• Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach

• 07.11.2013 21:03

• W dniach 7 -18 listopada w hotelu Novotel Warszawa Centrum  odbędą się

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Szachach (DME 2013).

Impreza tej rangi w świecie szachów odbywała się w Polsce w 1935 roku i była to Olimpiada Szachowa.

Osoby odwiedzające  DME 2013 będą mogły spotkać i podziwiać arcymistrzów, takich jak:

Magnus Carlsen z Norwegii, Lewon Aronian z Armenii, Siergiej Karjakin, reprezentacja rosyjska,

Radosław Wojtaszek z Polski oraz arcymistrzynie, min.: Judit Polgar z Węgier, Aleksandra Kosteniuk z Rosjii oraz Monika Soćko z Polski.

Dla widzów przygotowaliśmy naprawdę coś wyjątkowego, co dostarczy im wiele satysfakcji i niezapomnianych wrażeń. Cieszymy się, że w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Szachach 2013 wezmą udział znakomici zawodnicy i znakomite zawodniczki z całego świata, a wśród nich także i Polacy. Pragniemy, by polska edycja była rekordowa"

– powiedziała Agnieszka Fornal – Dyrektor DME 2013.

17 listopada 2013 o godz. 20.00 odbędzie się ceremonia zakończenia, podczas której zostaną wręczone nagrody
          oraz w programie artystycznym wystąpią:
          Klaudia Kulawik, Michał Łoniewski, duet Delfina i Bartek oraz MultiVisual

Uwaga !

7 ,13, 18 listopada – dni bez rozgrywek

Wstęp wolny (godz. 15.00 – 20.00)

źródło : http://www.polityka.pl/opolityce/1559309,1,druzynowe-mistrzostwa-europy-2013-w-tym-roku-w-polsce.read#ixzz2jhU9rdA0

Więcej informacji: www.etcc2013.com

• Inauguracja pilotażu "Wars i Sawa grają w szachy"

• 17.11.2013 21:23
        •      Uczniowie klasy II b SP 301  wzięli udział w inauguracji pilotażu  „WARS i SAWA grają w szachy”, która odbyła się 4 października 2013 r. w Hali „Koło” przy ul. Obozowej. Nasi uczniowie obejrzeli niecodzienny spektakl partii szachowej - żywe szachy pt. „Bitwa Wiedeńska 1683 r.", szachowe inspiracje taneczne dzieci i młodzieży oraz pokaz mody inspirowanej grą w szachy.

W korytarzach prowadzących do hali zaproszeni uczniowie podziwiali wystawę prac zgłoszonych do konkursu na „Najpiękniejszą bierkę szachową”.

Uczennica naszej szkoły – Aleksandra Toporska z kl. 3d, odebrała nagrody za zajęcie II miejsca w konkursie na „Najpiękniejszą bierkę szachową”.

• GRATULACJE!

• 22.10.2013 20:18
        • Aleksandra Toporska

z kl. 3d zajęła II miejsce

w Konkursie  "Na najładniejszą bierkę szachową"

• rok szkolny 2013 - 2014

• 22.10.2013 20:02

• Klasy objęte programem:

- 2a, 2b,

- wszystkie klasy trzecie, kl. 5e sportowa,

- chętni uczniowie z klas 4 - 6 w ramach koła szachowego.