• Akademia Czystych Rąk Carex

15 października obchodzimy  w naszej szkole Światowy Dzień Mycia Rąk. W szkolnych łazienkach znajdują się instrukcje, jak prawidłowo myć ręce. Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez UNICEF w 2008 roku. Coroczna, globalna akcja ma na celu uświadomienie wszystkim, jak ważne jest prawidłowe mycie rąk.Ta z pozoru, wydawać by się mogło, błaha czynność może uchronić nas przed bardzo wieloma groźnymi chorobami, więc im wcześniej wyrobimy w sobie nawyk poprawnego dbania o higienę rąk, tym z całą pewnością będzie bezpieczniej nam się żyło.

W tym roku po raz kolejny odbywa się w naszej szkole akcja świadomego dbania o zdrowie wraz z Akademią Czystych Rąk.

Firma Carex podarowała szkole zestaw mydeł antybakteryjnych oraz komplet kart edukacyjnych, by wśród uczniów szerzona była idea prawidłowej higieny rąk. Akcją objęte zostało także przedszkole, świetlica szkolna i stołówka. Wszędzie znajdują się instrukcje prawidłowego mycia rąk, a także plakaty z ważnymi informacjami.

Z programem Akademia Czystych Rąk Carex powiązany jest również konkurs plastyczny „Gdzie były, co robiły Twoje ręce?”, w którym szkoły mogą zdobyć atrakcyjne nagrodybony edukacyjne dla zwycięskich szkół oraz nagrody rzeczowe dla nauczycieli i uczniów:

• I miejsce – bon edukacyjny dla szkoły o wartości 6 000 zł, notebook dla nauczyciela, indywidualne upominki dla uczniów ze zwycięskiej klasy (o wartości do 50 zł każdy)
          • II miejsce – bon edukacyjny dla szkoły o wartości 3 000 zł, aparat fotograficzny dla nauczyciela
          • III miejsce – bon edukacyjny dla szkoły o wartości 2 000 zł, odtwarzacz mp4 dla nauczyciela

Serdecznie zachęcam.

Bądźmy zdrowi! Koordynator Anna Adamik