• 2020-2021

Warsztaty_Blizej_siebie_-_online.pdf - kurs dla rodziców

W szkole realizowane są warsztaty profilaktyczne "Tydzień kwitnących Akacji".

To program profilaktyczny finansowany przez m.st Warszawa Dzielnicę Bemowo realizowany przez Stowarzyszenie Moja Białołęka.
          W ramach realizacji Tygodnia kwitnących Akacji uczniowie klas 7 i 8 podczas edukacji zdalnej zrealizują dwugodzinny warsztat pt: "Stres pod lupą". Podczas spotkania wzmacniane będą postawy asertywne uczniów, ich pewność siebie i praca zespołowa całej grupy.

Rowerowy ruch drogowy, zajęcia warsztatowe  - klasy czwarte

18 i 21 stycznia 2019 roku

„Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”

11 kwietnia w Teatrze Kamienica odbyła się gala finałowa V edycji konkursu „Ze Strażą Miejską Bezpiecznie”. Dzielnicę Bemowo reprezentowała drużyna z naszej szkoły w składzie: Ewa Matysiewicz i Mateusz Siedlecki z klasy 5e.

W II etapie konkursu, z testu wiedzy nasi uczniowie zdobyli najwyższą liczbę punktów. Przeszli tym samym do etapu finałowego, w którym drużyny miały wykonać określone zadania.

Za bezbłędne wykonanie jednego z nich -przejazd po Miasteczku Ruchu Drogowego – Ewa Matysiewicz otrzymała nagrodę specjalną Jury, zaś Mateusz Siedlecki wylosował voucher dla całej klasy na wycieczkę do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Gratulujemy!

Marzec w naszej szkole rozpoczął się teatralnie.

W czwartek 1 marca, po raz kolejny, gościliśmy Młodych Aktorów z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 316 mieszczącej się przy ul. Szobera.  Razem z Panią Agatą Młynarczuk i Panią Edytą Kowalik uczniowie przygotowali dla nas przedstawienie pt.: „Śmierdzący Ser”.

Dzięki wspaniałej fabule oraz profesjonalnej grze aktorskiej dowiedzieliśmy się, jak bronić się przed przemocą rówieśniczą w szkole.  Przedstawienie pokazało nam również, że zawsze warto dbać o siebie nawzajem i opiekować się sobą.

Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta w naszej szkole, ponieważ zawsze z wielką przyjemnością oglądamy przedstawienia wystawiane przez naszych kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły.

Dziękujemy i prosimy o więcej! smiley

III edycja Akademii Czystych Rąk

Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w programie pod patronatem firmy Carex- Akademia Czystych  Rąk. Wiemy, jak ważna jest prawidłowa higiena i umiemy już prawidłowo myć ręce,  bo korzystamy z umieszczonych w łazienkach instrukcji . W tym roku zajęcia profilaktyczne, zabawy związane z propagowaniem idei czystych rąk skierowane są głównie do klas I-III. Podczas poprzednich edycji materiały edukacyjne trafiły do klas IV-VI i przedszkola.  Już 15 października obchodzimy Światowy Dzień Czystych Rąk.  Pamiętajcie- zdrowie mamy we własnych rękach!!!

Koordynator akcji Anna Adamik

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali w całej Polsce trafiały osoby z ostrym zatruciem organizmu. Należy ostrzegać swoje dzieci, aby nie kupowały i nie zażywały takich środków. Na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazujemy listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy:

800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,

800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji  Narodowej pod linkiem:

„Wiem – pomagam - ratuję” - zajęcia ze Strażą Miejską

W grudniu 2014 roku klasa VI e wzięła udział w akcji "Bądź widoczny- bądź bezpieczny".

Jak wiadomo, w okresie jesienno-zimowym szybko zapada zmrok, a wtedy piesi idący poboczem lub przechodzący przez jezdnię stają się mniej widoczni. Wielokrotnie kierowcy nie dostrzegają ich, co prowadzić może  do wypadków. Dlatego warto, a zgodnie z najnowszymi przepisami, trzeba, mieć element odblaskowy, który może ochronić nasze życie. O tym właśnie rozmawialiśmy na zajęciach i my już wiemy co zrobić, by być bezpiecznym. Trzeba być widocznym!

Dzięki pani Beacie Krupińskiej, mamie uczennicy z klasy VI e, wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali elementy odblaskowe, które mogą być przyczepiane do plecaków, toreb, lub ubrania.
          Bardzo dziękujemy!
          Anna Adamik