Menu główne

klasy IV - VIII Sekcja wolontariatu Aktualności z klas IV - VIII Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka To już było To już było - kronika samorządu Pomoc dla Wiktorii i Maćka

Samorząd Uczniowski

Sekcja wolontariatu

 

r. szk. 2018 - 2019

 

Podziękowania

 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje: „Paczka dla kombatanta” i „Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja” .

Dzięki ofiarności całej społeczności szkolnej przygotowaliśmy 48 paczek, które dotrą do naszych rodaków żyjących w obwodach lwowskim i wileńskim.

W ramach akcji „Zostań pomocnikiem świętego Mikołaja”  zebraliśmy wiele maskotek i słodyczy, które ucieszą podopiecznych żyrardowskiego specjalnego ośrodka szkolno- wychowawczego.

 

Jak co roku, w dostarczeniu wszystkich zebranych darów pomogli nam właściciele i pracownicy  firmy  Ameco.  Wypożyczyli samochód i poświęcili swój czas. Dziękujemy!

Sekcja Wolontariatu SP301

 


Nakręć się na pomaganie!!! - WIELKA ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

W tym roku szkolnym, od listopada 2018 do końca maja 2019, razem z sekcją wolontariatu działającą w świetlicy szkolnej zbieramy nakrętki. Środki uzyskane z tej zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie Oliwki, która urodziła się z wrodzoną łamliwością kości.

Nakrętki można przynosić do świetlicy szkolnej.


 

Zostańmy pomocnikami Świętego Mikołaja, zbierajmy słodycze i nowe (małe) maskotki dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej w Żyrardowie.

Zbiórka trwa w dniach 19.11 - 6.12.2018

Uczniowie klas I-III przyniesione przez siebie dary przekazują - s. Elizie,
p. Agnieszce Karczmarczyk, p. Jolancie Parmańczuk- Korsak.

Uczniowie klas IV-VIII p. Paulinie Baszuk, p, Małgorzacie Kirpsza,
p. Katarzynie Leszczyńskiej


„PACZKA DLA KOMBATANTA”

Wzorem ubiegłych lat Sekcja Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 301, zwraca się do wszystkich klas z prośbą o wzięcie udziału w akcji „PACZKA DLA KOMBATANTA”. Każda klasa przygotowuje jedną paczkę żywnościową, jej skład jest zgodny z poniższą listą.

W tym roku przygotowujemy paczki żywnościowe dla Polaków mieszkających w obwodzie
 lwowskim- Ukraina i wileńskim- Litwa.

Zbiórka będzie odbywać się w dniach 19- 29.11.2018r.

Paczka podobnie jak w ubiegłym roku będzie miała wymiary 30x30x30 cm ( znormalizowane kartony  zostaną dostarczone wychowawcom klas w dniach 19-21. 11.2018r).

Ponieważ kartony będą składane konieczne jest ich sklejenie, aby w czasie transportu nie uległy zniszczeniu.

Do paczki można dołączyć opłatek i kartkę ze świątecznymi życzeniami

Produkty do paczek :

1kg ryżu,

1kg kaszy

1kg mąki

1l oleju

0,5kg makaronu

4 mniejsze lub 2 większe konserwy mięsne

puszka ananasów

puszka brzoskwiń

 kostki rosołowe

czekolada

ptasie mleczko

ciastka

kakao

kawa rozpuszczalna

herbata

 ewentualnie konserwy rybne

Do 28.11.2018 przygotowane paczki, klasy przechowują w swoich salach lekcyjnych.

29.11.2018 uczniowie działający w sekcji wolontariatu odbiorą je od wychowawców, a następnie przekażą organizatorom zbiórki.r. szk. 2017 - 2018

 

 

Wyróżnienie dla wolontariuszy SP 301.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, jest on adresowany do dzieci czynnie działających w szkolnych sekcjach wolontariatu.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że laureatką XXV edycji konkursu, w kategorii Ósemeczka została uczennica klasy 6b - Wiktoria Bekier.

Gratulujemy


W dniach 14 - 23 maja 2018 w naszej szkole prowadzona będzie zbiórka rzeczy dla psów i kotów- podopiecznych schroniska w Milanówku. Zbieramy:

karmy suche i mokre, miski, koce, obroże, szelki, smycze, szczotki, grzebienie, szampony dla psów i kotów.

W wyznaczonych dniach, dary dla czworonogów będą zbierane do pudełek wystawionych przy szatniach. Pudełka te zostaną oznaczone symbolem psa.

Zapraszamy do udziału

Samorząd Uczniowski z opiekunami


W dniach 07- 11 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły, po raz czwarty wezmą udział w Wielkiej Zbiórce Książek- Zaczytani.pl

W ramach tej akcji zbierać będziemy książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych pacjentów szpitali. Kontakt z literaturą pomaga przetrwać ciężkie chwile w chorobie i rekonwalescencji, może też być odskocznią od szpitalnej codzienności.

Książki nie muszą być nowe , jednak ich stan powinien być jak najlepszy. Miło byłoby, gdyby były to tytuły wydane po 2000 roku.

Książki, w wyznaczonych dniach, będziemy zbierać do pudełek wystawionych przy szatniach. Pudełka te będą oznaczone symbolem sowy, która jak co roku jest logo akcji.

Zbiórka jak co roku organizowana jest przez ZACZYTANI.ORG, a patronatem objęli ją Biuro Rzecznika Praw Pacjenta, Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Zdrowia.

Zapraszamy do udziału

Samorząd Uczniowski z opiekunami 

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli sie w pomoc fundacji

„Mam Marzenie”.

Dzięki Waszej ofiarności do dzieci przebywających w szpitalach

trafiło wiele zabawek, gier, przyborów piśmienniczych oraz słodyczy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego i Sekcji Wolontariatu

 


W listopadzie szkolna sekcja wolontariatu zaprasza do udziału w następujących akcjach:
1. Organizowana przez Fundację Mam Marzenie zbiórka FABRYCZNIE NOWYCH maskotek, zabawek, gier planszowych, puzzli, materiałów plastycznych, słodyczy o długim terminie ważności dla dzieci od  urodzenia do 18 roku życia będących pacjentami szpitalnych oddziałów pediatrycznych.
Zbiórka będzie prowadzona do 16 listopada.

2. Wzorem ubiegłych lat  organizujemy pomoc materialną dla kombatantów i rodaków mieszkających na Ukrainie. Akcja  prowadzona jest pod patronatem Zrzeszenia Wolność i Niepodległość.

 Każda klasa, podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowuje jedną paczkę.  Paczki kompletujemy do 23 listopada.

3. W tym roku szkolnym nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa działa na warszawskim Ursynowie, która od 27 lat niesie bezpłatną pomoc chorym ludziom. Uczniowie wykonują własnoręcznie, kartki urodzinowe,  dla podopiecznych hospicjum.

Technika i format pracy dowolny.  Kartki powinny być estetyczne i  podpisane. Gotowe kartki przynosimy do dnia  24 listopada 2017r.                           

 

  

2016/2017

 

 


 


 wolontariusz.pdf


 

 

10grudnia2016_prawa_czlowieka.pdf

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
    01-384 Warszawa, ul. Brygadzistów 18
  • (22) 664 92 46

Galeria zdjęć