• Warsztaty pierwszej pomocy

          • Dnia 13 maja br. nasza szkoła otrzymała prezent od mamy Rysia Bartosika z klasy I - urządzenie ratujące życie w przypadku zadławienia. Pani Justyna Bartosik opowiedziałam uczniom klas młodszych co to za sprzęt i pokazała jak go stosować. Wszyscy z zaciekawieniem, uważnie obserwowali. Już wiemy jak można pomóc w takiej sytuacji. Pani Justyno bardzo dziękujemy!

          • WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY

          • Uprzejmie informujemy, że wyróżnienia w konkursie Kangur Matematyczny 2024 zdobyli następujący uczniowie:

            Kategoria Żaczek - kl. 2

            Wojciech Tyszko kl. 1c

            Kategoria Maluch kl. 3 i 4:

            Iwo Pietraszek-Kępka kl. 3b ( wynik bardzo dobry)

            Juliusz Kraszewski kl. 3c

            Wojciech Cedrowski kl. 4d

            Kategoria Benjamin kl. 5 i 6

            Eryk Rossmann kl.5b

            Marcel Kukier kl.5b

            Aleskander Kraszewski kl.5b

            Szymon Główka kl.6b

            Maciej Gorzkowski kl.6b

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            kangur_2024.docx

          • IV Sympozjum naukowe "Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole - Zrównoważona Szkoła"

          • 9 maja 2024 r. w SP 301 odbyło się już IV Sympozjum Naukowe Pedagogika Korczakowska we Współczesnej Szkole. W tym roku mysla przewodnią było hasło "Zrównoważona Szkoła". Zaszczycili nas swoją obecnością wyjątkowi prelegenci Pan prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz, Pani dr hab. Barbara Skałbania, prof Uczelni Korczaka, Pan dr hab. Jacek Kulbaka, prof. APS, Pan dr hab. n. med. Paweł Holas, prof. UW, Pan Dyrektor Zespołu Szkół STO na Bemowie Jarosław Pytlak oraz wyjątkowi Uczestnicy. Honorowym patronatem objęła to wydarzenia Mazowiecka Kurator Oświaty Pani Wioletta Krzyżanowska oraz Polskie Stowarzyszenie im. Janusza Korczaka. Sympozjum było okazją do spiotkania sie różnych środowisk, którym edukacja i korczakowskie wartości są bardzo bliskie.To było bardzo inspirujące spotkanie. Dziekujemy wszytskim za obecność i do zobaczenia za rok.

            Dyrektor SP 301

          • Dzielnicowy konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich „Super Trójka”

          • W środę 24 kwietnia 2024 r. odbył się finał dzielnicowego konkursu matematycznego dla uczniów klas trzecich. Uczniowie klasy 3b: Iwo Pietraszek-Kępka, Jakub Iwański, Fabian Matusiak, dzielnie zmagali się ze skomplikowanymi zadaniami matematycznymi i ostatecznie zdobyli II miejsce w dzielnicy.

            Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

            Szkolny koordynator konkursu

            Anna Galbarczyk-Kołpak

          • Warsztaty chemiczne w klasach 4-6

          • W dniach 23-25 kwietnia odbyły się zorganizowane przez Radę Rodziców warsztaty chemiczne poprowadzone przez studentów Politechniki Warszawskiej. Dziękujemy!

          • PAMIĘTAMY! - AKCJA ŻONKILE

          • 19 kwietnia przypadła 81. rocznica wybuchu powstania w gettcie warszawskim. By przywrócić pamięć o tych wydarzeniach, nasza szkoła wzięła udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2024, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Pamiętamy!

          • Dzień Technologii

          • We wtorek 12 kwietnia w ramach obchodów Dnia Technologii na językach obcych uczniowie wszystkich klas 6 wzięli udział w interaktywnej lekcji historii z wykorzystaniem okularów VR, AI (sztucznej inteligencji) oraz gamifikacji.

            Tematem zajęć był tragiczny w skutkach pożar Londynu, który miał miejsce w XVII w. Uczniowie za pomocą okularów VR mieli okazję przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądał Londyn przed wybuchem pożaru, jakie czynniki mogły mieć wpływ na szybkie rozprzestrzenianie ognia i dowiedzieć się o sposobach gaszenia ognia wykorzystywanych w przeszłości. Po sesji z okularami nadszedł czas na quiz oraz grę The Great Fire of London, która jeszcze bardziej wprowadziła uczniów do tematu zajęć. 

            Podczas całego dnia uczniom klas 6 towarzyszyli ich starsi koledzy z klasy 7b, którzy służyli pomocą oraz opowiadali o tym jak wygląda nauka w oddziałach dwujęzycznych. 

          • V edycja Wojewódzkiego Konkursu na plakat wywołujący radość dzieci pt. "O uśmiech dziecka"

          • SERDECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS IV-VIII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA TERENIE WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM PT. „O UŚMIECH DZIECKA”.

            UCZESTNICY KONKURSU MAJĄ WYKONAĆ PLAKAT O HUMORYSTYCZNEJ TREŚCI, KTÓRY PODOBAŁBY SIĘ DZIECIOM I WYWOŁYWAŁ UŚMIECH NA ICH TWARZACH.

            NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY.

            ORGANIZATOREM KONKURSU JEST SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 301IM. JANUSZA KORCZAKA W WARSZAWIE.

             

          • Zawody w wieloboju gimnastycznym dziewcząt

          • Wzorem lat ubiegłych reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w wieloboju gimnastycznym dziewcząt klas I - IV. Zawody odbyły się 16.04.24r. w SP 321. 

            Do pokonania był skok rozkroczny przez kozła, ćwiczenia wolne na ścieżce gimnastycznej oraz ćwiczenia równoważne na ławeczce gimnastyczej.

            W zawodach wzięło udział 5 drużyn z bemowskich podstawówek. W końcowej punktacji dziewczęta z SP 301 zdobyły największą ilość punktów zostawiając daleko w tyle konkurencję.

            Nasze gimnastyczki reprezentować będą dzielnicę Bemowo w  Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży:

            1. Marianna Pasik kl. 1c

            2. Olha Patkivska kl. 1b

            3. Róża Moskwa kl. 2b

            4. Mila Wieczorek kl. 3d

            5. Oliwia Wojciechowska kl. 3d

            6. Natalia Stańczyk kl. 3d

            7. Amelia Frydrych kl. 4b

            8. Lena Pączek kl. 4b

            9. Lena Stawińska kl. 4a

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            Zespół wychowania fizycznego

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ ÓSMY

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ ÓSMY została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiejszy dzień był także interesujący i intensywny. Tematem przewodnim była ekologia. Uczniowie zwiedzali niemieckie miasteczko Fryburg (Freiburg). Rozpoczęliśmy od ekologicznej, niezwykle zielonej dzielnicy Vauban. Na każdym budynku panele słoneczne. Prawie brak ruchu samochodów a przestrzenie miejskie wykorzystywane są nie na garaże a na place zabaw i miejsca spotkań mieszkańców dzielnicy. Dużo zieleni, ukwiecone balkony i rowery jako najbardziej popularny i używany środek lokomocji. Drugą część dnia spędziliśmy na zwiedzaniu centrum miasta, z wykorzystaniem gry terenowej "Ziemniak". Zadaniem uczniów była wymiana ziemniaka na bardziej cenną rzecz a tę na kolejną. Jak zwykle, działaliśmy w międzynarodowych grupach. Zwyciężyła grupa, która finalnie miała najcenniejsze rzeczy. W niej była J

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SIÓDMY

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SIÓDMY została dodana do albumu fotograficznego

            Parlament Europejski w Strasburgu i miasto Kehl- taki był plan na dzisiaj. Uczniowie rozpoczęli od zwiedzania miasteczka przygranicznego Kehl w Niemczech. Podczas zwiedzania odbyła się terenowa gra historyczna. Polsko - francuskie grupy szukały na chodnikach przed domami płyt z krótkimi biogramami osób będących w obozach koncentracyjnych, w tym w Oświęcimiu. Zadaniem grup było odnalezienie 10 osób, których krótki biogram każda grupa otrzymała na kartce. Liczył się czas wykonania zadania. Gra podobała się młodzieży. Z dużym zaangażowaniem uczniowie szukali informacji. A długie popołudnie spędziliśmy w Parlamencie Europejskim. Niezapomniane przeżycie. Uczniowie wcielili się w rolę europosłów i przeprowadzili legislację przepisów dotyczących wody pitnej i sposobów jej wykorzystywania oraz roz

