• Nowa pracownia przyrodnicza w SP 301

• Z radością informujemy, że w naszej Szkole zostanie utworzona i wyposażona szkolna Ekopracownia - Zielone Laboratorium. Na jej utworzenie Szkoła otrzymała 49 999zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie w wysokości 28 217zł zapewni w swoim budżecie Szkoła. Projektowana pracownia przyrodnicza jest pomysłem na aktywizację uczniów do podejmowania działań proekologicznych w zakresie tematyki zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

• Warsztaty z druku 3D - Ziemia i my.

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła SP 301 zakwalifikowała się do projektu realizowanego przez Fundację ZIEMIA I MY, a dofinansowanego przez m.st. Warszawę „WARSZTATY Z DRUKU 3D - ZIEMIA I MY". W ramach projektu nasi uczniowie będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów z druku i projektowania 3D, dowiedzieć się, czym są kompetencje przyszłości oraz odwiedzić firmę, która zajmuje się drukiem 3D.

Zachęcamy Państwa do śledzenia naszej strony i FB, na których będziemy zamieszczać zdjęcia z warsztatów. Zachęcamy również do śledzenia strony Fundacji ZIEMIA I MY: www.ziemiaimy.org, z której można dowiedzieć się więcej nt. działań fundacji oraz ciekawych projektów dla szkół podstawowych.

• 83. rocznica napaści wojsk bolszewickich na Polskę

• 18 września obchodziliśmy 83. rocznicę napaści wojsk bolszewickich na Polskę. W obchodach tego Święta, przy Pomniku Poległych i Pomordowanych na Wschodzie uczestniczył nasz szkolny poczet sztandarowy oraz nauczyciel historii - p. Anulka Ziąbek.

• Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących

• 18 września obchodziliśmy w naszej Szkole Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących i Języka Migowego. Z tej okazji uczniowie klas młodszych mieli możliwość nauki podstawowych słów w języku migowym, tj. "dzień dobry", "dobranoc", "mama", "tata", "kocham cię", "do widzenia".

Ponadto dowiedzieli się, że język migowy to język wizualno-przestrzenny, którym posługują się osoby niesłyszące lub niedosłyszące w naszym kraju.

Magdalena Bogdańska, Marta Sznajder, Katarzyna Rządzińska

• Tosty w klasie IVc

• Klasa IVc nowy rok szkolny rozpoczęła nową tradycją tostową. Wszystkie ręce na pokład i w ruch poszły opiekacze z programu Laboratorium Przyszłości. Podzieliliśmy się z Panią Dyrektor, Wicedyrektor dla kl. 4-8 i ekipą sprzątającą z naszego piętra. Mniam! Będzie powtórka!

• Zebrania z Rodzicami

• Zapraszamy Rodziców uczniów na pierwsze zebranie w nowym roku szkolnym 2023/2024, w dniu 07.09 br.

Klasy: 0 - 4, 5a i 5d godz. 17.00

Klasy: 5b i 5c, 6 - 8 godz. 18.30

Emilia Wojdyła

• Nowa pracownia przyrodnicza w SP 301

• Warsztaty z druku 3D - Ziemia i my.

• Międzynarodowy Dzień Osób Niesłyszących

Magdalena Bogdańska, Marta Sznajder, Katarzyna Rządzińska