Rok szkolny 2020/2021

Prace uczniów z klasy 6b i 6e wykonane w ramach projektu lekturowego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zachęcamy uczniów klas IV-VIII do wzięcia udziału w projekcie.
          Zadanie polega na przygotowaniu recytacji wiersza lub głośnym przeczytaniu fragmentu prozy. Ważne, aby wybrany tekst był autorstwa polskiego twórcy oraz wpisywał się w tradycję polskiej literatury.

Zadanie należy zrealizować w formie elektronicznej. Nagrane filmiki prosimy przesyłać do nauczycieli języka polskiego. Można to zrobić, np. za pośrednictwem stron internetowych – www.wetransfer.com lub www.transfernow.net/pl/.

Na nagrania czekamy do 25 lutego 2021 roku.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu.

Nauczyciele języka polskiego

28 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Pod koniec kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich uczniowie klas IV-VII wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez nauczycieli języka polskiego. Celem tej inicjatywy była popularyzacja czytelnictwa w dobie pandemii.

Uczniowie udowodnili, że czytanie może być przygodą, dzięki której choć na chwilę zapominają o trudnej rzeczywistości.

Konkurs Alfik Humanistyczny odbędzie się 11 grudnia w godz. 13.00 -14.00.

Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów klas IV -VIII.

INFORMACJA O KONKURSIE

Celem ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny jest promocja uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzacja literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy kierować do nauczyciela języka polskiego lub bezpośrednio do koordynatora konkursu do 9 grudnia, wpłacając kwotę 10 zł.

Koordynator konkursu,
          Agnieszka Mieszczakowska

Z przyjemnością informujemy, że w

Bemowskim Konkursie Ortograficznym

o "Pióro Burmistrza Dzielnicy Bemowo".

JAKUB KAMIŃSKI z klasy 7a

zdobył III miejsce

w swojej kategorii wiekowej.