• Szkolne inicjatywy

    •  

      

     Prace laureatów konkursu "Opisz, namaluj Niepodległą"

      

     Kategoria "wiersz"

      

      

     1. miejsce Filip Stachelek, kl. 5a SP 301

     2. miejsce Róża Ositek, kl. 5d SP 301

     Kategoria "akrostych"

     1. miejsce Jakub Domański kl. 7b SP 316

     2. miejsce Łukasz Górecki kl. 8d SP 301

     3. miejsce Sandra Abramczuk kl. 8d SP 301

     Kategoria "plakat"

      


      

            

     ŚWIATOWE DNI ORIGAMI W BIELI I CZERWIENI

     W dniach od 24 października do 11 listopada każdego roku odbywają się Światowe Dni Origami. W tym czasie miłośnicy origami zapraszają wszystkich do wspólnego świętowania.

     W naszej szkole również dołączyliśmy do obchodów, rozpoczynając od zapoznania dzieci ze Szkolnego Koła Origami z historią Sasaki Sadako i złożeniem modelu żurawia.

     Wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Origami „Barwy biało-czerwone ukryte w papierze”. Spośród 110 nadesłanych prac, wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 6e-Natalia Pieńkowska.

     Kolejnym przedsięwzięciem było wykonanie biało-czerwonej mozaiki.W ten sposób postanowiliśmy dołączyć do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzi miłośnicy składania papieru poznali moduł Froebla, a następnie dzielili się nowymi umiejętnościami ze swoimi rówieśnikami w klasach. W dniach 5-9 listopada zaprosiliśmy do udziału w akcji całą społeczność szkolną.

      

     Nasza mozaika składa się z 1024 modułów Froebla i jest owocem ogromnego zaangażowania wielu osób.

     Serdecznie wszystkim dziękujęmy!

      


      

     W roku 2018 przypada stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów tego wyjątkowego wydarzenia proponujemy sprawdzenie swojej wiedzy historycznej za pomocą ciekawego quizu. 
     Proszę kliknąć na poniższy link.
     https://goo.gl/forms/5tIrfWhg0gOcZyaS2
     Po zakończeniu quizu kliknij "wyślij", aby sprawdzić swój wynik. 
     Quiz jest anonimowy, pozwoli nam w przyjazny sposób pogłębić wiedzę historyczną. Pytania układali uczniowie klas ósmych naszej szkoły. 

      


     Projekt "Wstążki Niepodległości"

               W październiku wzięliśmy udział w projekcie realizowanym na obchody 100 – lecia Niepodległości Polski w Polskim Stowarzyszeniu im. Janusza Korczaka - "KORCZAKOWSKIE KRĘGI WOLNOŚCI I NIEPODLEGLOŚCI", którego celem było zorganizowanie przedsięwzięcia o charakterze rocznicowym w stulecie odzyskania niepodległości we współpracy z innymi placówkami, którym bliskie są idee pedagogiki korczakowskiej. Dużym zaangażowaniem w to przedsięwzięcie wykazała się świetlica i biblioteka szkolna. Wspólnie udało się zrealizować szereg interesujących zajęć wpisujących się w założenia projektu m.in. przygotowanie koszulek i kartek związanych z obchodami stulecia odzyskania niepodległości, warsztaty, lekcje biblioteczne, tydzień korczakowski w świetlicy, gazetki i wystawy okolicznościowe, konkursy, 

               7 listopada reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami placówek biorących udział w projekcie, podczas którego prezentowano efekty wspólnych działań. 

      

      


     W bibliotece szkolnej ...