Aktualności

          • Zbiórka dla Ukrainy

          •  

            UWAGA!

            W dniach 01.03.2022 - 04.03.2022 organizujemy zbiórkę

            dla ogarniętej wojną Ukrainy.

            Dary można przynosić do szkoły w godzinach 8.00 – 12.00, w dniach trwania akcji

            Potrzebne są przede wszystkim:

            • produkty instant typu Gorący Kubek,
            • pieczywo o wydłużonym terminie ważności,
            • konserwy mięsne oraz inne artykuły spożywcze z długim terminem ważności,
            • słoiczki z jedzeniem dla dzieci,
            • mleko modyfikowane dla dzieci,
            • słodycze,
            • suszone owoce,
            • batony energetyczne,
            • ręczniki papierowe,
            • chusteczki higieniczne w paczuszkach foliowych,
            • chusteczki nawilżane,
            • pieluchy jednorazowe,
            • podpaski,
            • ręczniki papierowe,
            • środki opatrunkowe- plastry, bandaże, kompresy jałowe, gaza,
            • środki antyseptyczne np. woda utleniona, octenisept,
            • maseczki,
            • woda niegazowana w małych butelkach (najlepiej w zgrzewkach),
            • koce,
            • koce termiczne,
            • śpiwory,
            • kosmetyki do mycia,
            • kredki,
            • kolorowanki,
            • małe (nowe) maskotki
            • zapałki,
            • baterie,
            • zapalniczki,
            • świece. 

            Do udziału w zbiórce zapraszamy całą społeczność

            Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 i mieszkańców Osiedla

             

            Opiekunowie sekcji wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego

          • Ogólnopolska olimpiada z języka angielskiego

          • Mamy zaszczyt poinformować, że Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego Olimpusek dla klas 1-3 zostali:

            Lena Pączek - kl. 2b

            Eryk Rossmann - kl. 3a

            Filip Płaza - kl. 2d

            Filip Dobczyński - kl. 3c

            Ignacy Chojnacki - Pacheco - kl. 3a

            Zuzanna Markiewicz - kl. 3c

             

            Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego Olimpus dla klas 4-8 zostali:

            Natan Moskwa - kl. 5d

            Kajetan Kujawa - kl. 5b

             

            Gratulujemy !!!

          • Sukces naszych uczennic

          • Z przyjemnością informujemy, iż Paulina Furmaniuk z klasy 8e oraz Laura Tybura z klasy 8f przeszły do etapu rejonowego w II EDYCJI KONKURSU LINGWISTYCZNO - FILMOWEGO: „OPEN YOUR MIND - OTWÓRZ SWÓJ UMYSŁ”DLA KLAS 7- 8 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Sukcesy naszych uczniów!

          • Z przyjemnością informujemy, że Antoni Konwalik, uczeń klasy 8d, przeszedł do II części II etapu Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów.

            Mateusz Dygas, uczeń klasy 8e, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki. 

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

          • Podsumowanie akcji PRZERWA NA CZYTANIE

          • 29 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".  

            Podsumowując, do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Czytano w każdym zakątku Polski. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Rekord bili również uczniowie w 4 szkołach w Francji, Irlandii, Litwy, 3 szkołach w USA, Belgii i Ukrainy, 2 szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji. Niektóre szkoły pobiły swój zeszłoroczny rekord wewnątrzszkolny! Brawo!!!

            Podobnie jak w zeszłym roku najwięcej osób czytało w SP nr 14 w Bydgoszczy, a za granicą Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Dublinie. Liczby w naszej akcji są ważne, ale dopiero wkład wszystkich doprowadził do obecnego rekordu, dlatego chcemy podkreślić, że z każdego czytającego ucznia jesteśmy niezmiernie dumni i wdzięczni za każdego wspierającego nauczyciela!

             

            Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB!

             

             

          • Zawody sportowe

          • W dniach 14 - 17 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się dzielnicowe zawody sportowe w tenisie stołowym w 4 kategoriach.

