Wesołych Świąt!
Klasa 4d na lekcji w Zamku Królewskim
Nowa galeria Klasa 4d na lekcji w Zamku Królewskim została dodana do albumu fotograficznego
W marcu klasa 4d miała przyjemność uczestniczyć w lekcji muzealnej dotyczącej Adama Mickiewicza i czasów Polski szlacheckiej w Zamku Królewskim.
Uczniowie dowiedzieli się dużo o Polsce przełomu XVIII i XIX wieku. Zobaczyli nawet wierną kopię Konstytucji 3 maja. Odbyła się bardzo ciekawa dyskusja na temat konstytucji i praw obywatelskich. Niezwykle ciekawym punktem było przedstawienie mody tamtych czasów oraz porównanie ubioru szlachty polskiej i francuskiej. Na koniec można było przymierzyć nawet strój szlachecki.
Była to bardzo ciekawa i inspirująca lekcja patriotyzmu.
20
Światowy Dzień Wody
Nowa galeria Światowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, którego tegoroczne hasło brzmi: “Woda dla pokoju”. W związku z tym uczniowie podjęli różne aktywności, aby zapoznać się z ogromnym znaczeniem wody dla naszej planety oraz życia na ziemi. Dzieci zaproponowały własne pomysły, w jaki sposób należy oszczędzać wodę oraz poznały techniki ochrony tego najcenniejszego naturalnego zasobu.
Uczniowie klas pierwszych stworzyli wspaniałe prace plastyczne z anglojęzycznymi hasłami, zagrały w grę edukacyjną memory oraz posłuchały bajki w języku angielskim “Drippy the Raindrop” na temat obiegu wody w przyrodzie. Uczniowie klas czwartych i szóstych zgadywali, ile wody potrzeba, aby wyprodukować jedną kromkę chleba lub paczkę chipsów. Wykonaliśmy również doświadczenie z użyciem wody i kolorowych cukierków, z których powstała wspaniała tęcza, a także oglądaliśmy filmiki edukacyjne o zanieczyszczaniu wody.
Uczniowie klas siódmych i ósmych stworzyli piękne plakaty na temat oszczędzania wody, oglądali filmy w języku hiszpańskim o znaczeniu wody dla naszej planety oraz o sposobach jej oszczędzania. Na szkolnym korytarzu zostały przyczepione ciekawostki na temat wody w języku polskim oraz hiszpańskim, aby każdy uczeń mógł również zapoznać się z tą ważną akcją.
21
Przedświąteczne spotkanie klasy 4d z Powstańcami Warszawskimi
22 marca uczniowie klasy 4 D wzięli udział w przedświątecznym spotkaniu z Powstańcami Warszawskim w Domu Powstańców Warszawskich przy ul.Nowolipie 22. Spotkanie to było żywą lekcją historii, ale również lekcją życzliwości.
Podczas spotkania dzieci wręczyły osobiście Powstańcom Warszawskim, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne a także wysłuchały interesujących historii, jakimi podzielili się Powstańcy Warszawscy. Uczniowie byli bardzo aktywni, opowiadali własne historie, zadawali pytania a nawet pomagali przy rozwiązywaniu krzyżówek. Mieli okazję osobiście poznać m.in.: panią Zofię Czekalską ps. "Sosenka", pana Zbigniewa Daaba ps. "Kapiszon", panią Irenę Paśnik ps. "Irka", "Miła" oraz pana profesora Leszka Żukowskiego ps. "Antek".
3
Światowy Dzień Wody
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem wsparcia i solidarności z osobami z zespołem Downa. Na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznali się ze specyfiką tej choroby genetycznej oraz obejrzeli filmy edukacyjne z udziałem osób z zespołem Downa, a na lekcjach plastyki uczniowie projektowali kolorowe skarpety, które zdobią szkolne korytarze i wejście do szkoły.
3
Europejski Dzień Mózgu
Nowa galeria Europejski Dzień Mózgu została dodana do albumu fotograficznego
18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu. Jest to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.
