika Kravets, Alicja Kajczuk, Jakub Iwański, Marcel Jurczak, Grzegorz Ziółkowski, Bartosz Gruszka, Emilian Chojnacki-Pacheco, Adam Fortuński i Krzysztof Kudelski. Po bardzo zaciętej sportowej rywalizacji nasi zawodnicy zajęli 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów! Zespół wychowania fizycznego

          • Dzień Bezpiecznego Internetu

            W tym roku po raz kolejny przyłączyliśmy się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w szkole odbyły się zajęcia, wykłady oraz warsztaty na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie uczestniczyli w lekcji multimedialnej "Czy social media mogą być toksyczne?" oraz "Czy dzieci są bezpieczne w sieci?"