• Rok szkolny 2018/2019

Finał konkursu dzielnicowego

„Znamy legendy polskie”

28 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się trzeci

i ostatni etap konkursu dzielnicowego „Znamy legendy polskie", w którym wzięło udział pięć bemowskich szkół. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą

i zaangażowaniem. Po zaciętej walce zwycięzcami została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 357, drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 350, zaś trzecie miejsce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 82.

100 lat Niepodległej!

100 lat Niepodległej zdarza się tylko raz. My też świętowaliśmy. W Szkole odbyło się wiele różnego rodzaju przedsięwzięć, m.in. Światowe Dni Origami w bieli i czerwieni.

W czwartek, podczas uroczystego okolicznościowego koncertu „Tu wszędzie jest moja ojczyzna” śpiewaliśmy z rodzinami naszych uczniów pieśni żołnierskie i patriotyczne, a w piątek o 11.11 zaśpiewaliśmy najważniejszą polską pieśń – Mazurek Dąbrowskiego.

1000 osób na sali gimnastycznej zaśpiewało hymn. To było niesamowite przeżycie i niezwykłe wydarzenie.

Polska – to brzmi dumnie.

Projekt "Wstążki Niepodległości"

W październiku wzięliśmy udział w projekcie realizowanym z okazji obchodów 100 – lecia Niepodległości Polski w Polskim Stowarzyszeniu im. Janusza Korczaka - "KORCZAKOWSKIE KRĘGI WOLNOŚCI I NIEPODLEGLOŚCI", którego celem było zorganizowanie przedsięwzięcia o charakterze rocznicowym w stulecie odzyskania niepodległości we współpracy z innymi placówkami, którym bliskie są idee pedagogiki korczakowskiej.

IV Festiwal Piosenki Patriotycznej - "Nie pytaj o Polskę"

18 października 2018 r. reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Koncercie Galowym IV Festiwalu Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Koncert został wpisany do kalendarza wydarzeń związanych ze 100-leciem odzyskania Niepodległości.

Wydarzenie to było wspaniałym zwieńczeniem przygotowań utalentowanych muzycznie uczniów, którzy brali udział w eliminacjach konkursowych. Wokaliści, ubrani w barwy narodowe, zachwycili imponującymi występami. W ich repertuarze znalazły się: pieśni legionów, utwory powstańcze oraz współczesne piosenki związane z historią naszego kraju.

Wśród laureatów festiwalu znaleźli się reprezentanci naszej szkoły:

Zbigniew Maciuk – uczeń klasy III – zdobywca III miejsca w kategorii klas 1-3 oraz

Tola Bańkowska – uczennica klasy VI, która zajęła III miejsce w kategorii klas 4-6.

Zwycięzcom i nauczycielom przygotowującym artystów serdecznie gratulujemy!

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

i Jubileusz 40-lecia Szkoły

W dniu 16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie odbyła się uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej połączona z Jubileuszem 40-lecia Szkoły.

Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością m. in.: Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Michał Grodzki, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Błażej Poboży, przedstawiciel kuratorium oświaty – wizytator Pani Zofia Rudzińska, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania – Pani Katarzyna Załuska- Schumacher, Przewodnicząca Komisji Edukacji - Pani Teresa Świderska, Prezes Zarządu Spółki Hala Wola - Pan Anatol Świeżak, duchowieństwo, członkowie Rady Rodziców z Przewodniczącą Panią Agnieszką Grabicką, dawni pracownicy szkoły oraz delegacje z zaprzyjaźnionych szkół.

Uroczystości rozpoczęły się w Kościele Podwyższenia Krzyża św. na Bemowie mszą świętą, następnie społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyła w przygotowanym przez nauczycieli i uczniów programie artystycznym.

W tym dniu wyróżnieni zostali Nagrodą Dyrektora Szkoły również nauczyciele odznaczający się szczególnym zaangażowaniem i osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Po przemówieniach przyszedł czas na sentymentalny powrót do przeszłości. Powróciły wspomnienia. Obejrzeliśmy prezentację i film z udziałem najmłodszych uczniów szkoły. W przygotowanie pięknego występu zaangażowała się cała społeczność SP nr 301: dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice.  Uroczystość uświetniły szkolne zespoły taneczne Metrum i Małe Metrum.

Chwile wspomnień pozostaną na długo w pamięci całej społeczności szkolnej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości!