• W roku szkolnym 2024/2025

zamierzamy utworzyć w Szkole na poziomie klas VII jeden oddział dwujęzyczny z językiem angielskim i językiem hiszpańskim. Dwujęzycznie (w języku polskim i angielskim) nauczane będą w tej klasie: biologia, geografia, wychowanie fizyczne i informatyka.

Lekcje języka angielskiego odbywać się będą w wymiarze 5 godzin tygodniowo.

Uczniowie poznają wiele zagadnień z dziedziny kulturoznawstwa krajów anglojęzycznych (historię, literaturę, kulturę).  Wybrane treści programowe kształcenia ogólnego z biologii, wychowania fizycznego i informatyki wykładane będą w dwóch językach: polskim i angielskim. Priorytetem będzie zdobywanie wiadomości i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego danego przedmiotu z włączeniem realizowanych treści zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Poznane na lekcjach biologii, informatyki i wychowania fizycznego pojęcia anglojęzyczne będą wykorzystywane i utrwalane na zajęciach języka angielskiego.

Przewidujemy związane z dwujęzycznością: wycieczki, wyjścia, wydarzenia, projekty, konkursy, różnego rodzaju współpracę, w tym międzynarodową.

Warto podkreślić, że uczniowie klasy dwujęzycznej osiągają wysokie wyniki w konkursach, olimpiadach językowych oraz przedmiotowych. Mają możliwość kontynuowania nauki na kolejnym etapie edukacyjnym w klasie dwujęzycznej.