• II Sympozjum naukowe Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole

• Dzisiaj, 22 listopada 2021 r. w naszej Szkole odbyło się II Sympozjum naukowe Pedagogika korczakowska we współczesnej szkole. Sympozjum to interesujące spotkanie nauki i praktycznych rozwiązań opartych na ponadczasowej korczakowskiej idei budowania świata przyjaznego dziecku. Świata, w którym dziecko ma prawo do szacunku, życia w pokoju i radości, prawo do bycia, kim jest. Wystąpienia szacownych prelegentów (Pana prof. Jacka Kulbaki, Pana dr. Huberta Iwanickiego) oraz wzajemna wymiana doświadczeń były bezcenną okazją do wzbogacenia własnych pomysłów w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz okazją do spotkania osób,  którym myśl pedagogiczna Janusza Korczaka jest szczególnie bliska. Inspiracje korczakowskie zaprezentowane przez uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 301 im. Janusza Korczaka  oraz nauczycielki muzyki były dodatkową wartością. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w tym wydarzeniu. I zapraszam za rok.

Emilia Wojdyła

Dyrektor SP 301

• Szanowni Państwo,

• uprzejmie informujemy, że planowany na 8 listopada br. koncert TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA został przełożony i odbędzie się w innym terminie. Dzień i godzinę koncertu podamy Państwu w najbliższych dniach.

• Przerwa na czytanie

• 29 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom".

Nowa galeria Przerwa na czytanie została dodana do albumu fotograficznego

• Szkoła pamięta

• Nowa galeria Szkoła pamięta została dodana do albumu fotograficznego.

"Szkoła pamięta" to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii - tej narodowej i lokalnej.

27 października uczniowie klasy 4d wraz z wychowawcą, chcąc uczcić pamięć bohaterów naszej wolności, odwiedzili Cmentarz Powstańców Warszawy. Zapalili znicze na grobach powstańców przy pomniku "Polegli niepokonani"; rozmawiali o okrucieństwie wojny, walce i poświęceniu.

• Wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo

• 26 października 2021 w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Dzielnicy Bemowo. Frekwencja wyborcza wyniosła 84,14%.

Przedstawicielkami naszej szkoły w MRDB są Natalia Krzemińska kl. 7c i Gabrysia Gabrysiak kl. 7b.

Życzymy dziewczynom wielu pomysłów, sukcesów w ich realizacji oraz wytrwałości w pracach na rzecz młodych mieszkańców Bemowa.

Społeczność Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 2