• Aktualności

    • 2020-2021


     Warsztaty_Blizej_siebie_-_online.pdf - kurs dla rodziców


     W szkole realizowane są warsztaty profilaktyczne "Tydzień kwitnących Akacji".

     To program profilaktyczny finansowany przez m.st Warszawa Dzielnicę Bemowo realizowany przez Stowarzyszenie Moja Białołęka.
     W ramach realizacji Tygodnia kwitnących Akacji uczniowie klas 7 i 8 podczas edukacji zdalnej zrealizują dwugodzinny warsztat pt: "Stres pod lupą". Podczas spotkania wzmacniane będą postawy asertywne uczniów, ich pewność siebie i praca zespołowa całej grupy.

      


     2019/2020

      

      

           2018-2019

     Rowerowy ruch drogowy, zajęcia warsztatowe  - klasy czwarte

     18 i 21 stycznia 2019 roku

      


     „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”

      

     11 kwietnia w Teatrze Kamienica odbyła się gala finałowa V edycji konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Dzielnicę Bemowo reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Ewa Matysiewicz i Mateusz Siedlecki z klasy 5e.

      W II etapie konkursu, z testu wiedzy nasi uczniowie zdobyli najwyższą liczbę punktów. Przeszli tym samym do etapu finałowego, w którym drużyny miały wykonać określone zadania.

      Za bezbłędne wykonanie jednego z nich -przejazd po Miasteczku Ruchu Drogowego – Ewa Matysiewicz otrzymała nagrodę specjalną Jury, zaś Mateusz Siedlecki wylosował voucher dla całej klasy na wycieczkę do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

       

      

          

      

     Gratulujemy!

      


     Marzec w naszej szkole rozpoczął się teatralnie.

     W czwartek 1 marca, po raz kolejny, gościliśmy Młodych Aktorów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 316 mieszczącej się przy ul. Szobera.  Razem z Panią Agatą Młynarczuk i Panią Edytą Kowalik uczniowie przygotowali dla nas przedstawienie pt.: „Śmierdzący Ser”. 

     Dzięki wspaniałej fabule oraz profesjonalnej grze aktorskiej dowiedzieliśmy się, jak bronić się przed przemocą rówieśniczą w szkole.  Przedstawienie pokazało nam również, że zawsze warto dbać o siebie nawzajem i opiekować się sobą.  

     Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta w naszej szkole, ponieważ zawsze z wielką przyjemnością oglądamy przedstawienia wystawiane przez naszych kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły.

     Dziękujemy i prosimy o więcej! smiley 

      

                   

            


           III edycja Akademii Czystych Rąk

      

     Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w programie pod patronatem firmy Carex- Akademia Czystych  Rąk. Wiemy, jak ważna jest prawidłowa higiena i umiemy już prawidłowo myć ręce,  bo korzystamy z umieszczonych w łazienkach instrukcji . W tym roku zajęcia profilaktyczne, zabawy związane z propagowaniem idei czystych rąk skierowane są głównie do klas I-III. Podczas poprzednich edycji materiały edukacyjne trafiły do klas IV-VI i przedszkola.  Już 15 października obchodzimy Światowy Dzień Czystych Rąk.  Pamiętajcie- zdrowie mamy we własnych rękach!!!

      

                                                                                                                                            Koordynator akcji Anna Adamik

           Szanowni Państwo,

     W ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali w całej Polsce trafiały osoby z ostrym zatruciem organizmu. Należy ostrzegać swoje dzieci, aby nie kupowały i nie zażywały takich środków. Na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazujemy listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy:

     800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

     116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,

     800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,

     800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

     112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

     Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji  Narodowej pod linkiem:

     http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html

           „Wiem – pomagam - ratuję” - zajęcia ze Strażą Miejską     W grudniu 2014 roku klasa VI e wzięła udział w akcji "Bądź widoczny- bądź bezpieczny".

     Jak wiadomo, w okresie jesienno-zimowym szybko zapada zmrok, a wtedy piesi idący poboczem lub przechodzący przez jezdnię stają się mniej widoczni. Wielokrotnie kierowcy nie dostrzegają ich, co prowadzić może  do wypadków. Dlatego warto, a zgodnie z najnowszymi przepisami, trzeba, mieć element odblaskowy, który może ochronić nasze życie. O tym właśnie rozmawialiśmy na zajęciach i my już wiemy co zrobić, by być bezpiecznym. Trzeba być widocznym! 

     Dzięki pani Beacie Krupińskiej, mamie uczennicy z klasy VI e, wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali elementy odblaskowe, które mogą być przyczepiane do plecaków, toreb, lub ubrania.
     Bardzo dziękujemy!
     Anna Adamik