• r. szk. 2022/2023

     


    Podsumowanie działalności Rady Rodziców

    r.szk.2021-2022.pdf

         Szanowni Państwo ! 
    Zwracamy się z prośbą o uczestniczenie w akcji 1% od podatku. 


    Jak co roku dzięki Państwa pamięci i życzliwości z pieniędzy uzbieranych podczas akcji 1%, mamy szansę wspólnie poprawić warunki nauki Naszych dzieci i uczynić to miejsce bardziej przyjaznym realizując prośby i marzenia uczniów. 

    Przez te wszystkie lata z funduszy zebranych z akcji 1 % kupiliśmy wiele potrzebnych rzeczy takich jak: sofy, kanapy, książki, materace, sprzęt sportowy, materiały dydaktyczne, pomoce językowe, światła na dyskotekę, gry edukacyjne, programy multimedialne , rolety, płotki lekkoatletyczne i wiele, wiele innych. 

    1% Twojego podatku przekazanego naszej szkole, to wsparcie i pomoc nie jednemu, a ponad 800 dzieciom! 

    Nasz Partner to: Stowarzyszenie " MAŁOPOLSKA " KRS: 0000052078 


     


    r. szk. 2017/2018

    Szanowni Państwo,

    poniżej zamieszczamy informację, którą otrzymaliście na zebraniu. Zachęcamy do zapoznania się z działaniami Rady Rodziców, które wspierają Szkołę i przynoszą radość i pomoc uczniom.

    Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2017/2018, we wrześniu kończy się kadencja obecnej Rady Rodziców, w związku z czym chcielibyśmy Państwu przekazać podsumowanie tego, co udało się nam, Rodzicom, osiągnąć w tym czasie (rok szkolny 2016/2017).

    Obecny rok szkolny jest obarczony ustawowymi zmianami w szkolnictwie. Rada Rodziców jako przedstawiciele wszystkich Rodziców, w zeszłym  roku  czynnie  uczestniczyła  w  przygotowaniach do bieżących zmian i potrzeb wynikających z wielu przedsięwzięć. W ubiegłym roku szkolnym został przepracowany okres przygotowawczy do zmiany imienia patrona szkoły, w którym  aktywny  udział  brała  Rada Rodziców. Dzięki Państwa zaangażowaniu podczas Święta Szkoły z wielu loterii i konkursów oraz deklarowanej kwocie z preliminarza, udało się Nam wszystkim zebrać kwotę ponad 8.000 zł, która będzie przeznaczona na nowy sztandar szkoły. W obecnym roku szkolnym czeka nas święto nadania szkole nowego patrona - Janusza Korczaka. Będzie to dzień, w którym Dyrekcja szkoły, w porozumieniu z Radą Rodziców, zaplanowała i zorganizowała wiele wydarzeń upamiętniających tą uroczystość.

    Wspomniany wyżej Piknik z okazji Święta Szkoły, był okazją do wielu spotkań, wspólnej zabawy, jak również  niezapomnianych wrażeń, dzięki pracom uczniów i nauczycieli Naszej szkoły oraz przy współpracy Rodziców. Rada Rodziców na ten dzień specjalnie przygotowała kilka atrakcji, m.in. grupę rekonstrukcyjną, dmuchaną zjeżdżalnię, watę cukrową i popcorn, w pikniku brały także udział kluby dziecięce i młodzieżowe, które uatrakcyjniały powyższy piknik. Dodatkowo Rada Rodziców dofinansowała dział malarstwa, na którym można było malować „własne arcydzieła” oraz zakupić prace malarskie wcześniej specjalnie przygotowane. Wsparliśmy także stoisko języków obcych. Mamy nadzieję, że będzie to cykliczny punkt każdego roku szkolnego, a Państwa frekwencja będzie zawsze tak wysoka.

    Uczestniczyliśmy także w zaplanowanych remontach, które odbyły się w wakacje. Stołówka szkolna zyskała nową świeżość, z naszego funduszu zostały zakupione nowe ceraty, a na odmalowane ściany zaplanowaliśmy nowe oprawy do prac, które będą okresowo wymieniane. Korytarze pierwszego piętra zyskały nowy blask, a Rada Rodziców dofinansowała wymianę parapetów. Niebawem do tak odnowionego wnętrza, będą oddane do użytku nowe pufy, miękkie siedziska dla naszych uczniów, środki także pochodziły ze składek Rady Rodziców. Planujemy także zakup sprzętu do impregnowania podłóg na korytarzach szkoły, aby zajęcia fizyczne klas młodszych odbywały się w lepszych warunkach.