            1. dziewczęta grupa młodsza kl. IV - VI

            2. chłopcy grupa młodsza kl. IV - VI

            3. dziewczęta grupa starsza kl. VII - VIII

            4. chłopcy grupa starsza kl. VII - VIII

            W klasyfikacji końcowej w kategorii - dziewczęta grupa młodsza kl. IV - VI

            I miejsce zajęła szkoła SP 321

            II miejsce zajęła szkoła SP 362

            III miejsce zajęła szkoła SP 301 w składzie : Magdalena Nowak kl. IV b

            i Hanna Muniowska kl. VI b

            w kategorii chłopcy grupa młodsza kl. IV - VI

            I miejsce zajęła szkoła SP 341

            II miejsce zajęła szkoła SP 82

            III miejsce zajęła szkoła SP 357

            w kategorii dziewczęta grupa starsza kl. VII - VIII

            I miejsce zajęła szkoła SP 321

            II miejsce zajęła szkoła SP 301 w składzie : Michalina Najmiec i Wiktoria Kumańska z kl. VIII b

            III miejsce zajęła szkoła SP 350

            w kategorii chłopcy grupa starsza kl. VII - VIII

            I miejsce zajęła szkoła SP 341

            II miejsce zajęła szkoła SP 316

            III miejsce zajęła szkoła SP 301 w składzie : Kacper Jastrzębski kl. VII f,

            Franciszek Pawlak kl. VII b i Mateusz Cedrowski kl VII e

             

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie naszej reprezentacji!

            Życzymy dalszych sukcesów!

            Zespół nauczycieli W - F

          • Podziękowanie

          • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do przedświątecznych zbiórek organizowanych przez sekcję wolontariatu:

            „Dzień pluszowego misia”

            „Podaruj zwierzętom, z warszawskiego ZOO, magię świąt”

            „Bemowski MikołaJ”

            „Zbiórka środków higieny osobistej dla najuboższych”.

             

            Zachęcamy do dalszej aktywnej działalności w wolontariacie.

            Katarzyna Leszczyńska i Małgorzata Kirpsza

          • Dzień Czystego Powietrza - podsumowanie

          • Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom (i nauczycielom!), którzy z okazji obchodów Dnia Czystego Powietrza zaangażowali się w powstanie pięknej szkolnej galerii czystych, wartych odwiedzenia i chronienia - miejsc.68 uczniów przesłało swoje zdjęcia (ale fotografii jest zdecydowanie więcej, bo niektórzy zechcieli zaprezentować więcej niż jeden zakątek...!). Jeśli zaś chodzi o podsumowanie klasowe, to - ze względu na liczbę zaangażowanych uczniów - wygląda ono tak:

            I miejsce - klasa 5d (12 osób)

            II miejsce - klasa 4d (11 osób

            )III miejsce - klasa 4b, 4c, 5b i 7e - po 5 osób

            A padlet prezentuje się tak:https://liblink.pl/ECijB7rBpY

            Jeszcze raz dziękujemy za udział w akcji.

            Nauczyciele zespołu przyrodniczego

          • ANDRZEJKI W KLASIE 4D

          • We wtorkowe popołudnie spotkaliśmy się, by wspólnie pobawić się i powróżyć. Najpierw obejrzeliśmy prezentację o andrzejkach, potem pod kubeczkami szukaliśmy odpowiedzi na pytanie o naszą przyszłość, przekłuwaliśmy serca, by poznać imię ukochanego/ukochanej, rzucaliśmy kostką, a także monetą do wody, wybieraliśmy ulubiony kwiat...! I oczywiście urządziliśmy wyścig butów! Na koniec - laliśmy wosk i próbowaliśmy odgadnąć, co przyniesie nam kolejny rok!

             

             

             

            Nowa galeria ANDRZEJKI W KLASIE 4D została dodana do albumu fotograficznego

          • KLASA 4D W TEATRZE LALKA

          • 24 listopada byliśmy w teatrze Lalka na "Odysei". Po spektaklu jedna z aktorek pokazała nam kulisy: weszliśmy na scenę, dowiedzieliśmy się, jak powstają efekty specjalne, odwiedziliśmy garderobę i pracownię krawiecką. Teatr to niesamowite miejsce!

             

             

            Nowa galeria KLASA 4D W TEATRZE LALKA została dodana do albumu fotograficznego

          • „ZAWSZE GDY RUSZYSZ PRZED SIEBIE, SPOTKA CIĘ COŚ CIEKAWEGO”

            23 marca gościliśmy w naszej szkolnej bibliotece Łukasza Wierzbickiego.

            Pisarza wyjątkowego, otwartego na świat prawdziwych historii, podróży, przygód. Autor w sposób zabawny, żartobliwy opowiadał o swoich książkach, o tym jak zaczęła się jego przygoda związana z pisaniem, skąd czerpie pomysły. Myślę, że odnaleźliśmy odpowiedź na pytanie, czy warto realizować marzenia ... Jak zwykle spotkanie uczniów klas 1 – 3 z pisarzem było fascynujące. Autor wnosił uśmiech i zarażał nim innych. Był też czas na dedykacje i zdjęcia. Panu Łukaszowi Wierzbickiemu bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i spotkanie się z naszymi najmłodszymi czytelnikami.

             

            Przygotowanie: M. Kwiatkowska

             

             

          • Dzielnicowy Konkurs Wiedzy dla klas 1-3: „Z Łukaszem Wierzbickim przez świat”

            23 marca 2022 roku, w naszej Szkole, odbył się finał II edycji Dzielnicowego Konkursu Wiedzy dla klas 1-3: „Z Łukaszem Wierzbickim przez świat”.

            Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych gminy Bemowo.

            W przyjaznej atmosferze, rywalizowały drużyny z 4 bemowskich szkół podstawowych: SP nr 316, SP nr 301, SP nr 363, SP nr 326.

            Uczniowie, niczym w studio telewizyjnym, odpowiadali na pytania korzystając z nowoczesnych technologii informatycznych. Uczestnicy potraktowali finał konkursu jako wesołą zabawę dążąc jednocześnie do zwycięstwa fair play.

            Zwycięzcy finału II Dzielnicowego Konkursu Wiedzy dla klas 1-3: „ z Łukaszem Wierzbickim przez świat”:

            miejsce 1 – SP nr 316

            miejsce 2 – SP nr 301

            miejsce 3 – SP nr 362

            miejsce 4 – SP nr 363

            GRATULUJEMY  WSZYSTKIM DRUŻYNOM – DOPÓKI SIĘ ŚMIEJEMY

            NIE PRZEGRYWAMY!

            Niezwykle emocjonalne dla dzieci było spotkanie z samym autorem Łukaszem Wierzbickim, który razem z Panią Dyrektor wręczyli super nagrody i dyplomy.

            Konkurs zakończył się udziałem finalistów w spotkaniu z pisarzem.

            Pan Łukasz w barwny i dowcipny sposób opowiadał o swoich książkach, o tym jak zaczęła się jego przygoda związana z pisaniem, skąd czerpie pomysł. Dzieci były zachwycone spotkaniem z autorem.

            Bardzo dziękujemy za uczestnictwo w Konkursie i zapraszamy do wzięcia udziału w jego kolejnych edycjach.

            „ZAWSZE GDY RUSZYSZ PRZED SIEBIE, SPOTKA CIĘ COŚ CIEKAWEGO”

             

            Organizatorzy konkursu:

            Małgorzata Chmielewska, Sylwia Pietrzyk, Małgorzata Kwiatkowska

          • Głośne czytanie po polsku oraz ukraińsku

            25 marca 2022 r. w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie uczniów klasy 7b z uczniami z Ukrainy, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Celem spotkania była głośna lektura - w języku polskim oraz ukraińskim - fragmentów AFRYKI KAZIKA autorstwa Łukasza Wierzbickiego. Lekcja czytelnicza przebiegła w sympatycznej atmosferze, wpłynęła również korzystnie na relacje między dziećmi. 

          • Szkoły online w ukraińskim systemie edukacji.

            Lekcje online odbywają się na wszystkich poziomach nauczania i prowadzą je nauczycielki i nauczyciele z Ukrainy. Bezpłatna SZKOŁA ONLINE dla dzieci z Ukrainy. Онлайн школа для дітей з України

            Fundacja EduSEN Wydawnictwo Szkolenia (edukacjasen.pl)

            https://edukacjasen.pl/bezplatna-szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy/

            Szczegółowe informacje https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/szkola-online-dla-dzieci-z-ukrainy 

            Stowarzyszenie Klanza Fundacja Edu SEN

            14 marca rusza szkoła online dla uczennic i uczniów, którzy trafili do Polski na skutek inwazji Rosji na Ukrainę. Dzieci z Ukrainy będą mogły wziąć udział w zajęciach po ukraińsku, w ukraińskim systemie nauczania i na poziomie klasy, do której uczęszczały dotychczas. Zajęcia są całkowicie darmowe.

            Fundacja EduSEN, Stowarzyszenie Klanza oraz Fundacja Orange przygotowały projekt szkoły online dla dzieci z Ukrainy, dzięki któremu będą mogły kontynuować naukę w systemie, w którym uczyły się dotychczas, a poza wszystkim będą mieć namiastkę normalności i kontakt z rówieśnikami. Spotkania będą odbywały się na platformie ZOOM, na każdym poziomie nauczania i w podziale na klasy.

            Tydzień po starcie zajęć, 21 marca 2022 r. rozpoczną się również zajęcia prowadzone przez nauczycieli języka polskiego jako obcego dla uczennic, uczniów, nauczycielek i nauczycieli. A od 4 kwietnia ruszą lekcje prowadzone przez polskich nauczycieli wyrównujące braki z poszczególnych przedmiotów.

