• WYNIKI I ETAPU DZIELNICOWEGO KONKURSU  POD HASŁEM KRAJOBRAZ NASZYM DZIEDZICTWEM

21.05.2019 16:03
      WYNIKI I ETAPU DZIELNICOWEGO KONKURSU
      POD HASŁEM KRAJOBRAZ NASZYM DZIEDZICTWEM
      na plakat i ulotkę promujące wypoczynek
      na łonie natury

Kategoria: plakat (klasy V-VI)

I miejsce – Marta Bogdańska, SP 357
      II miejsce – Sandra Zybrant, SP nr 321
      III miejsce – Leon Jankowski, SP nr 357

Kategoria: ulotka (klasy VII-VIII)

I miejsce – Agnieszka Kęska, SP 321
      II miejsce – Gabriela Szczepańska, SP nr 321
      III miejsce – Barbara Lubaszka, SP nr 301

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykonanie prac. Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zapraszam wszystkich uczestników na rozdanie nagród do biblioteki szkolnej 23.05.2019 r. (czwartek) na godz. 12. 40
    • Układ krwionośny

24.02.2019 23:12

To druga lekcja z cyklu lekcji związanych z układem krwionośnym w klasie 4 A, podczas której uczniowie mieli niespotykaną okazję poczuć się jak prawdziwy lekarz. Przy użyciu stetoskopu słuchali bicia serca swojego i kolegów. Dowiedzieli się również do czego służą słuchawki lekarskie i dlaczego ważna jest cisza oraz  wykonywanie poleceń lekarza podczas badania. Lekcja wzbudziła mnóstwo emocji, ponieważ prawie żaden z uczniów nie miał jeszcze możliwości użycia słuchawek lekarskich.

Autor notatki – p. G. Kurek – nauczyciel przyrody i geografii.

• Sala lekcyjna przeistoczona w małe laboratorium

24.02.2019 23:09

Na kolejnej lekcji przyrody sala lekcyjna w oddziałach 4 a i 4 b zamieniła się  niemal w prawdziwe laboratorium. Uczniowie, wykonując doświadczenie, szukali naturalnych cukrów w spożywanych przez nich produktach. Ku ich zdziwieniu odkryli, że cukry są w większości artykułów, które spożywają każdego dnia. Na koniec lekcji wyciągnęli wniosek: aby organizm był jak najdłużej zdrowy można jeść wszystko, ale w odpowiednich ilościach.

Autor: p. G. Kurek – nauczyciel przyrody i geografii

• Lekcje przyrody metodą warsztatową

24.02.2019 23:04

W ramach projektu "Wiem co jem"  na lekcjach przyrody w klasie 4a i 4b omawiana była tematyka zdrowego odżywiania. Uczniowie wyliczali, ile kostek cukru mieści się w spożywanych przez nich produktach spożywczych. Wyciągnięte podczas pracy wnioski skłoniły uczniów do przemyślenia ich codziennej diety. Cieszy fakt, że wielu z nich obiecało rezygnację lub ograniczenie spożywania niektórych produktów. Za szczególnie ważne uznali eliminację „podjadaczy” między posiłkami. Zobaczymy, czy długo wytrwają w swoim postanowieniu. Trzymamy kciuki J

Na kolejnej lekcji w ramach projektu „Wiem co jem” uczniowie klas 4A I 4B przygotowywali drugie śniadanie zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Podczas przygotowywania kanapek i ich jedzenia odbyła się dyskusja na temat : „Zdrowie odżywianie od A do Z”.

Autor: p. G. Kurek – nauczyciel przyrody i geografii

• Przyglądamy się przyrodzie

24.02.2019 22:56

Tym razem uczniowie wybrali się w otoczenie szkoły  by poprzyglądać się bacznie przyrodzie. Szukając oznak jesieni oraz analizując jak zmieni się przyroda w kolejnych porach roku, tworzyli mapę myśli prezentującą charakterystyczne oznaki por roku.

Autor: p. G. Kurek – nauczyciel przyrody i geografii