• Podziękowanie

• Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do przedświątecznych zbiórek organizowanych przez sekcję wolontariatu:

„Dzień pluszowego misia”

„Podaruj zwierzętom, z warszawskiego ZOO, magię świąt”

„Bemowski MikołaJ”

„Zbiórka środków higieny osobistej dla najuboższych”.

Zachęcamy do dalszej aktywnej działalności w wolontariacie.

Katarzyna Leszczyńska i Małgorzata Kirpsza

• Dzień Czystego Powietrza - podsumowanie

• Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom (i nauczycielom!), którzy z okazji obchodów Dnia Czystego Powietrza zaangażowali się w powstanie pięknej szkolnej galerii czystych, wartych odwiedzenia i chronienia - miejsc.68 uczniów przesłało swoje zdjęcia (ale fotografii jest zdecydowanie więcej, bo niektórzy zechcieli zaprezentować więcej niż jeden zakątek...!). Jeśli zaś chodzi o podsumowanie klasowe, to - ze względu na liczbę zaangażowanych uczniów - wygląda ono tak:

I miejsce - klasa 5d (12 osób)

II miejsce - klasa 4d (11 osób

)III miejsce - klasa 4b, 4c, 5b i 7e - po 5 osób

A padlet prezentuje się tak:https://liblink.pl/ECijB7rBpY

Jeszcze raz dziękujemy za udział w akcji.

Nauczyciele zespołu przyrodniczego

• ANDRZEJKI W KLASIE 4D

• We wtorkowe popołudnie spotkaliśmy się, by wspólnie pobawić się i powróżyć. Najpierw obejrzeliśmy prezentację o andrzejkach, potem pod kubeczkami szukaliśmy odpowiedzi na pytanie o naszą przyszłość, przekłuwaliśmy serca, by poznać imię ukochanego/ukochanej, rzucaliśmy kostką, a także monetą do wody, wybieraliśmy ulubiony kwiat...! I oczywiście urządziliśmy wyścig butów! Na koniec - laliśmy wosk i próbowaliśmy odgadnąć, co przyniesie nam kolejny rok!

Nowa galeria ANDRZEJKI W KLASIE 4D została dodana do albumu fotograficznego

• KLASA 4D W TEATRZE LALKA

• 24 listopada byliśmy w teatrze Lalka na "Odysei". Po spektaklu jedna z aktorek pokazała nam kulisy: weszliśmy na scenę, dowiedzieliśmy się, jak powstają efekty specjalne, odwiedziliśmy garderobę i pracownię krawiecką. Teatr to niesamowite miejsce!

Nowa galeria KLASA 4D W TEATRZE LALKA została dodana do albumu fotograficznego

• Podaruj Zwierzętom Magię Świąt!

• Podaruj Zwierzętom Magię Świąt! Pomocnicy Świętego Mikołaja poszukiwani!

I Wy możecie nimi zostać i podarować zwierzętom magię Świąt.

Święta tuż, tuż. Zwierzaki z Warszawskiego ZOO przez cały rok były bardzo grzeczne i nie mogą się doczekać prezentów. Mikołaj jak zwykle ma ręce pełne roboty, więc trzeba mu pomóc!

Kochani! Liczymy na Wasze wsparcie w obdarowaniu prezentami mieszkańców warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

Zbiórka będzie prowadzona na terenie szkoły w dniach od 8.12.2021 (środa) do 17.12.2021 (piątek). Pudła na dary jak zawsze będą wystawione przy głównym wejściu do szkoły.

Oto lista podarków, o które proszą zwierzęta:

- owoce suszone  figi, morele, daktyle, rodzynki, żurawina, wiórki kokosowe,

- fistaszki

- galaretki

- herbaty owocowe

- zioła do parzenia w torebkach (mięta, koper włoski, melisa, rumianek, lipa, morwa)

- płatki kukurydziane

- płatki owsiane

- miód

- spirulina w proszku

- agar

- owoce w puszce (brzoskwinia, ananas, liczi, mango, papaja)

- sucha karma dla kotów/psów

ZOO prosi, by przysmaki były w oryginalnych opakowaniach (to bardzo ważne dla zdrowia zwierząt!) i jak co roku liczy na hojność Pomocników Świętego Mikołaja - zwierzaki będą zachwycone, a opiekunowie wdzięczni!

Zachęcamy do udziału w akcji.

Opiekunowie sekcji wolontariatu -

Katarzyna Leszczyńska i Małgorzata Kirpsza