            Zgłoszenia na zajęcia

            Zajęcia lekcyjne online będą realizowane dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku przed południem (w godz. 9:00-11:00) oraz po południu (w godz. 17:00-19:00). Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez ukraińskich nauczycieli.

            Link dla uczniów: https://bit.ly/szkolaONLINE-uczniowie

            Link dla nauczycieli: https://bit.ly/szkolaONLINE-nauczyciele

            Plany i linki do zajęć zostaną wysłane na maile podane w formularzu.

             

            Онлайн школа для дітей з України

            Онлайн школа для дітей з України 14 березня запрацювала онлайн-школа для учнів, які приїхали до Польщі внаслідок вторгнення Росії в Україну. Діти з України зможуть брати участь у заняттях українською мовою, в українській системі освіти та на рівні класу, який вони відвідували досі. Заняття повністю безкоштовні. Партнером ініціативи є Fundacja Orange.

            Як долучитися до проекту?

            Продовження навчання за українською системою для тих, хто планує повернутися в Україну або залишився у своїй країні.Ми не замінимо справжню школу, але дамо вам можливість відірватися від сумної і трагічної реальності.

            Реєстрація за посиланням:

            Вчителі:https://bit.ly/szkolaONLINE-nauczyciele

            Учні:https://bit.ly/szkolaONLINE-uczniowie

          • Przybory szkolne dla uczniów z Ukrainy

            Przygotowaliśmy przybory szkolne dla Koleżanek i Kolegów przybywających z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy Pani Joannie Jędraszczyk - mamie z Zarządu Rady Rodziców, Pani Sylwii Kowalskiej oraz Pani Katarzynie Jarosz - za ogromne zaangażowanie w ich pozyskanie oraz firmom, które te przybory przekazały. 

          • Pomoc Ukrainie

            W dniach 1-4.03.2022 r. zbieraliśmy dary dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej i mieszkańcom osiedla za pomoc, hojność i okazane serce.

            Nowa galeria Pomoc Ukrainie została dodana do albumu fotograficznego

          • Zbiórka dla Ukrainy

             

            UWAGA!

            W dniach 01.03.2022 - 04.03.2022 organizujemy zbiórkę

            dla ogarniętej wojną Ukrainy.

            Dary można przynosić do szkoły w godzinach 8.00 – 12.00, w dniach trwania akcji

            Potrzebne są przede wszystkim:

            • produkty instant typu Gorący Kubek,
            • pieczywo o wydłużonym terminie ważności,
            • konserwy mięsne oraz inne artykuły spożywcze z długim terminem ważności,
            • słoiczki z jedzeniem dla dzieci,
            • mleko modyfikowane dla dzieci,
            • słodycze,
            • suszone owoce,
            • batony energetyczne,
            • ręczniki papierowe,
            • chusteczki higieniczne w paczuszkach foliowych,
            • chusteczki nawilżane,
            • pieluchy jednorazowe,
            • podpaski,
            • ręczniki papierowe,
            • środki opatrunkowe- plastry, bandaże, kompresy jałowe, gaza,
            • środki antyseptyczne np. woda utleniona, octenisept,
            • maseczki,
            • woda niegazowana w małych butelkach (najlepiej w zgrzewkach),
            • koce,
            • koce termiczne,
            • śpiwory,
            • kosmetyki do mycia,
            • kredki,
            • kolorowanki,
            • małe (nowe) maskotki
            • zapałki,
            • baterie,
            • zapalniczki,
            • świece. 

            Do udziału w zbiórce zapraszamy całą społeczność

            Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 2 i mieszkańców Osiedla

             

            Opiekunowie sekcji wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego

          • Ogólnopolska olimpiada z języka angielskiego

            Mamy zaszczyt poinformować, że Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego Olimpusek dla klas 1-3 zostali:

            Lena Pączek - kl. 2b

            Eryk Rossmann - kl. 3a

            Filip Płaza - kl. 2d

            Filip Dobczyński - kl. 3c

            Ignacy Chojnacki - Pacheco - kl. 3a

            Zuzanna Markiewicz - kl. 3c

             

            Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego Olimpus dla klas 4-8 zostali:

            Natan Moskwa - kl. 5d

            Kajetan Kujawa - kl. 5b

             

            Gratulujemy !!!

          • Sukces naszych uczennic

            Z przyjemnością informujemy, iż Paulina Furmaniuk z klasy 8e oraz Laura Tybura z klasy 8f przeszły do etapu rejonowego w II EDYCJI KONKURSU LINGWISTYCZNO - FILMOWEGO: „OPEN YOUR MIND - OTWÓRZ SWÓJ UMYSŁ”DLA KLAS 7- 8 SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2021/2022.