    Zorganizowaliśmy imprezy dla uczniów klas 0-III i IV-VI. Dzieci z klas młodszych mogły bawić się na balu karnawałowym z wynajętymi animatorkami, robić szalone zdjęcia w fotobudce i kosztować smacznego popcornu. Starsi uczniowie mieli zorganizowaną dyskotekę z DJ-em, podczas trwania której mogli skorzystać
    z fotobudki oraz popcornu.

     Dla uczniów, którzy czynnie reprezentowali naszą szkołę w różnego rodzaju konkursach międzyszkolnych oraz pozaszkolnych Rada Rodziców sfinansowała zakup nagród i upominków. Dzieci uczęszczające na "Metrum" i "małe Metrum" zawsze mogły liczyć na dofinansowanie zakupu strojów czy na wyjazdy konkursowe. Nasi sportowcy mieli wsparcie w postaci zakupu nowych koszulek, a zespół koszykarek także mógł liczyć na dofinansowanie obozu.

    Realizowaliśmy również statutowe potrzeby wielu uczniów naszej szkoły. Dzieci wymagające wsparcia finansowego otrzymały określoną pomoc. Z kolei program "lekki tornister" wymagał zakupu na nowy rok szkolny ponad 330 sztuk książek. Tak duża ilość wynikała z powstania poziomu klas VII, nowego programu dla klas IV i zakupu materiałów do języka hiszpańskiego oraz uzupełnienia książek dla klas V i VI. Mamy nadzieję, że tak duży wkład przyczyni się do pilniejszego przestrzegania zasad noszenia książek w naszej szkole tzn realizowania programu „lekki tornister”, co daje  uczniom możliwość zdrowego rozwoju.

    W obecnym roku, jak i w poprzednich latach, dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole "Małopolska", mogliśmy wykorzystać pieniądze z akcji „1% dla naszej szkoły”. Za rok 2015 uzbieraliśmy kwotę 7296,60 zł, z których udało nam się zrealizować następujące oczekiwania i potrzeby: światła na dyskotekę, pomoce dydaktyczne do języka angielskiego, sprzęt sportowy (piłki, płotki lekkoatletyczne, wózek do znakowania linii na boisku), książki do biblioteki (w tym wiele tytułów wskazanych przez samych uczniów), materace gimnastyczne antypoślizgowe. W tym miejscu chcielibyśmy zaznaczyć oraz  poinformować, że obecne Prezydium przy wsparciu Rady Rodziców rozwiązało umowę ze stowarzyszeniem "Przyjazna Szkoła".

    Jak co roku,  uczestniczymy i dofinansujemy  takie  potrzeby  jak:  prezenty dla pierwszoklasistów, słodkości i upominki z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu, dyplomy i nagrody związane z różnego rodzaju projektami, jak i organizowanymi przez samorząd szkolny akcjami. Z poziomu klas  0-III i IV-VI zostały wyłonione klasy, które otrzymały nagrody w postaci voucherów 500 zł za zajęcie pierwszego miejsca w całorocznym wyzwaniu jakim jest "Ekstraklasa". W tym miejscu niezmiernie miło nam poinformować, że aż 10 klas dostało nagrody po 200 zł za "super wpłaty" czyli 100% wpłat na fundusz Rady Rodziców z danej klasy. Przypominamy, że od obecnego roku szkolnego zasady zostały nieco zmienione, prosimy o zapoznanie się z zasadami. Regulamin Rady Rodziców jest zamieszczony na stronie Rady Rodziców jak i dostępny w sekretariacie szkoły. Oczywiście nadal zachęcamy do korzystania z akcji zwrot 15% na celowe wydarzenie czy wydatek klasowy.

    Na obecny rok szkolny zaplanowane są różnego rodzaju wydarzenia, atrakcje i warsztaty, które będą omawiane na pierwszym zebraniu Rady Rodziców, na które serdecznie zapraszamy. Termin będzie przekazany do przedstawicieli klas do Rady Rodziców poprzez platformę Librus. Dla każdego poziomu klas - poczynając już od zerówek - przygotowaliśmy żywe lekcje z historią, imprezy karnawałowe i tematyczne.

    Staramy się o możliwość realizowania szkolenia dla dzieci w zakresie realizowania budżetu partycypacyjnego, szkolenia dla członków Rad Rodziców, szkolenia aktywizowania rodziców i zwiększania kompetencji w zakresie możliwości korzystania z miejskich programów oraz pozyskiwania zewnętrznych funduszy.

    Przypominamy, o wpłatach na Radę Rodziców wg Regulaminu, jest to 100 zł od pierwszego dziecka oraz 50 zł od każdego następnego. To tylko 10 zł miesięcznie, a dzięki temu jako społeczność możemy wspólnie realizować szkolne, a zarazem podstawowe potrzeby, oczekiwania czy marzenia NASZYCH UCZNIÓW.

    Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie. Chętnych do poświęcenia swojego czasu zapraszamy do współpracy.

    Rada Rodziców SP 301