Z tej okazji członkowie zespołu ds. integracji, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i polityki włączania przygotowali zajęcia o tej tematyce. Uczniowie mieli okazję poznać budowę mózgu, funkcje półkul mózgowych, kilka ciekawych faktów o tym najważniejszym organie oraz dowiedzieli się, w jaki sposób przy pomocy diety, aktywności fizycznej i ćwiczeń umysłowych mogą wspomagać jego pracę. Po części teoretycznej dzieci mogły utrwalić nową wiedzę w działaniu - rozwiązywały łamigłówki i zagadki logiczne, wykonywały ćwiczenia z zakresu "Gimnastyki mózgu" oraz przygotowały, wraz z wychowawcami, posiłek z produktów wspomagających pracę mózgu - "Śniadanie dla mózgu" lub "Podwieczorek dla mózgu". Tego dnia w naszej szkole zrezygnowaliśmy z kolorowych napojów i niezdrowych słodyczy, na rzecz wody, owoców, warzyw, orzechów, pełnoziarnistego pieczywa, jajek itp.
W ramach Europejskiego Dnia Mózgu (ang. European Brain Awareness Day) uczniowie mieli też okazję skorzystać z aktywności przygotowanych przez nauczycieli zespołu języków obcych. Uczniowie próbowali swoich sił rozwiązując zagadki słowne, rebusy i krzyżówki w języku angielskim i hiszpańskim. Oprócz tego przygotowali też przepiękne, okolicznościowe plakaty. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.
68
Zawody w "Dwa ognie usportowione"
W dniach 13 - 14.03. w SP 316 odbyły się dzielnicowe zawody w "Dwa ognie usportowione", w których udział brało 13 szkół z Bemowa.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy klas IV, w składzie:
Olek Dłuski kl 4d
Bartłomiej Płóciniczak kl. 4d
Franek Patrzałek kl 4d
Nazar Yarlychenki kl 4d
Borys Romanowski kl 4d
Wojtek Pawlak kl 4d
Kacper Burak kl 4d
Wojtek Ściesiński kl 4b
Wojtek Sochocki kl 4c
Kacper Antończyk kl 4b
Ignacy Karpiński kl 4c
W pierwszym etapie zawodów uczniowie zajęli 1 miejsce i zakwalifikowali się do kolejnego etapu rozgrywek. Po zaciętej rywalizacji ze szkołą 357 i 316 ostatecznie zajęli 3 miejsce w dzielnicy.
Serdecznie gratulujemy zespół wf.
12
Warsztaty "Ogrodnictwo permakulturowe w każdej szkole"
Nowa galeria Warsztaty Ogrodnictwo permakulturowe w każdej szkole została dodana do albumu fotograficznego
28 lutego uczniowie klas czwartych rozpoczęli przygodę z ogrodnictwem poprzez budowę grządek. Każda klasa wykonała samodzielnie dwie grządki z desek. Najpierw zbudowane zostały skrzynie. Następnie dno wyłożono kartonami i je podlano. Ostatnim etapem pracy było wypełnienie powstałej skrzyni ziemią ogrodową wymieszaną z kompostem.
13
Dzielnicowy konkurs wiedzy dla klas 1-3 "Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie"
13 marca br. w naszej Szkole odbył się finał IV Edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego pt. „Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 1- 3 szkół podstawowych gminy Bemowo. Konkurs miał na celu poznanie wartości płynących z utworów Grzegorza Kasdepke oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów klas młodszych.
18W przyjaznej atmosferze, rywalizowały trzyosobowe drużyny z 4 bemowskich szkół podstawowych: SP nr 357, SP nr 301, SP nr 362 i SP nr 363.
Konkurs składał się z trzech części. Rozpoczął się grą w Kalambury - uczniowie zdobywali na konto swojej drużyny punkty przedstawiając gestem, mimiką, rysunkiem wylosowane powiedzonko pochodzące z książki G. Kasdepke. Druga część konkursu to: Zagadka z pudełka – drużyny losowały przedmiot i mówiły, z którym krajem jest on związany. Trzecia część konkursu to teleturniej - uczniowie odpowiadali na pytania korzystając z nowoczesnych technologii informatycznych. Drużyna wspólnie decydowała, z której, spośród pięciu, kategorii wybiera pytanie i za ile punktów. W przypadku błędnej odpowiedzi drużyna traciła te punkty. Oooj, były duże emocje, ale i świetna zabawa!
Uczestnicy potraktowali finał konkursu, jako wesołą zabawę dążąc jednocześnie do zwycięstwa fair pley.
Zwycięzcy finału IV Dzielnicowego Konkursu Literackiego dla klas 1-3 „Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie”:
miejsce 1 – SP nr 301
miejsce 2 – SP nr 362
miejsce 3 – SP nr 357
miejsce 4 – SP nr 363.
Społeczność Szkoły nr 301 jest dumna ze swoich Zwycięzców:
Paulina Jędraszczyk (klasa 3d), Mikołaj Eljasik (klasa 3a),
Aleksander Kuciak (klasa 2b). BRAWO WY!😊
SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM DRUŻYNOM
DOPÓKI SIĘ ŚMIEJEMY NIE PRZEGRYWAMY!
Organizatorzy konkursu:
M. Kwiatkowska, S. Pietrzyk, M. Chmielewska, D. Szczepanek-Szot.
Warsztaty w EkoCentrum Punkt Zwrotny
Nowa galeria Warsztaty w EkoCentrum Punkt Zwrotny została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy VI c uczestniczyli w warsztatach w EkoCentrum Punkt Zwrotny, podczas których rozwiązywali multimedialne zagadki ekologiczne i wyzwania na czas związane ze zrównoważonym obiegiem ubrań. Odkryli także tajemnice fast fashion oraz dowiedzieli się jak być eko i jak dbać o naszą planetę.
19
Podcast "Osiedlowy Klub Kultury"
Zawody robotyczne VEX IQ
8 marca w Szkole Podstawowej nr 357 odbyły się pierwsze ogólnopolskie zawody VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship, w których wzięło udział 17 drużyn, w tym zespół z naszej szkoły, który przygotowywał się do tego wyzwania od września 2023 roku w ramach dodatkowych zajęć. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dyscyplinach Full Volume oraz Robot Skills Challenge, gdzie zademonstrowali umiejętności sterowania robotami zarówno manualnie, jak i w trybie autonomicznym. Konkurs był dla uczniów wspaniałą okazją do komunikacji, współpracy oraz zarządzania czasem. Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni nowych pomysłów kontynuujemy pracę nad ulepszaniem robota, aby w przyszłym roku znów rywalizować i dobrze się przy tym bawić.
EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
6 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia w oddziale przedszkolnym. Dzieci wykonały gimnastykę buzi i języka oraz cwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z kolorowymi piórkami, bańskami mydlanymi, dmuchajkami logopedycznymi i przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek. Święto to ma na celu zachęcenie rodziców do konsultacji ze specjalistą dziecka, które ma problem z mówieniem.
11
Spektakl historyczny pt. Życie Warszawy w czasie II wojny światowej
Klasa 4c wzięła udział w multimedialnym spektaklu historycznym pt. Życie Warszawy w czasie II wojny światowej z cyklu Światła Historii. Tym razem wybraliśmy się do Kinoteki w centrum Warszawy. Poznaliśmy wiele szczegółów z życia dzieci i młodzieży w okupowanej Warszawie: co jedli, w co się ubierali, gdzie i jak się uczyli. A na deser była jeszcze ekranizacja filmu Detektyw Bruno - trochę z innej bajki, ale spodobało się nam optymistyczne zakończenie. Dziękujemy organizatorom z Centrum Edukacji i Rozwoju.
Klasa 4d na lekcji w Zamku Królewskim
Nowa galeria Klasa 4d na lekcji w Zamku Królewskim została dodana do albumu fotograficznego
W marcu klasa 4d miała przyjemność uczestniczyć w lekcji muzealnej dotyczącej Adama Mickiewicza i czasów Polski szlacheckiej w Zamku Królewskim.
Uczniowie dowiedzieli się dużo o Polsce przełomu XVIII i XIX wieku. Zobaczyli nawet wierną kopię Konstytucji 3 maja. Odbyła się bardzo ciekawa dyskusja na temat konstytucji i praw obywatelskich. Niezwykle ciekawym punktem było przedstawienie mody tamtych czasów oraz porównanie ubioru szlachty polskiej i francuskiej. Na koniec można było przymierzyć nawet strój szlachecki.
Była to bardzo ciekawa i inspirująca lekcja patriotyzmu.
20
Światowy Dzień Wody
Nowa galeria Światowy Dzień Wody została dodana do albumu fotograficznego
22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody, którego tegoroczne hasło brzmi: “Woda dla pokoju”. W związku z tym uczniowie podjęli różne aktywności, aby zapoznać się z ogromnym znaczeniem wody dla naszej planety oraz życia na ziemi. Dzieci zaproponowały własne pomysły, w jaki sposób należy oszczędzać wodę oraz poznały techniki ochrony tego najcenniejszego naturalnego zasobu.
Uczniowie klas pierwszych stworzyli wspaniałe prace plastyczne z anglojęzycznymi hasłami, zagrały w grę edukacyjną memory oraz posłuchały bajki w języku angielskim “Drippy the Raindrop” na temat obiegu wody w przyrodzie. Uczniowie klas czwartych i szóstych zgadywali, ile wody potrzeba, aby wyprodukować jedną kromkę chleba lub paczkę chipsów. Wykonaliśmy również doświadczenie z użyciem wody i kolorowych cukierków, z których powstała wspaniała tęcza, a także oglądaliśmy filmiki edukacyjne o zanieczyszczaniu wody.
Uczniowie klas siódmych i ósmych stworzyli piękne plakaty na temat oszczędzania wody, oglądali filmy w języku hiszpańskim o znaczeniu wody dla naszej planety oraz o sposobach jej oszczędzania. Na szkolnym korytarzu zostały przyczepione ciekawostki na temat wody w języku polskim oraz hiszpańskim, aby każdy uczeń mógł również zapoznać się z tą ważną akcją.
21
Przedświąteczne spotkanie klasy 4d z Powstańcami Warszawskimi
22 marca uczniowie klasy 4 D wzięli udział w przedświątecznym spotkaniu z Powstańcami Warszawskim w Domu Powstańców Warszawskich przy ul.Nowolipie 22. Spotkanie to było żywą lekcją historii, ale również lekcją życzliwości.
Podczas spotkania dzieci wręczyły osobiście Powstańcom Warszawskim, własnoręcznie wykonane kartki świąteczne a także wysłuchały interesujących historii, jakimi podzielili się Powstańcy Warszawscy. Uczniowie byli bardzo aktywni, opowiadali własne historie, zadawali pytania a nawet pomagali przy rozwiązywaniu krzyżówek. Mieli okazję osobiście poznać m.in.: panią Zofię Czekalską ps. "Sosenka", pana Zbigniewa Daaba ps. "Kapiszon", panią Irenę Paśnik ps. "Irka", "Miła" oraz pana profesora Leszka Żukowskiego ps. "Antek".
3
Dzień Kolorowej Skarpetki
21 marca obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, które są symbolem wsparcia i solidarności z osobami z zespołem Downa. Na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznali się ze specyfiką tej choroby genetycznej oraz obejrzeli filmy edukacyjne z udziałem osób z zespołem Downa, a na lekcjach plastyki uczniowie projektowali kolorowe skarpety, które zdobią szkolne korytarze i wejście do szkoły.
3
Europejski Dzień Mózgu
Nowa galeria Europejski Dzień Mózgu została dodana do albumu fotograficznego
18 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Mózgu. Jest to święto mające na celu popularyzację wiedzy o mózgu i jego działaniu.
Z tej okazji członkowie zespołu ds. integracji, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i polityki włączania przygotowali zajęcia o tej tematyce. Uczniowie mieli okazję poznać budowę mózgu, funkcje półkul mózgowych, kilka ciekawych faktów o tym najważniejszym organie oraz dowiedzieli się, w jaki sposób przy pomocy diety, aktywności fizycznej i ćwiczeń umysłowych mogą wspomagać jego pracę. Po części teoretycznej dzieci mogły utrwalić nową wiedzę w działaniu - rozwiązywały łamigłówki i zagadki logiczne, wykonywały ćwiczenia z zakresu "Gimnastyki mózgu" oraz przygotowały, wraz z wychowawcami, posiłek z produktów wspomagających pracę mózgu - "Śniadanie dla mózgu" lub "Podwieczorek dla mózgu". Tego dnia w naszej szkole zrezygnowaliśmy z kolorowych napojów i niezdrowych słodyczy, na rzecz wody, owoców, warzyw, orzechów, pełnoziarnistego pieczywa, jajek itp.
W ramach Europejskiego Dnia Mózgu (ang. European Brain Awareness Day) uczniowie mieli też okazję skorzystać z aktywności przygotowanych przez nauczycieli zespołu języków obcych. Uczniowie próbowali swoich sił rozwiązując zagadki słowne, rebusy i krzyżówki w języku angielskim i hiszpańskim. Oprócz tego przygotowali też przepiękne, okolicznościowe plakaty. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.
68
Zawody w "Dwa ognie usportowione"
W dniach 13 - 14.03. w SP 316 odbyły się dzielnicowe zawody w "Dwa ognie usportowione", w których udział brało 13 szkół z Bemowa.
Naszą szkołę reprezentowali chłopcy klas IV, w składzie:
Olek Dłuski kl 4d
Bartłomiej Płóciniczak kl. 4d
Franek Patrzałek kl 4d
Nazar Yarlychenki kl 4d
Borys Romanowski kl 4d
Wojtek Pawlak kl 4d
Kacper Burak kl 4d
Wojtek Ściesiński kl 4b
Wojtek Sochocki kl 4c
Kacper Antończyk kl 4b
Ignacy Karpiński kl 4c
W pierwszym etapie zawodów uczniowie zajęli 1 miejsce i zakwalifikowali się do kolejnego etapu rozgrywek. Po zaciętej rywalizacji ze szkołą 357 i 316 ostatecznie zajęli 3 miejsce w dzielnicy.
Serdecznie gratulujemy zespół wf.
12
Warsztaty "Ogrodnictwo permakulturowe w każdej szkole"
Nowa galeria Warsztaty Ogrodnictwo permakulturowe w każdej szkole została dodana do albumu fotograficznego
28 lutego uczniowie klas czwartych rozpoczęli przygodę z ogrodnictwem poprzez budowę grządek. Każda klasa wykonała samodzielnie dwie grządki z desek. Najpierw zbudowane zostały skrzynie. Następnie dno wyłożono kartonami i je podlano. Ostatnim etapem pracy było wypełnienie powstałej skrzyni ziemią ogrodową wymieszaną z kompostem.
13
Dzielnicowy konkurs wiedzy dla klas 1-3 "Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie"
13 marca br. w naszej Szkole odbył się finał IV Edycji Dzielnicowego Konkursu Literackiego pt. „Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie”.
Konkurs adresowany był do uczniów klas 1- 3 szkół podstawowych gminy Bemowo. Konkurs miał na celu poznanie wartości płynących z utworów Grzegorza Kasdepke oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród uczniów klas młodszych.
18W przyjaznej atmosferze, rywalizowały trzyosobowe drużyny z 4 bemowskich szkół podstawowych: SP nr 357, SP nr 301, SP nr 362 i SP nr 363.
Konkurs składał się z trzech części. Rozpoczął się grą w Kalambury - uczniowie zdobywali na konto swojej drużyny punkty przedstawiając gestem, mimiką, rysunkiem wylosowane powiedzonko pochodzące z książki G. Kasdepke. Druga część konkursu to: Zagadka z pudełka – drużyny losowały przedmiot i mówiły, z którym krajem jest on związany. Trzecia część konkursu to teleturniej - uczniowie odpowiadali na pytania korzystając z nowoczesnych technologii informatycznych. Drużyna wspólnie decydowała, z której, spośród pięciu, kategorii wybiera pytanie i za ile punktów. W przypadku błędnej odpowiedzi drużyna traciła te punkty. Oooj, były duże emocje, ale i świetna zabawa!
Uczestnicy potraktowali finał konkursu, jako wesołą zabawę dążąc jednocześnie do zwycięstwa fair pley.
Zwycięzcy finału IV Dzielnicowego Konkursu Literackiego dla klas 1-3 „Grzegorz Kasdepke i Jego bohaterowie”:
miejsce 1 – SP nr 301
miejsce 2 – SP nr 362
miejsce 3 – SP nr 357
miejsce 4 – SP nr 363.
Społeczność Szkoły nr 301 jest dumna ze swoich Zwycięzców:
Paulina Jędraszczyk (klasa 3d), Mikołaj Eljasik (klasa 3a),
Aleksander Kuciak (klasa 2b). BRAWO WY!😊
SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM DRUŻYNOM
DOPÓKI SIĘ ŚMIEJEMY NIE PRZEGRYWAMY!
Organizatorzy konkursu:
M. Kwiatkowska, S. Pietrzyk, M. Chmielewska, D. Szczepanek-Szot.
Warsztaty w EkoCentrum Punkt Zwrotny
Nowa galeria Warsztaty w EkoCentrum Punkt Zwrotny została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klasy VI c uczestniczyli w warsztatach w EkoCentrum Punkt Zwrotny, podczas których rozwiązywali multimedialne zagadki ekologiczne i wyzwania na czas związane ze zrównoważonym obiegiem ubrań. Odkryli także tajemnice fast fashion oraz dowiedzieli się jak być eko i jak dbać o naszą planetę.