            Serdecznie gratulujemy!

          • Sukcesy naszych uczniów!

            Z przyjemnością informujemy, że Antoni Konwalik, uczeń klasy 8d, przeszedł do II części II etapu Olimpiady Języka Angielskiego Juniorów.

            Mateusz Dygas, uczeń klasy 8e, zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki. 

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

          • Podsumowanie akcji PRZERWA NA CZYTANIE

            29 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".  

            Podsumowując, do akcji zgłosiło się aż 2110 instytucji, prawie tysiąc więcej niż w zeszłym roku. Ostatecznie akcja odbyła się w 1867 placówkach z Polski i 14 innych państw. Czytano w każdym zakątku Polski. Okazało się, że czytanie stanowi element łączący narody. Rekord bili również uczniowie w 4 szkołach w Francji, Irlandii, Litwy, 3 szkołach w USA, Belgii i Ukrainy, 2 szkołach w Grecji i Szkocji. Przerwa odbyła się też w Egipcie, Austrii, Rumunii, Niemczech, Serbii i Turcji. Niektóre szkoły pobiły swój zeszłoroczny rekord wewnątrzszkolny! Brawo!!!

            Podobnie jak w zeszłym roku najwięcej osób czytało w SP nr 14 w Bydgoszczy, a za granicą Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Dublinie. Liczby w naszej akcji są ważne, ale dopiero wkład wszystkich doprowadził do obecnego rekordu, dlatego chcemy podkreślić, że z każdego czytającego ucznia jesteśmy niezmiernie dumni i wdzięczni za każdego wspierającego nauczyciela!

             

            Oficjalnie ogłaszamy, że został ustanowiony NOWY REKORD w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB!

             

             

          • Zawody sportowe

            W dniach 14 - 17 grudnia 2021 roku w naszej szkole odbyły się dzielnicowe zawody sportowe w tenisie stołowym w 4 kategoriach.

            1. dziewczęta grupa młodsza kl. IV - VI

            2. chłopcy grupa młodsza kl. IV - VI

            3. dziewczęta grupa starsza kl. VII - VIII

            4. chłopcy grupa starsza kl. VII - VIII

            W klasyfikacji końcowej w kategorii - dziewczęta grupa młodsza kl. IV - VI

            I miejsce zajęła szkoła SP 321

            II miejsce zajęła szkoła SP 362

            III miejsce zajęła szkoła SP 301 w składzie : Magdalena Nowak kl. IV b

            i Hanna Muniowska kl. VI b

            w kategorii chłopcy grupa młodsza kl. IV - VI

            I miejsce zajęła szkoła SP 341

            II miejsce zajęła szkoła SP 82

            III miejsce zajęła szkoła SP 357

            w kategorii dziewczęta grupa starsza kl. VII - VIII

            I miejsce zajęła szkoła SP 321

            II miejsce zajęła szkoła SP 301 w składzie : Michalina Najmiec i Wiktoria Kumańska z kl. VIII b

            III miejsce zajęła szkoła SP 350

            w kategorii chłopcy grupa starsza kl. VII - VIII

            I miejsce zajęła szkoła SP 341

            II miejsce zajęła szkoła SP 316

            III miejsce zajęła szkoła SP 301 w składzie : Kacper Jastrzębski kl. VII f,

            Franciszek Pawlak kl. VII b i Mateusz Cedrowski kl VII e

             

            Gratulujemy wszystkim zawodnikom, a szczególnie naszej reprezentacji!

            Życzymy dalszych sukcesów!

            Zespół nauczycieli W - F

          • Podziękowanie

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do przedświątecznych zbiórek organizowanych przez sekcję wolontariatu:

            „Dzień pluszowego misia”

            „Podaruj zwierzętom, z warszawskiego ZOO, magię świąt”

            „Bemowski MikołaJ”

            „Zbiórka środków higieny osobistej dla najuboższych”.

             

            Zachęcamy do dalszej aktywnej działalności w wolontariacie.

            Katarzyna Leszczyńska i Małgorzata Kirpsza

    • Kontakty

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2
      • (22) 664 92 46
      • 01-384 Warszawa, ul. Brygadzistów 18
        Poland
      • https://tlumacz.migam.org/warszawa-szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-301-im-janusza-korczaka-w-zsp-nr-2-brygadzistow-18
      • adres e-doręczenia:
        AE:PL-39714-98804-RUSBH-16
    • Logowanie