Menu główne

klasy IV - VIII Sekcja wolontariatu Aktualności z klas IV - VIII Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka To już było To już było - kronika samorządu Pomoc dla Wiktorii i Maćka

Sekcja wolontariatu

r. szk. 2018 - 2019

r. szk. 2017 - 2018

Wyróżnienie dla wolontariuszy SP 301.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, jest on adresowany do dzieci czynnie działających w szkolnych sekcjach wolontariatu.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatką XXV edycji konkursu, w kategorii Ósemeczka została uczennica klasy 6b - Wiktoria Bekier.

Gratulujemy

W dniach 14 - 23 maja 2018 w naszej szkole prowadzona będzie zbiórka rzeczy dla psów i kotów- podopiecznych schroniska w Milanówku. Zbieramy:

karmy suche i mokre, miski, koce, obroże, szelki, smycze, szczotki, grzebienie, szampony dla psów i kotów.

W wyznaczonych dniach, dary dla czworonogów będą zbierane do pudełek wystawionych przy szatniach. Pudełka te zostaną oznaczone symbolem psa.

Zapraszamy do udziału

Samorząd Uczniowski z opiekunami

W dniach 07- 11 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły, po raz czwarty wezmą udział w Wielkiej Zbiórce Książek- Zaczytani.pl

W ramach tej akcji zbierać będziemy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych pacjentów szpitali. Kontakt z literaturą pomaga przetrwać ciężkie chwile w chorobie i rekonwalescencji, może też być odskocznią od szpitalnej codzienności.

Książki nie muszą być nowe , jednak ich stan powinien być jak najlepszy. Miło byłoby, gdyby były to tytuły wydane po 2000 roku.

Książki, w wyznaczonych dniach, będziemy zbierać do pudełek wystawionych przy szatniach. Pudełka te będą oznaczone symbolem sowy, która jak co roku jest logo akcji.

Zbiórka jak co roku organizowana jest przez ZACZYTANI.ORG, a patronatem objęli ją Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Zdrowia.

Zapraszamy do udziału

Samorząd Uczniowski z opiekunami

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie w pomoc fundacji

„Mam Marzenie”.

Dzięki Waszej ofiarności do dzieci przebywających w szpitalach

trafiło wiele zabawek, gier, przyborów piśmienniczych oraz słodyczy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Sekcji Wolontariatu

W listopadzie szkolna sekcja wolontariatu zaprasza do udziału w następujących akcjach:
1. Organizowana przez Fundację Mam Marzenie zbiórka FABRYCZNIE NOWYCH maskotek, zabawek, gier planszowych, puzzli, materiałów plastycznych, słodyczy o długim terminie ważności dla dzieci od  urodzenia do 18 roku życia będących pacjentami szpitalnych oddziałów pediatrycznych.
Zbiórka będzie prowadzona do 16 listopada.

2. Wzorem ubiegłych lat  organizujemy pomoc materialną dla kombatantów i rodaków mieszkających na Ukrainie. Akcja  prowadzona jest pod patronatem Zrzeszenia Wolność i Niepodległość.

Każda klasa, podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowuje jedną paczkę.  Paczki kompletujemy do 23 listopada.

3. W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa działa na warszawskim Ursynowie, która od 27 lat niesie bezpłatną pomoc chorym ludziom. Uczniowie wykonują własnoręcznie, kartki urodzinowe,  dla podopiecznych hospicjum.

Technika i format pracy dowolny.  Kartki powinny być estetyczne i  podpisane. Gotowe kartki przynosimy do dnia  24 listopada 2017r.

wolontariusz.pdf

10grudnia2016_prawa_czlowieka.pdf