19
Zawody robotyczne VEX IQ
8 marca w Szkole Podstawowej nr 357 odbyły się pierwsze ogólnopolskie zawody VEX IQ Robotics Competition Polish National Championship, w których wzięło udział 17 drużyn, w tym zespół z naszej szkoły, który przygotowywał się do tego wyzwania od września 2023 roku w ramach dodatkowych zajęć. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w dyscyplinach Full Volume oraz Robot Skills Challenge, gdzie zademonstrowali umiejętności sterowania robotami zarówno manualnie, jak i w trybie autonomicznym. Konkurs był dla uczniów wspaniałą okazją do komunikacji, współpracy oraz zarządzania czasem. Bogatsi o nowe doświadczenia i pełni nowych pomysłów kontynuujemy pracę nad ulepszaniem robota, aby w przyszłym roku znów rywalizować i dobrze się przy tym bawić.
EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY
6 marca obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Logopedy. Z tej okazji przeprowadzone zostały zajęcia w oddziale przedszkolnym. Dzieci wykonały gimnastykę buzi i języka oraz cwiczyły aparat oddechowy poprzez zabawy z kolorowymi piórkami, bańskami mydlanymi, dmuchajkami logopedycznymi i przenoszeniem drobnych elementów za pomocą słomek. Święto to ma na celu zachęcenie rodziców do konsultacji ze specjalistą dziecka, które ma problem z mówieniem.
11
Spektakl historyczny pt. Życie Warszawy w czasie II wojny światowej
Klasa 4c wzięła udział w multimedialnym spektaklu historycznym pt. Życie Warszawy w czasie II wojny światowej z cyklu Światła Historii. Tym razem wybraliśmy się do Kinoteki w centrum Warszawy. Poznaliśmy wiele szczegółów z życia dzieci i młodzieży w okupowanej Warszawie: co jedli, w co się ubierali, gdzie i jak się uczyli. A na deser była jeszcze ekranizacja filmu Detektyw Bruno - trochę z innej bajki, ale spodobało się nam optymistyczne zakończenie. Dziękujemy organizatorom z Centrum Edukacji i Rozwoju.
Projekt "Szkoła w Sąsiedztwie" - uroczysta premiera podcastu "Osiedlowy Klub Kultury".
27 lutego odbyła się w naszej Szkole uroczysta premiera podcastu pt. Osiedlowy Klub Kultury przygotowanego przez uczniów oddziału dwujęzycznego 7b. Podcast jest owocem projektu "Szkoła w Sąsiedztwie" realizowanego od listopada ubiegłego roku. Pomysłodawcą i opiekunem projektu jest Fundacja Pole Dialogu, a jego głównym celem tworzenie lokalnych partnerstw i budowanie relacji sąsiedzkich. Przez kilka miesięcy uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowujących do nagrania podcastu, odwiedzali ciekawe miejsca w najbliższej okolicy szkoły, rozmawiali z mieszkańcami dzielnicy. Uczyli się obsługi sprzętu i aplikacji potrzebnych do nagrania podcastu. Na premierze gościliśmy społeczność Osiedlowego Klubu Kultury, przedstawicieli Spółdzielni Mieszkaniowej Jelonki oraz koordynatorów projektu z Fundacji Pole Dialogu. Projekt był współfinansowany z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy.
4
Podróże pamięci
W projekcie Podróze pamięci wzięli udział uczniowie klas siódmych i ósmych. Wyjazd do Muzeum Walki i Męczeństwa w Treblince poprzedzony został zajęciami tematycznymi, wizytą w Muzeum Polin, obejrzeniem wystawy w Żydowskim Instytucie Historycznym - Czego nie mogliśmy wykrzyczeć światu?
Celem projektu Podróże pamięci było poszerzenie wiedzy historycznej uczniów, nauczycieli, rodziców na temat historii, kultury Żydów, polityki nazistów wobec Żydów oraz historii stosunków polsko - żydowskich,
- poznanie kolejnego, zorganizowanego przez Niemców, miejsca zagłady Żydów i ludzi innych narodowości, w tym Polaków,
- nazwanie postaw narodu żydowskiego w czasie II wojny światowej,
- rozwijanie postawy niezgody na rasizm, uprzedzenia i stereotypy,
- budowanie postawy tolerancji wobec różnorodności.
- nawiązanie współpracy międzynarodowej,
- doskonalenie kompetencji językowych uczniów,
- uwrażliwianie na przestrzeganie praw człowieka.1
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie