• ROK SZKOLNY 2022/2023

• Warsztaty międzykulturowe

• 27 marca Oddział dwujęzyczny 8b miał okazję spotkać się z wolontariuszami z Fundacji Schumana, którzy w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności podróżują po Europie i propagują kulturę swoich krajów oraz integrację europejską i jej wartości.

Susanna (Niemcy) poprowadziła warsztaty na temat stereotypów i kultury Niemiec, a Benjamin (Belgia) przybliżył uczniom proces powstawania muzyki. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

• DZIEŃ SZKOCKI

• AUSTRALIJSKI DESER

• Podczas jednej z lekcji kulturowych na temat Australii uczniowie klasy 7b tak zainteresowali się tradycyjnym australijskim deserem Lamingtons, że postanowili sami go przygotować.

• Wychowanie fizyczne

• Wychowanie fizyczne w Oddziale dwujęzycznym to wspaniała okazja do komunikowania się w języku angielskim, w kontaktach z nauczycielem i innymi uczniami. W grach i zabawach uczniowie i uczennice w sposób naturalny ćwiczą poznane słownictwo oraz zdobywają pewność siebie w posługiwaniu się językiem na co dzień.

Maria Wojsław - nauczyciel wychowania fizycznego