          • Piknik w Celestynowie

            W minioną sobotę (21 maja) uczniowie z dwóch oddziałów przygotowawczych wzięli udział w pikniku integracyjnym w Celestynowie, zorganizowanym przez przedstawicieli Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk. Była to okazja do wykorzystania języka polskiego w praktyce oraz spędzenia czasu razem, również poza szkołą. Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych na świeżym powietrzu oraz w zajęciach manualnych - zagrały w piłkę nożną, pokonały tor przeszkód, wykonały zakładki do książek, wypełniły karty z zagadkami, za co otrzymały słodkie nagrody. Aktywny dzień zakończył się wspólnym grillem.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SZÓSTY

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SZÓSTY została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiaj uczniowie zwiedzali Strasburg, uznawany za jedno z najpiękniejszych miast Francji. I rzeczywiście jest pięknym miastem. W centrum wznosi się monumentalna, imponująca katedra, którą oczywiście, odwiedziliśmy i mamy przed nią zdjęcie. Zwiedzanie miało określone motto: Śladami Mozarta. Odwiedzanie kolejnych miejsc w mieście połączone było z ciekawostkami z życia kompozytora.To dodatkowa wiedza muzyczna. Piękne kamieniczki, charakterystyczne wąskie uliczki nadają miastu swoisty urok. Byliśmy także w dzielnicy o wdzięcznej nazwie "Mała Francja", bardzo chętnie odwiedzanej przez turystów. A niektórzy wdrapali się także na wysoką wieżę w katedrze, by podziwiać panoramę Strasburga. Był czas na lody, na pamiątki, na spacer. Bardzo miły dzień. A w południe, między porannym a popołudniowym zw

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY została dodana do albumu fotograficznego

            To był ważny i trudny dzień. Lekcja historii i pamięć o poległych podczas II wojny światowej. Zwiedziliśmy obóz koncentracyjny w Struthof, założony we wcielonej do Rzeczy Alzacji. Warto wiedzieć, że obóz ten, na początku jako obóz pracy, a następnie zagłady, był miejscem śmierci także Polaków. Spośród wielu narodowości, Polaków było w nim najwięcej, bo ponad 25%. To było dla wszystkich także emocjonalne przeżycie. A następnie w ogromnym muzeum Le Memoriał Alzace Moselle w grupach polsko - francuskich uczniowie na tablicach, wśród eksponatów, w krótkich filmach szukali odpowiedzi na pytania dotyczące okresu przed II wojną światową, czasów II wojny światowej i nowej Europy. Nic lepiej nie uczy jak samodzielne wyszukiwanie informacji, dyskusja, wyrażanie własnych opinii. Uczniom bardzo podobał

          • Spotkanie z Pawłem Ejzenbergiem

            13 maja mieliśmy przyjemność gościć pana Pawła Ejzenberga - muzyka, wokalistę i klawiszowca. Pan Paweł to laureat konkursu Człowiek Bez Barier i finalista programu Mam Talent. Na co dzień mieszkaniec Olsztyna, przyjechał do Warszawy zaprezentować uczniom swoje umiejętności. Ponadto pan Paweł udzielił wywiadu naszym szkolnym dziennikarzom.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ CZWARTY

            To dzień zajęć według zainteresowań. Uczniowie mieli do wyboru hip-hop, zajęcia filmowe oraz teatralne. Największym powodzeniem cieszył się taniec. Przez 6 godzin przygotowywali układ taneczny, który wszystkim zaprezentowali. Nasi chłopcy, Eryk i dwaj Mateusze bawili się w tym czasie w filmowców i stworzyli animowany film. Kreatywność, wzmacnianie motywacji, odwagi do autoprezentacji i, oczywiście, doskonalenie języka poprzez komunikację, prezentację pracy. Na tym się dzisiaj skupiliśmy. Czas mija szybko. Druga część pobytu to Strasburg. Będziemy relacjonować i dokumentować fotograficznie.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ TRZECI

