• Insta.Ling

03.12.2018 18:56

Uczniowie klas 4-8 naszej szkoły rozpoczęli swoją przygodę z ogólnopolskim programem do nauki słówek Insta.Ling. Za pośrednictwem strony www uczestnicy mogą utrwalać słówka wprowadzane przez nauczyciela, a nauczyciel ma możliwość monitorowania postępów uczniów. W procesie nauki nowych słowek niezwykle ważna jest systematyczność. Pozwala ona na utrwalanie poznanego już słownictwa. Program ułatwia przyswajanie słownictwa oraz realizację podstawy programowej z języka angielskiego.

Uczniów którzy nie zdążyli zarejestrować się do bieżącej edycji zapraszamy do kolejnej. Start na przełomie lutego i marca. Szczegółowe informacje dostępne będą u nauczycieli języka angielskiego.

• Konkurs językowo-plastyczny "My Christmas lapbook"

03.12.2018 18:48

Regulamin konkursu językowo-plastycznego „My Christmas lapbook”

Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 301 w Warszawie

Cele konkursu:

- rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania uczniów tradycjami bożonarodzeniowymi w Polsce ina świecie

- zachęcenie uczniów do samodzielniego poszerzania wiedzy i umiejętności językowych

- rozbudzanie w uczniach wrażliwości międzykulturowej

- rozwijanie umiejętności plastycznych

- rozpowszechnienie idei tworzenia lapbooków jako atrakcyjnej formy skutecznego segregowania i zapamiętywania informacji

Uczestnicy:

- uczniowie klas I-IV

Warunki uczestnictwa:

Zadaniem uczestnika jest opracowanie i wykonanie książki tematycznej w języku angielskim w formie lapbooka (szczegółowe informacje poniżej) na temat Bożego Narodzenia. Złożony lapbook powinien mieć format A4. Praca powinna być wykonana indywidualnie i samodzielnie. Dorośli mogą pomóc w zdobyciu informacji, ich weryfikacji oraz usystematyzowaniu. Praca powinna zawierać przyczepioną metryczkę z danymi: imię, nazwisko i klasę, do której uczęszcza uczestnik. Prace przechodzą na własność organizatora- zostaną wykorzystane na gazetkach tematyczych w salach oraz zamieszczone na stronie szkoły.

Termin składania prac: 13 grudnia 2018r.

Prace należy przekazywać nauczycielom języka angielskiego uczącym w danym oddziale.

Ocena prac i przyznanie nagród:

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do dnia 17 grudnia 2018 roku. Prace oceniać będzie jury w skład którego wejdzie zespół nauczycieli języka angielskiego. Członkowie jury w ocenach prac będą brali pod uwagę:

- samodzielność

- poprawność językową i merytoryczną

- dobór treści (czy są istotne z punktu widzenia ucznia i dla niego zrozumiałe)

- estetykę wykonania pracy

- sposób przedstawienia informacji (czy jest pomysłowy, zaskakujący, ciekawy, logiczny, ułatwiajacy ich zapamiętanie).

Wszyscy uczniowie którzy wykonają i dostarczą prace zostaną nagrodzeni oceną celującą z języka angielskiego. Przewidujemy przyznanie nagród rzeczowych, a także dyplomów dla zdobywców miejsc 1-3 oraz osób wyróżnionych. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie szkoły. Uczestnik konkursu biorąc w nim udział zgadza się na przetwarzanie swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby przeprowadzenia Konkursu, wyłonienia Zwycięzców, ogłoszenia wyników,zamieszczenia ich na stronie szkoły i wydania nagród. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne dla celów uczestnictwa w Konkursie.

Informacje dodatkowe-czym jest lapbook?

Lapbook to w wolnym tłumaczeniu „książka na kolana”. Jest to książka tematyczna w formie tekturowej teczki (jednej lub kilku, sklejonych), która otwiera się w różne strony, odsłaniając mobilne, interaktywne elementy-książeczki, obrazki, kieszenie, koperty, harmonijki, itp. z różnymi informacjami na dany temat. Takie zbieranie i segregowanie informacji umożliwia syntezowanie wiedzy oraz jej szybkie i skuteczne przyswajanie. Autorzy lapbooków oprócz zdobywania wiedzy na dany temat ćwiczą również inne umiejętności: kreatywność, organizację pracy, myślenie logiczne, łączenie faktów.

• Konkurs ortograficzny z języka angielskiego dla klas siódmych

21.10.2018 10:07

Dnia 25 października 2018r. (czwartek) na drugiej godzinie lekcyjnej w sali 110 odbędzie się konkurs ortograficzny z języka angielskiego dla klas siódmych. Osoby zainteresowane wzięciem udział w tym konkursie proszone są o zgłoszenie się do mnie (Dariusz Tymiński) do dnia 23 października 2018r. włącznie (wtorek)
      Zapraszam!

• Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych- wyniki

19.10.2018 19:19

klasy 4-6
      I miejsce- Filip Stachelek kl. 5a
      II miejsce - Basia Bakal- kl. 6d
      III miejsce- Magdalena Pióro kl. 6e
      I miejsce - Stachelek Adam kl. 8A
      II miejsce - Adamska Aleksandra kl. 8D, Kalinowska Natalia kl. 8D, Trzanek Aleksandra kl. 8A
      III miejsce - Stopa Kacper kl. 8A
      Gratulujemy.

• Konkursy szkolne

20.09.2018 22:21

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych (EDJ). To coroczne święto ustanowione zostało 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Zachęcamy uczniów wszystkich oddziałów do włączenia się w obchody tego dnia poprzez zaprojektowanie i przyjście do szkoły w koszulce promującej EDJ.

Swoje projekty można również zgłosić na oficjalnej stronie internetowej: https://edl.ecml.at/Activities/EDLT-ShirtContest/tabid/3147/Default.aspx

Projekty zgłaszane do organizacji muszą jednak spełniać określone kryteria. Uczniów zainteresowanych szczegółami zapraszamy do nauczycieli języków obcych.

Zespół Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków dnia 26 września 2018 roku (środa)na czwartej (klasy 4-6) i piątej godzinie lekcyjnej (klasy 7-8) odbędzie się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. Uczniowie zainteresowani udziałem w tym konkursie proszeni są o zgłoszenie się do dnia 21 września 2018 roku (piątek)włącznie do Pana Dariusza Tymińskiego (klasy 7-8) oraz Pani Iwony Matusik (klasy 4-6). Dla osób, które zajmą trzy pierwsze miejsca, przewidziane są nagrody rzeczowe oraz ocena celująca z przedmiotu język angielski.