• Warsztaty z mozaik rzymskich

• W dniach 27 i 28 maja 2024r. uczniowie klas 7b i 8b wzięli udział w cyklu warsztatów dotyczących mozaik rzymskich. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji priorytetów Ministerstwa Oświaty na bieżący rok szkolny oraz obchodów Tygodnia Projektów Łacińskich. Uczniowie mieli okazję rozmawiać o śladach rzymskich na terenie Zjednoczonego Królestwa, a także o Liście Światowego Dziedzictwa (World Heritage List) UNESCO.

Wykorzystując Google Earth i Google Arts and Culture odbyli wirtualną wycieczkę po British Museum w Londynie, obejrzeli z bliska strukturę kilku mozaik oraz wykorzystali sztuczną inteligencję do napisania wierszy zamieszczanych na pocztówkach do przyjaciół. Następnie wykonali prace plastyczne na szablonach przygotowanych przez the City of London. Mięli także szansę zapoznać się z przysłowiami łacińskimi dotyczącymi wiosny (i ich angielskimi odpowiednikami), wykorzystując je do wykończenia wiosennych mozaik. Prace będzie można wkrótce obejrzeć na terenie szkoły.

• Wyniki V edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"

• Laureaci w kategorii 10-12 lat:

1. miejsce - Karolina Szczepańska, lat 11 - SP nr 3 w Wołominie (opiekun: Anna Cierlica)

2. miejsce - Lena Serafin, lat 11 - PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)

2. miejsce - Weronika Chomiak, lat 11 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

3. miejsce - Wojciech Sochocki, lat 10 - SP 301 w Warszawie (opiekun: Katarzyna Sochocka)

3. miejsce - Tomasz Siwak, lat 12 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

WYRÓŻNIENIA:

– Anna Gniadek, lat 11 – PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)

Julia Kuznevych, lat 12 – SP 301 w Warszawie (opiekun: Małgorzata Szczepek)

- Oskar Wołczyński, lat 11 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

Laureaci w  kategorii 13-15 lat:

1. miejsce – Aleksandra Mospinek, lat 14 – SP im.  Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

2. miejsce – Zofia Górniak, lat 13 – SP nr 336  Warszawie (opiekun: Ewa Mamcarz)

2. miejsce - Aleksandra Gwizd, lat 13 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

3. miejsce – Magdalena Wawrzynów, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

WYRÓŻNIENIA:

Julia Jakubczyk, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

Julia Sikora, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

Urszula Nowik, lat 14 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

Weronika Marczuk, lat 13 – SP im. Henryka Sienkiewicza w Starych Babicach (opiekun: Marta Szarwas-Stabińska)

-Ewa Opałka, lat 14 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka w Warszawie w dniu 13 czerwca 2024 roku o godz. 14.30.

GRATULUJEMY!

• PIKNIK SĄSIEDZKI "BLIŻEJ SIEBIE"

• W sobotę 18 maja odbył się piknik sąsiedzki "Bliżej siebie", organizowany przez Spółdzielnię Mieszkaniową Jelonki. Nasza szkoła miała swoje stoisko z grami i zabawami sensorycznymi.

• Warsztaty pierwszej pomocy

• Dnia 13 maja br. nasza szkoła otrzymała prezent od mamy Rysia Bartosika z klasy I - urządzenie ratujące życie w przypadku zadławienia. Pani Justyna Bartosik opowiedziałam uczniom klas młodszych co to za sprzęt i pokazała jak go stosować. Wszyscy z zaciekawieniem, uważnie obserwowali. Już wiemy jak można pomóc w takiej sytuacji. Pani Justyno bardzo dziękujemy!

• WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY

• Uprzejmie informujemy, że wyróżnienia w konkursie Kangur Matematyczny 2024 zdobyli następujący uczniowie:

Kategoria Żaczek - kl. 2

Wojciech Tyszko kl. 1c

Kategoria Maluch kl. 3 i 4:

Iwo Pietraszek-Kępka kl. 3b ( wynik bardzo dobry)

Juliusz Kraszewski kl. 3c

Wojciech Cedrowski kl. 4d

Kategoria Benjamin kl. 5 i 6

Eryk Rossmann kl.5b

Marcel Kukier kl.5b

Aleskander Kraszewski kl.5b

Szymon Główka kl.6b

Maciej Gorzkowski kl.6b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

kangur_2024.docx

• Warsztaty z mozaik rzymskich

• Wyniki V edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"

Laureaci w kategorii 10-12 lat:

WYRÓŻNIENIA:

– Anna Gniadek, lat 11 – PSP nr 20 w Radomiu (opiekun: Urszula Kliszewska)

Julia Kuznevych, lat 12 – SP 301 w Warszawie (opiekun: Małgorzata Szczepek)

- Oskar Wołczyński, lat 11 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

Laureaci w  kategorii 13-15 lat:

WYRÓŻNIENIA:

-Ewa Opałka, lat 14 - PSP nr 2 w Radomiu (opiekun: Eliza Wilczyńska)

GRATULUJEMY!

• Warsztaty pierwszej pomocy

• WYNIKI KONKURSU KANGUR MATEMATYCZNY

Kategoria Żaczek - kl. 2

Wojciech Tyszko kl. 1c

Kategoria Maluch kl. 3 i 4:

Iwo Pietraszek-Kępka kl. 3b ( wynik bardzo dobry)

Juliusz Kraszewski kl. 3c

Wojciech Cedrowski kl. 4d

Kategoria Benjamin kl. 5 i 6

Eryk Rossmann kl.5b

Marcel Kukier kl.5b

Aleskander Kraszewski kl.5b

Szymon Główka kl.6b

Maciej Gorzkowski kl.6b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

kangur_2024.docx