            To był dzień długiej wędrówki. Ale przedtem młodzież przygotowała sobie prowiant i spotkała się online z niemieckimi uczniami, aby porozmawiać o projekcie. Zdobyliśmy 4 zamki: odwiedziliśmy ruiny zamku Wegelenburg, Hohenbourg, Loewenstein i zamek Fleckenstein, który zwiedziliśmy w środku. To nowa wiedza historyczna i niezapomniane wrażenia. Podczas wędrówki odwiedziliśmy ściankę wspinaczkową, którą też zdobyliśmy. Ale to nie wszystko. Dzięki grom i zabawom w trakcie wędrówki uczyliśmy się współpracy w zespole, ćwiczyliśmy spostrzegawczość, zręczność i logiczne myślenie. No i oczywiście język angielski. Uczymy się też odrobinę francuskiego.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ"

            Grupa 12. naszych uczniów klas 7 ze Szkoły Podstawowej nr 301 im. Janusza Korczaka wyjechała z Panią Dyrektor Emilią Wojdyłą do Francji, do Centrum Alberta Schweitzera w miejscowości Niederbronn-les-Bains oraz do Strasburga. „Pamięć i przyszłość” to szkoleniowo – historyczny projekt, w którym młodzież bierze udział. Dzisiaj pierwszy dzień. Integracja z francuskimi koleżankami i kolegami. Wspólne gry i zabawy, wspólny mecz i nauka języków. Wszyscy w doskonałych nastrojach relacjonują pobyt. Zdjęcia poniżej

          • Warsztaty z Szalonym Wózkowiczem

            W kwietniu w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje. Zostały one przeprowadzone przez dwóch wspaniałych gości. Pierwszym z nich był Marek Sołtys (Szalony Wózkowicz) - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Drugim gościem był Karol Brzegowy - behawiorysta. Dzięki nim, uczniowie mogli nauczyć się prowadzić osobę na wózku inwalidzkim, pomagać jej pokonywać przeszkody architektoniczne w postaci niewygodnych podjazdów i krawężników. Ponadto poznali oni specyfikę pracy przewodnika osoby niewidomej. Zdobytą wiedzę teoretyczną dzieci od razu sprawdziły w praktyce. Wyniki ich poczynań najlepiej obejrzeć na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

          • ROWEROWY MAJ

            Od 4 do 31 maja nasza szkoła kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy maj" promującej zdrowy tryb życia. Zachęcamy uczniów do codziennego, aktywnego przyjazdu do szkoły rowerem lub hulajnogą.

            Zgłosiliśmy ponad 20 oddziałów i 450 uczniów. Wydzieliliśmy przestrzeń, na której ustawione są barierki i stojaki tymczasowe.

          • Integracja i nauka uczniów z Ukrainy.

            W naszej Szkole, dzięki współpracy z Instytutem Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk, już od połowy marca tego roku uczniowie z Ukrainy, z oddziału przygotowawczego, uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach w innej formule. Odwiedziły Instytut Wysokich Ciśnień, Centrum Nauki Kopernik, Państwowy Instytut Geologiczny, Instytut Geofizyki. To nauka i integracja jednocześnie. 21 maja 2022 r. zapraszamy, wspólnie z Instytutem Wysokich Ciśnień oraz Burmistrzem Dzielnicy Bemowo, wszystkich uczniów z Ukrainy na piknik integracyjny, który odbędzie się w placówce Instytutu, w Lasku koło Celestynowa. Planujemy gry i zabawy, konkursy i zawody sportowe oraz inne atrakcje i ognisko z kiełbaskami. Wspólną zabawę w naszej Szkole zaplanowaliśmy także 1 czerwca 2022 r., w Dzień Dziecka oraz podczas dorocznego Święta Szkoły 9 czerwca 2022 r.