• 40 lat minęło

• SP nr 301 ma już 40 lat!

16 października 2018 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie odbyła się uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej połączona z Jubileuszem 40-lecia Szkoły.

To wyjątkowe wydarzenie uświetnili swoją obecnością m. in.: Burmistrz Dzielnicy Bemowo Pan Michał Grodzki, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bemowo Pan Błażej Poboży, przedstawiciel kuratorium oświaty – wizytator Pani Zofia Rudzińska, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania – Pani Katarzyna Załuska-Schumacher, Przewodnicząca Komisji Edukacji - Pani Teresa Świderska, Prezes Zarządu Spółki Hala Wola - Pan Anatol Świeżak, duchowieństwo, członkowie Rady Rodziców z Przewodniczącą Panią Agnieszką Grabicką, dawni pracownicy szkoły oraz delegacje z zaprzyjaźnionych szkół.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Podwyższenia Krzyża św. na Bemowie, następnie społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi uczestniczyła w przygotowanym przez nauczycieli i uczniów, chór oraz zespoły taneczne Metrum i Małe Metrum programie artystycznym. W tym dniu wyróżnieni zostali Nagrodą Dyrektora Szkoły również nauczyciele odznaczający się szczególnym zaangażowaniem i osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Po przemówieniach zaproszonych gości przyszedł czas na sentymentalny powrót do przeszłości. Ten szczególny dzień stał się dla całej społeczności szkolnej doskonałą okazją do odświeżenia historii placówki, uczczenia pamięci dawnych dyrektorów i pracowników, którzy przez lata dbali o jej renomę.

Zgodnie z Zarządzeniem Kuratora Oświaty i Wychowania z dnia 26 października 1978 roku Szkoła Podstawowa nr 301 powstała w 1978 roku. W ciągu czterech minionych czterech dekad dokonało się w niej wiele zmian i przekształceń. Od 1996 roku w placówce funkcjonują oddziały integracyjne.  Zaś w styczniu 1998 utworzony został Zespół Szkolno-Przedszkolny. W październiku 2017 roku nowym patronem został Janusz Korczak.

Na przestrzeni lat szkoła wzbogaciła się o nowoczesne boiska, plac zabaw i ogród. Przeprowadzono także gruntowny remont I i II piętra budynku, wyposażono klasy w sprzęt komputerowy, tablice interaktywne.

Obecnie placówką opiekuje się p. Dyrektor – Emilia Wojdyła, która we współpracy z Radą Rodziców wychodzi naprzeciw potrzebom uczniów i dba o dobre imię ZSP nr 2.

Aktualnie w Szkole Podstawowej nr 301 uczy się 885 uczniów w 39 oddziałach. Wielu z nich odnosi imponujące sukcesy w różnych dziedzinach sportu oraz zdobywa nagrody w konkursach przedmiotowych i artystycznych. Placówka może pochwalić się certyfikatami i odznaczeniami, które są efektem współpracy całej społeczności szkolnej.

/Patrycja Stefańska/

prezentacja_40_-lecie.pdf