• 2017-2018 - konkursy, nasze działania

Wyniki Konkursu "W hołdzie Januszowi Korczakowi - myśli zebrane"

I miejsce - Krzysztof Sobotka, kl. IIIa - Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce

II miejsce - Laura Łuczak, kl. Ib - Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce

III miejsce - Grzegorz Cieślik, kl. III a - Szkoła Podstawowa  nr 22  w Płocku

Wyróżnienia:

Jakub Nwonwu, kl. IIb - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301

Leszek Majewski, kl. IIb - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301

Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy za udział w konkursie

do wzięcia udziału

w I edycji Wojewódzkiego Konkursu na plakat wywołujący radość dzieci

pt. O_uśmiech_dziecka.pdf

szczegóły Konkursu

Szkoła Podstawowa Nr 301 w Warszawie

w ramach podjętej współpracy z tytułu posiadania tego samego patrona
          zaprasza swoich uczniów klas I- III

oraz uczniów Szkoły Podstawowej  Nr 22  w Płocku

i Szkoły Podstawowej nr 3 w Zielonce

do udziału w konkursie plastycznym  na stronę do książki

pt. „W hołdzie Januszowi Korczakowi – myśli zebrane”.

1. Organizator konkursu:

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301

im. Janusza Korczaka w Warszawie.

tel. 226649246 , e-mail szkoły: sekretariat @zsp2.pl

1. Regulamin:

Cele konkursu:

1. Głównym motywem pracy jest upowszechnianie słów i myśli  Janusza Korczaka.
          2. Poszerzenie wiedzy uczniów na temat postaci Janusza Korczaka.
          3. Rozwijanie artystycznych (literackich, plastycznych) zainteresowań i zdolności młodzieży w myśl zasad wychowawczych Janusza Korczaka.
          4. Rozwijanie wrażliwości, wyobraźni i kreatywności uczniów.
          5. Kształcenie umiejętności wykorzystania narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych do prezentacji własnej twórczości.
          6. Rozwijanie umiejętności wyszukiwania, selekcjonowania i analizy informacji, korzystania z różnych źródeł dotyczących danej tematyki.

Zadanie konkursowe:

1. Uczestnik konkursu wykonuje  na kartce A4 typu brystol  jedną stronę  książki.
          2. Na kartce powinna znaleźć się zacytowana dowolna, wybrana myśl Janusza Korczaka , a do niej stworzona ilustracja (technika malarska, graficzna lub rysunkowa).

Warunki uczestnictwa:

1.Konkurs skierowany jest do uczniów szkół współpracujących  w ramach tego samego

patrona  oraz do uczniów szkoły Organizatora.

2.Autor zgłasza jedna pracę.

3. Konstrukcja strony do książki:

●  technika   –  malarska, graficzna lub rysunkowa.

● wymiary – kartka A4.

● forma:  arkusz typu brystol.

● na odwrocie każdej pracy należy przykleić metryczkę z danymi (imię i nazwisko autora

pracy, klasa, nazwa i adres szkoły)

4.  Kryteria oceniania:

zgodność z tematem konkursu

oryginalność pracy

wykorzystane techniki wykonania

estetyka i walory artystyczne

5. Do nadesłanej pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy (Załącznik nr 1

do Regulaminu) wypełniony przez rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika konkursu.

6.Praca zgłoszona na Konkurs nie podlega zwrotowi i pozostaje w dokumentacji Organizatora.

1. Harmonogram Konkursu:
          1. Prace zabezpieczone przed uszkodzeniem należy  dostarczyć osobiście

do  sekretariatu szkoły  lub wysłać w terminie  do   11. 05. 2018 r. na adres:

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 301

ul. Brygadzistów 18

01-384 Warszawa

- z dopiskiem Praca konkursowa  ,,W hołdzie Januszowi Korczakowi –  myśli zebrane”

1. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 22. 05. 2018 roku. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
          2. Najciekawsze prace zostaną zebrane w postaci książki , której tytuł będzie brzmiał :

„W hołdzie Januszowi Korczakowi – myśli zebrane”.

1. Jury konkursu przyzna 1,2 i 3 nagrodę oraz  1 wyróżnienie. Laureaci konkursu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostaną wysłane do szkół. Jury konkursu zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród.

IV.  Postanowienia końcowe:

1.Regulamin niniejszego konkursu zostanie przesłany drogą e- mailową do szkół.

2.Biorąc udział w Konkursie uczestnik akceptuje jego Regulamin.

3.Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany treści Regulaminu.

4.Sytuacje nieobjęte niniejszym Regulaminem rozstrzyga Organizator Konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie