• WYNIKI I ETAPU DZIELNICOWEGO KONKURSU  POD HASŁEM KRAJOBRAZ NASZYM DZIEDZICTWEM 

   21.05.2019 16:03
   WYNIKI I ETAPU DZIELNICOWEGO KONKURSU 
   POD HASŁEM KRAJOBRAZ NASZYM DZIEDZICTWEM 
   na plakat i ulotkę promujące wypoczynek 
   na łonie natury

   Kategoria: plakat (klasy V-VI)

   I miejsce – Marta Bogdańska, SP 357
   II miejsce – Sandra Zybrant, SP nr 321
   III miejsce – Leon Jankowski, SP nr 357


   Kategoria: ulotka (klasy VII-VIII)

   I miejsce – Agnieszka Kęska, SP 321
   II miejsce – Gabriela Szczepańska, SP nr 321
   III miejsce – Barbara Lubaszka, SP nr 301   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wykonanie prac. Zwycięzcom i ich opiekunom gratulujemy i zapraszamy za rok do udziału w kolejnej edycji konkursu.

   Zapraszam wszystkich uczestników na rozdanie nagród do biblioteki szkolnej 23.05.2019 r. (czwartek) na godz. 12. 40
  • Układ krwionośny

   24.02.2019 23:12

   To druga lekcja z cyklu lekcji związanych z układem krwionośnym w klasie 4 A, podczas której uczniowie mieli niespotykaną okazję poczuć się jak prawdziwy lekarz. Przy użyciu stetoskopu słuchali bicia serca swojego i kolegów. Dowiedzieli się również do czego służą słuchawki lekarskie i dlaczego ważna jest cisza oraz  wykonywanie poleceń lekarza podczas badania. Lekcja wzbudziła mnóstwo emocji, ponieważ prawie żaden z uczniów nie miał jeszcze możliwości użycia słuchawek lekarskich.    

   Autor notatki – p. G. Kurek – nauczyciel przyrody i geografii.

  • Sala lekcyjna przeistoczona w małe laboratorium

   24.02.2019 23:09

   Na kolejnej lekcji przyrody sala lekcyjna w oddziałach 4 a i 4 b zamieniła się  niemal w prawdziwe laboratorium. Uczniowie, wykonując doświadczenie, szukali naturalnych cukrów w spożywanych przez nich produktach. Ku ich zdziwieniu odkryli, że cukry są w większości artykułów, które spożywają każdego dnia. Na koniec lekcji wyciągnęli wniosek: aby organizm był jak najdłużej zdrowy można jeść wszystko, ale w odpowiednich ilościach.

    

   Autor: p. G. Kurek – nauczyciel przyrody i geografii

  • Lekcje przyrody metodą warsztatową

   24.02.2019 23:04

   W ramach projektu "Wiem co jem"  na lekcjach przyrody w klasie 4a i 4b omawiana była tematyka zdrowego odżywiania. Uczniowie wyliczali, ile kostek cukru mieści się w spożywanych przez nich produktach spożywczych. Wyciągnięte podczas pracy wnioski skłoniły uczniów do przemyślenia ich codziennej diety. Cieszy fakt, że wielu z nich obiecało rezygnację lub ograniczenie spożywania niektórych produktów. Za szczególnie ważne uznali eliminację „podjadaczy” między posiłkami. Zobaczymy, czy długo wytrwają w swoim postanowieniu. Trzymamy kciuki J


    

   Na kolejnej lekcji w ramach projektu „Wiem co jem” uczniowie klas 4A I 4B przygotowywali drugie śniadanie zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Podczas przygotowywania kanapek i ich jedzenia odbyła się dyskusja na temat : „Zdrowie odżywianie od A do Z”.

   Autor: p. G. Kurek – nauczyciel przyrody i geografii

  • Przyglądamy się przyrodzie

   24.02.2019 22:56

   Tym razem uczniowie wybrali się w otoczenie szkoły  by poprzyglądać się bacznie przyrodzie. Szukając oznak jesieni oraz analizując jak zmieni się przyroda w kolejnych porach roku, tworzyli mapę myśli prezentującą charakterystyczne oznaki por roku.

   Autor: p. G. Kurek – nauczyciel przyrody i geografii