• Konkurs językowo-plastycznego „Fairy tales from around the world”

25.01.2020 11:16

Regulamin konkursu językowo-plastycznego „Fairy tales from around the world”

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 301 w Warszawie

Cele konkursu:

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów baśniami na całym świecie

- zachęcenie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności językowych

- rozbudzanie w uczniach wrażliwości międzykulturowej

- rozwijanie umiejętności plastycznych

- rozpowszechnienie idei tworzenia lapbooków jako atrakcyjnej formy skutecznego segregowania i zapamiętywania informacji

Uczestnicy:

- uczniowie klas I-III

Warunki uczestnictwa:

Zadaniem uczestnika jest opracowanie i wykonanie książki tematycznej w języku angielskim w formie lapbooka na temat jednej wybranej baśni. Złożony lapbook powinien mieć format A4. Praca powinna być wykonana indywidualnie i samodzielnie. Dorośli mogą pomóc w zdobyciu informacji, ich weryfikacji oraz usystematyzowaniu. Praca powinna zawierać przyczepioną metryczkę z danymi: imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza uczestnik. Prace przechodzą na własność organizatora- zostaną wykorzystane na gazetkach tematyczych w salach oraz zamieszczone na stronie szkoły.

Termin składania prac: 30 stycznia 2020r.

Prace należy przekazywać nauczycielom języka angielskiego.

Ocena prac i przyznanie nagród:

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do dnia 4 lutego 2020 roku. Prace oceniać będzie jury w skład którego wejdzie zespół nauczycieli języka angielskiego. Członkowie jury w ocenach prac będą brali pod uwagę:

- samodzielność

- poprawność językową i merytoryczną

- dobór treści (czy są istotne z punktu widzenia ucznia i dla niego zrozumiałe)

- estetykę wykonania pracy

- sposób przedstawienia informacji (czy jest pomysłowy, zaskakujący, ciekawy, logiczny, ułatwiający ich zapamiętanie).

Wszyscy uczniowie którzy wykonają i dostarczą prace zostaną nagrodzeni oceną celującą z języka angielskiego. Przewidujemy przyznanie nagród rzeczowych, a także dyplomów dla zdobywców miejsc 1-3 oraz osób wyróżnionych. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie szkoły a nagrody zostaną rozdane na apelu. Uczestnik konkursu biorąc w nim udział zgadza się na przetwarzanie swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia Konkursu, wyłonienia Zwycięzców, ogłoszenia wyników, zamieszczenia ich na stronie szkoły i wydania nagród. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla celów uczestnictwa w Konkursie.

Przykładowy sposób na wykonanie lapbooka: https://www.youtube.com/watch?v=-YghqFOiGBw

Monika Bielecka

Magdalena Urbańska

• Tale Time- angielskie czytanie na dywanie

21.01.2020 21:19

Z okazji obchodów Tygodnia Języków Obcych w naszej szkole
      w dniach 27-31.01 uczniowie klas starszych będą czytać dzieciom z klas I-III baśnie i utwory literackie w języku angielskim.
      Czytanie będzie odbywać się podczas długich przerw w sali 109 na pierwszym piętrze.
      Harmonogram wygląda następująco:
      pon.27.01- There was an old lady who swallowed a fly.
      wt. 28.01- Goldilocks and the three bears
      śr. 29.01- Little Red Riding Hood