Profilaktyka i bezpieczeństwo

III edycja Akademii Czystych Rąk

Już po raz trzeci nasza szkoła bierze udział w programie pod patronatem firmy Carex- Akademia Czystych  Rąk. Wiemy, jak ważna jest prawidłowa higiena i umiemy już prawidłowo myć ręce,  bo korzystamy z umieszczonych w łazienkach instrukcji . W tym roku zajęcia profilaktyczne, zabawy związane z propagowaniem idei czystych rąk skierowane są głównie do klas I-III. Podczas poprzednich edycji materiały edukacyjne trafiły do klas IV-VI i przedszkola.  Już 15 października obchodzimy Światowy Dzień Czystych Rąk.  Pamiętajcie- zdrowie mamy we własnych rękach!!!

Koordynator akcji Anna Adamik

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali w całej Polsce trafiały osoby z ostrym zatruciem organizmu. Należy ostrzegać swoje dzieci, aby nie kupowały i nie zażywały takich środków. Na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazujemy listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy:

800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,

800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci,

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji  Narodowej pod linkiem:

„Wiem – pomagam - ratuję” - zajęcia ze Strażą Miejską

W grudniu 2014 roku klasa VI e wzięła udział w akcji "Bądź widoczny- bądź bezpieczny".

Jak wiadomo, w okresie jesienno-zimowym szybko zapada zmrok, a wtedy piesi idący poboczem lub przechodzący przez jezdnię stają się mniej widoczni. Wielokrotnie kierowcy nie dostrzegają ich, co prowadzić może  do wypadków. Dlatego warto, a zgodnie z najnowszymi przepisami, trzeba, mieć element odblaskowy, który może ochronić nasze życie. O tym właśnie rozmawialiśmy na zajęciach i my już wiemy co zrobić, by być bezpiecznym. Trzeba być widocznym!

Dzięki pani Beacie Krupińskiej, mamie uczennicy z klasy VI e, wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali elementy odblaskowe, które mogą być przyczepiane do plecaków, toreb, lub ubrania.
Bardzo dziękujemy!
Anna Adamik