• PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ"

• Grupa 12. naszych uczniów klas 7 ze Szkoły Podstawowej nr 301 im. Janusza Korczaka wyjechała z Panią Dyrektor Emilią Wojdyłą do Francji, do Centrum Alberta Schweitzera w miejscowości Niederbronn-les-Bains oraz do Strasburga. „Pamięć i przyszłość” to szkoleniowo – historyczny projekt, w którym młodzież bierze udział. Dzisiaj pierwszy dzień. Integracja z francuskimi koleżankami i kolegami. Wspólne gry i zabawy, wspólny mecz i nauka języków. Wszyscy w doskonałych nastrojach relacjonują pobyt. Zdjęcia poniżej

Nowa galeria Projekt "Pamięć i przyszłość" została dodana do albumu fotograficznego

• Warsztaty z Szalonym Wózkowiczem

• W kwietniu w naszej szkole odbyły się nietypowe lekcje. Zostały one przeprowadzone przez dwóch wspaniałych gości. Pierwszym z nich był Marek Sołtys (Szalony Wózkowicz) - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Drugim gościem był Karol Brzegowy - behawiorysta. Dzięki nim, uczniowie mogli nauczyć się prowadzić osobę na wózku inwalidzkim, pomagać jej pokonywać przeszkody architektoniczne w postaci niewygodnych podjazdów i krawężników. Ponadto poznali oni specyfikę pracy przewodnika osoby niewidomej. Zdobytą wiedzę teoretyczną dzieci od razu sprawdziły w praktyce. Wyniki ich poczynań najlepiej obejrzeć na zdjęciach. Zapraszamy do galerii.

Nowa galeria Warsztaty z Szalonym Wózkowiczem została dodana do albumu fotograficznego

• Dyżur wakacyjny w przedszkolu

• UWAGA RODZICE DZIECI ZAPISANYCH NA DYŻUR LETNI !

POTWIERDZENIEM WOLI ZAPISU JEST WNIESIENIE OPŁATY ZA ŻYWIENIE W OKRESIE DYŻURU
            DO DNIA 24 MAJA!

W TYTULE NALEŻY PODAĆ IMIĘ I NAZWISKO DZIECKA ORAZ TERMIN DYŻURU. STAWKA DZIENNA: 11,50 ZŁ.

NUMER KONTA: 71 1030 1508 0000 0005 5094 9091

• ROWEROWY MAJ

• Od 4 do 31 maja nasza szkoła kolejny raz bierze udział w ogólnopolskiej kampanii "Rowerowy maj" promującej zdrowy tryb życia. Zachęcamy uczniów do codziennego, aktywnego przyjazdu do szkoły rowerem lub hulajnogą.

Zgłosiliśmy ponad 20 oddziałów i 450 uczniów. Wydzieliliśmy przestrzeń, na której ustawione są barierki i stojaki tymczasowe.

Zapraszamy do wspólnej zabawy! Wiecej szczegółów znajdą Państwo na stronie: https://rowerowymaj.eu/.

• Integracja i nauka uczniów z Ukrainy.

• W naszej Szkole, dzięki współpracy z Instytutem Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk, już od połowy marca tego roku uczniowie z Ukrainy, z oddziału przygotowawczego, uczestniczą raz w tygodniu w zajęciach w innej formule. Odwiedziły Instytut Wysokich Ciśnień, Centrum Nauki Kopernik, Państwowy Instytut Geologiczny, Instytut Geofizyki. To nauka i integracja jednocześnie. 21 maja 2022 r. zapraszamy, wspólnie z Instytutem Wysokich Ciśnień oraz Burmistrzem Dzielnicy Bemowo, wszystkich uczniów z Ukrainy na piknik integracyjny, który odbędzie się w placówce Instytutu, w Lasku koło Celestynowa. Planujemy gry i zabawy, konkursy i zawody sportowe oraz inne atrakcje i ognisko z kiełbaskami. Wspólną zabawę w naszej Szkole zaplanowaliśmy także 1 czerwca 2022 r., w Dzień Dziecka oraz podczas dorocznego Święta Szkoły 9 czerwca 2022 r.

• Zajęcia integracyjne w oddziale przygotowawczym

• Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Geologiczne, Instytut Wysokich Ciśnień PAN - to przykładowe miejsca w Warszawie, które odwiedzili już uczęszczający do oddziału przygotowawczego uczniowie z Ukrainy.

Wyjścia grupowe pod opieką nauczycieli SP nr 301 odbywają się raz w tygodniu. Oprócz integracji ich celem jest udział dzieci w zajęciach edukacyjnych oraz manualnych. Interesujący punkt spotkań stanowi również możliwość obserwowania doświadczeń, np. fizycznych.

• Kolejne laureatki wśród ósmoklasistów

• Z przyjemnością informujemy, iż

Paulina Furmaniuk z klasy 8e oraz Laura Tybura z klasy 8f

zostały laureatkami III stopnia (to znaczy na etapie wojewódzkim) konkursu Open Your Mind - Otwórz Swój Umysł (OYM), organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 75 im. Marii Konopnickiej w Warszawie.

Gratulujemy!

• Międzyszkolne zawody sportowe z gimnastyki

• 11.04.2022r. w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 321 odbyły się międzyszkolne zawody dzielnicowe w gimnastyce dziewcząt klas młodszych.

W ramach rywalizacji należało przeskoczyć przez kozła skokiem rozkrocznym, wykonać ćwiczenia równoważne na ławeczce gimnastycznej oraz precyzyjnie wykonać układ ćwiczeń wolnych na ścieżce akrobatycznej.

Nasza reprezentacja zdobyła największą liczbę punktów i zajęła pierwsze miejsce. Wyróżniona została  uczennica Zuzia Markiewicz kl. 3c za zdobycie 3 miejsca w indywidualnej punktacji.

Dziewczynki będą reprezentować Dzielnicę Bemowo podczas Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w gimnastyce. Zawody planowane są na 17.05.2022r.

1. Mila Wieczorek kl. 1d

2. Oliwia Wojciechowska kl. 1d

3. Agata Zalewska kl. 3d

4. Madzia Zalewska kl. 3d

5. Amelia Frydrych kl. 2b

6. Zuzia Osial kl. 3c

7. Zuzia Markiewicz kl. 3c

8. Hania Kos kl. 3b

9. Tamara Siubczyńska kl. 3b

10. Hania Gulbierz kl. 2c

Opiekun drużyny: p. Izabela Kuciak

Zawodniczkom serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy sukcesu w kolejnym etapie zawodów.

Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

Nowa galeria Międzyszkolne zawody sportowe z gimnastyki została dodana do albumu fotograficznego

• Sukces naszych uczniów

• Dwoje uczniów naszej szkoły zostało laureatami III Międzyszkolnego Konkursu Językowego Poezji i Teatru WERS w kategorii poezja w języku hiszpańskim. Konkurs jest zamieszczony w wykazie konkursów wiedzy, osiągnięć artytstycznych i sportowych, dlatego stanowi podstawę do wpisu na świadectwie i uzyskania punktów w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Nasi laureaci to Zuzanna Rosłaniec z klasy 5c oraz Sebastian Chanke z klasy 7e.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele języka hiszpańskiego