• ZTM Karta Ucznia dla dzieci z Ukrainy

    Informacje.pdf

    Zalacznik_nr 1_wniosek.docx


    Język polski i język angielski dla uczniów z Ukrainy

    Szanowni Państwo,

    Przesyłamy informację o darmowej aplikacji InstaLing dla uczniów z Ukrainy.

    W ostatnich tygodniach do klas w polskich szkołach dołączyło wiele dzieci uciekających z terenów Ukrainy. Wiele z nich ma styczność z językiem polskim po raz pierwszy. Nauka zarówno języka polskiego, jak i języka angielskiego są w takich warunkach bardzo trudne - dlatego InstaLing opracował specjalne bazy w języku ukraińskim i udostępnia wszystkie opcje premium za darmo dla uczniów z Ukrainy.

    Darmowa platforma InstaLing, z której w każdym tygodniu korzysta do 200 tys. uczniów w polskich szkołach pod okiem swoich nauczycieli (system blended learning, wspomagający normalną pracę w szkole publicznej, nie zastępujący go).

    Udostępniane są bazy do nauki języka angielskiego dla Ukraińców (parowane z podręcznikami używanymi przez klasy polskie, zatem nauczyciel może przydzielać słowa tymi samymi zakresami rozdziałów).

    Wszystkie opcje dla osób z Ukrainy w pełni za darmo, oraz od razu w interfejsie ukraińskim. Sama platforma jest także funkcjonalna i bez żadnych haczyków darmowa dla nauczycieli, uczniów i rodziców.
    Instaling_dla_Ukrainy.pdf


    Szanowni Państwo,

    zaostrzenie konfliktu na Ukrainie z dnia na dzień wpłynęło na życie milionów dzieci w tym kraju. Zwracamy się do Państwa z pilną prośbą o wsparcie działań pomocowych prowadzonych przez UNICEF na Ukrainie
     
    UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc potrzebującym. Eskalacja działań wojennych sprawia jednak, że potrzeby humanitarne najmłodszych rosną w szybkim tempie. Zniszczona została część infrastruktury wodnej i edukacyjnej, występują ograniczenia w dostawie prądu i gazu. Dostęp do opieki medycznej w nagłych przypadkach jest coraz trudniejszy. Rodziny z dziećmi są zmuszone opuścić swoje domy, wzrasta poziom ubóstwa. Życie 7,5 miliona dzieci jest zagrożone. Wobec nasilania się konfliktu zwiększamy skalę naszej pomocy. I prosimy o wsparcie.
     

    Zebrane środki przekażemy na zapewnienie dzieciom między innymi

    bezpiecznych schronień i wsparcia psychologicznego, opieki medycznej, czystej wody i środków higienicznych. Współpracujemy z lokalnymi partnerami, dzięki czemu możemy dobrze oszacować najpilniejsze potrzeby i dostarczyć dzieciom skuteczną pomoc. 

     

    Zwracamy się do Państwa z prośbą o udostępnianie naszego apelu społeczności szkolnej, w tym przede wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom placówki. 

     

    Za pośrednictwem strony https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy można dokonać wpłaty darowizny. 

     

    Podajemy także numer konta akcji „Pomoc dla Ukrainy":
    28 1020 1026 0000 1902 0203 5434
     

    Zachęcamy także do śledzenia naszych mediów społecznościowych, w których zamieszczamy bieżące informacje dotyczące sytuacji na Ukrainie. Na profilu Facebook UNICEF Polska uruchomiliśmy także zbiórkę internetowąhttps://www.facebook.com/donate/462703465452564/10158711221256545/, którą można udostępnić na profilach placówek oraz na prywatnych kontach w mediach społecznościowych.

    Na stronie: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/zbiorki-charytatywne zamieściliśmy dla Państwa grafiki i plakaty, które można wykorzystać informując o prowadzonej akcji pomocowej (drukując i wieszając w placówce lub udostępniając w mediach społecznościowych). 

    O wsparcie na rzecz dzieci na Ukrainie apeluje Dyrektor Generalny UNICEF Polska:

    Z góry dziękujemy za okazaną pomoc. 

    Pozdrawiamy, 
    Zespół UNICEF Polska

     

     


    Szkoły online w ukraińskim systemie edukacji.

    • Lekcje online odbywają się na wszystkich poziomach nauczania i prowadzą je nauczycielki i nauczyciele z Ukrainy. Bezpłatna SZKOŁA ONLINE dla dzieci z Ukrainy. Онлайн школа для дітей з України

     Fundacja EduSEN Wydawnictwo Szkolenia (edukacjasen.pl)

     https://edukacjasen.pl/bezplatna-szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy/

     Szczegółowe informacje https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy 

     Stowarzyszenie Klanza Fundacja Edu SEN

     14 marca rusza szkoła online dla uczennic i uczniów, którzy trafili do Polski na skutek inwazji Rosji na Ukrainę. Dzieci z Ukrainy będą mogły wziąć udział w zajęciach po ukraińsku, w ukraińskim systemie nauczania i na poziomie klasy, do której uczęszczały dotychczas. Zajęcia są całkowicie darmowe.

     Fundacja EduSEN, Stowarzyszenie Klanza oraz Fundacja Orange przygotowały projekt szkoły online dla dzieci z Ukrainy, dzięki któremu będą mogły kontynuować naukę w systemie, w którym uczyły się dotychczas, a poza wszystkim będą mieć namiastkę normalności i kontakt z rówieśnikami. Spotkania będą odbywały się na platformie ZOOM, na każdym poziomie nauczania i w podziale na klasy.

     Tydzień po starcie zajęć, 21 marca 2022 r. rozpoczną się również zajęcia prowadzone przez nauczycieli języka polskiego jako obcego dla uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli. A od 4 kwietnia ruszą lekcje prowadzone przez polskich nauczycieli wyrównujące braki z poszczególnych przedmiotów.

     Zgłoszenia na zajęcia

     Zajęcia lekcyjne online będą realizowane dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku przed południem (w godz. 9:00-11:00) oraz po południu (w godz. 17:00-19:00). Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez ukraińskich nauczycieli.

     Link dla uczniów: https://bit.ly/szkolaONLINE-uczniowie

     Link dla nauczycieli: https://bit.ly/szkolaONLINE-nauczyciele

     Plany i linki do zajęć zostaną wysłane na maile podane w formularzu.

      

     Онлайн школа для дітей з України

     Онлайн школа для дітей з України 14 березня запрацювала онлайн-школа для учнів, які приїхали до Польщі внаслідок вторгнення Росії в Україну. Діти з України зможуть брати участь у заняттях українською мовою, в українській системі освіти та на рівні класу, який вони відвідували досі. Заняття повністю безкоштовні. Партнером ініціативи є Fundacja Orange.

     Як долучитися до проекту?

     Продовження навчання за українською системою для тих, хто планує повернутися в Україну або залишився у своїй країні.Ми не замінимо справжню школу, але дамо вам можливість відірватися від сумної і трагічної реальності.

     Реєстрація за посиланням:

     Вчителі:https://bit.ly/szkolaONLINE-nauczyciele

     Учні:https://bit.ly/szkolaONLINE-uczniowie

     


     

    KONCERT DLA UKRAINY - Obrazek 1


    Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ


    NAUKA UCZNIÓW Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI W WARSZAWIE. INFORMACJA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW DZIECI PRZYBYWAJĄCYCH Z UKRAINY PO 24 LUTEGO

    (Український варіант статті)