• PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" REALIZOWANY WE FRANCJI - DZIĘKUJEMY!

          • W imieniu uczniów i własnym bardzo serdecznie dziękuję Pani Burmistrz Urszuli Kierzkowskiej, Panu Burmistrzowi Piotrowi Kobierskiemu oraz Pani Naczelnik Katarzynie Załuskiej-Schumacher za wsparcie przygotowań do wyjazdu. Bardzo dziękuję także Pani dyrektor Magdalenie Lipińskiej z bemowskiego liceum oraz Panu Adamowi Zyskowskimu z tejże szkoły za wielką pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Bardzo dziękuję nauczycielom języka angielskiego z SP 301 za przygotowanie uczniów do wyjazdu.

            Emilia Wojdyła

            Dyrektor SP 301

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ DZIEWIĄTY

          • Powrót. Nikt nie chciał już wyjeżdżać do domu. Nasi uczniowie zaprzyjaźnili się z młodzieżą francuską. Razem pracowaliśmy, razem bawiliśmy się, razem śpiewaliśmy. Zdobyliśmy nowe umiejętności, nową wiedzę i mamy moc niesamowitych wspomnień. Pamiętamy też to ważne przesłanie projektu: pamiętajmy o przeszłości i dbajmy o przyszłość. Bo pokój jest jedną z najważniejszych wartości. Uczniowie spisali się na medal.

             

            Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ DZIEWIĄTY została dodana do albumu fotograficznego

          • Wojewódzki Konkurs "O uśmiech dziecka" - wręczenie nagród

          • Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i wyróżnień 

            III edycji Wojewódzkiego Konkursu „O uśmiech dziecka” 

            odbędzie się

            1 czerwca 2022 roku o godz. 12.00

            w sali gimnastycznej SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 301

            im. J. Korczaka w Warszawie, ul. Brygadzistów 18

             

            Zapraszamy!

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ ÓSMY

          • Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ ÓSMY została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiejszy dzień był także interesujący i intensywny. Tematem przewodnim była ekologia. Uczniowie zwiedzali niemieckie miasteczko Fryburg (Freiburg). Rozpoczęliśmy od ekologicznej, niezwykle zielonej dzielnicy Vauban. Na każdym budynku panele słoneczne. Prawie brak ruchu samochodów a przestrzenie miejskie wykorzystywane są nie na garaże a na place zabaw i miejsca spotkań mieszkańców dzielnicy. Dużo zieleni, ukwiecone balkony i rowery jako najbardziej popularny i używany środek lokomocji. Drugą część dnia spędziliśmy na zwiedzaniu centrum miasta, z wykorzystaniem gry terenowej "Ziemniak". Zadaniem uczniów była wymiana ziemniaka na bardziej cenną rzecz a tę na kolejną. Jak zwykle, działaliśmy w międzynarodowych grupach. Zwyciężyła grupa, która finalnie miała najcenniejsze rzeczy. W niej była Julka i Gosia. Zabawa była przednia. Dodatkowo, okazało się, że nasi uczniowie mają smykałkę biznesową. Potrafią negocjować i są w tym skuteczni. Na koniec, z wysokiego tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Fryburga i dwóch innych miast.

            A po kolacji odbyło się pożegnalne spotkanie z naszymi francuskimi kolegami, bo to był ostatni dzień naszego projektu. Łza zakręciła się w oku, ale tak jak w piosence "coś się kończy, coś się zaczyna". Kończymy projekt, wracamy do szkolnego życia.

          • III edycja konkursu dzielnicowego - Znam Legendy Polskie

          • 11 maja w naszej szkole odbył się ostatni etap III edycji konkursu dzielnicowego "Znam Legendy Polskie", w którym rywalizowały dzieci z bemowskich szkół. Laureaci konkursu:

            I miejsce - SP 362 im. Tadeusza Kotarbińskiego

            II miejsce - SP 350 im. Armii Krajowej

            III miejsce - SP 82 im. Jana Pawła II

             

            Gratulujemy wygranej i dziękujemy za udział w konkursie!

            Organizatorzy konkursu: A. Patrycy, J. Witkowska, D. Gawle

             

            Nowa galeria Konkurs dzielnicowy "Znam Legendy Polskie" została dodana do albumu fotograficznego

          • Wyniki III edycji Wojewódzkiego Konkursu "O uśmiech dziecka"

          •  

            Laureaci w kategorii wiekowej 10-12 lat:

            I miejsce - Hanna Jakóbowska, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu;

            II miejsce - Julia Łaska, opiekun Magdalena Wolska - Pęksyk, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Orła Białego w Radomiu;

            III miejsce - Aleksandra Padzik, opiekun Emilia Heljasińska - Schmidt, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku;

            Wyróżnienia:

            Gabriela Marut, opiekun Aleksandra Kowal, Szkoła Podstawowa nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu;

            Rafał Wróblewski, opiekun Alicja Wojda, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku.

            Laureaci w kategorii wiekowej 13-15 lat:

            I miejsce - Weronika Nowak, opiekun Barbara Kołek, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Wołominie;

            II miejsce - Lena Głowacka, opiekun Joanna Poddenek, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku;

            III miejsce - Zofia Kur, opiekun Anna Cierlica,  Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka J. Piłsudskiego w Wołominie.

            Wyróżnienie:

            Sandra Lewandowskaopiekun Emilia Heljasińska - Schmidt, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku.

             

            Gratulujemy wygranej i dziękujemy za udział w konkursie!

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SIÓDMY

          • Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SIÓDMY została dodana do albumu fotograficznego

            Parlament Europejski w Strasburgu i miasto Kehl- taki był plan na dzisiaj. Uczniowie rozpoczęli od zwiedzania miasteczka przygranicznego Kehl w Niemczech. Podczas zwiedzania odbyła się terenowa gra historyczna. Polsko - francuskie grupy szukały na chodnikach przed domami płyt z krótkimi biogramami osób będących w obozach koncentracyjnych, w tym w Oświęcimiu. Zadaniem grup było odnalezienie 10 osób, których krótki biogram każda grupa otrzymała na kartce. Liczył się czas wykonania zadania. Gra podobała się młodzieży. Z dużym zaangażowaniem uczniowie szukali informacji. A długie popołudnie spędziliśmy w Parlamencie Europejskim. Niezapomniane przeżycie. Uczniowie wcielili się w rolę europosłów i przeprowadzili legislację przepisów dotyczących wody pitnej i sposobów jej wykorzystywania oraz rozwiązań w obszarze praw człowieka. Długo trwało osiągnięcie kompromisu. A prowadzone głosowania nie dawały większości dla proponowanych rozwiązań. Nasi uczniowie (Mateusz Mrówka, Gabrysia Gabrysiak) też zabierali głos. Byliśmy także w sali plenarnej, gdzie dyskutują i podejmują decyzję eurodeputowani. Zapamiętamy na pewno, że demokracja, dobrobyt nie są dane na zawsze i trzeba o tym pamiętać. O wspólną Europę wszyscy powinniśmy dbać. Nowe technologie w PE pozwoliły nam wyszukiwać informacje o europosłach, działaniu Parlamentu, historii Unii Europejskiej a także datach przystąpienia poszczególnych krajów do UE. Może to przyszłe miejsce pracy dla niektórych uczniów. 

            Warto podkreślić, że wszystkie aktywności wymagają komunikowania się po angielsku a uczniowie bardzo dobrze sobie radzą.

            Dzisiejszy dzień na pewno na długo zostanie w pamięci.eduresized_received_414099450591662.jpeg

          • Piknik w Celestynowie

          • W minioną sobotę (21 maja) uczniowie z dwóch oddziałów przygotowawczych wzięli udział w pikniku integracyjnym w Celestynowie, zorganizowanym przez przedstawicieli Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk. Była to okazja do wykorzystania języka polskiego w praktyce oraz spędzenia czasu razem, również poza szkołą. Dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych na świeżym powietrzu oraz w zajęciach manualnych - zagrały w piłkę nożną, pokonały tor przeszkód, wykonały zakładki do książek, wypełniły karty z zagadkami, za co otrzymały słodkie nagrody. Aktywny dzień zakończył się wspólnym grillem. 

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. 

             

            Nowa galeria Piknik w Celestynowie została dodana do albumu fotograficznego

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SZÓSTY

          • Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ SZÓSTY została dodana do albumu fotograficznego

            Dzisiaj uczniowie zwiedzali Strasburg, uznawany za jedno z najpiękniejszych miast Francji. I rzeczywiście jest pięknym miastem. W centrum wznosi się monumentalna, imponująca katedra, którą oczywiście, odwiedziliśmy i mamy przed nią zdjęcie. Zwiedzanie miało określone motto: Śladami Mozarta. Odwiedzanie kolejnych miejsc w mieście połączone było z ciekawostkami z życia kompozytora.To dodatkowa wiedza muzyczna. Piękne kamieniczki, charakterystyczne wąskie uliczki nadają miastu swoisty urok. Byliśmy także w dzielnicy o wdzięcznej nazwie "Mała Francja", bardzo chętnie odwiedzanej przez turystów. A niektórzy wdrapali się także na wysoką wieżę w katedrze, by podziwiać panoramę Strasburga. Był czas na lody, na pamiątki, na spacer. Bardzo miły dzień. A w południe, między porannym a popołudniowym zwiedzaniem czekał na nas obiad podany w bardzo wymyślnych naczyniach. Zresztą, zobaczcie sami.

          • PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY

          • Nowa galeria PROJEKT "PAMIĘĆ I PRZYSZŁOŚĆ" - DZIEŃ PIĄTY została dodana do albumu fotograficznego

            To był ważny i trudny dzień. Lekcja historii i pamięć o poległych podczas II wojny światowej. Zwiedziliśmy obóz koncentracyjny w Struthof, założony we wcielonej do Rzeczy Alzacji. Warto wiedzieć, że obóz ten, na początku jako obóz pracy, a następnie zagłady, był miejscem śmierci także Polaków. Spośród wielu narodowości, Polaków było w nim najwięcej, bo ponad 25%. To było dla wszystkich także emocjonalne przeżycie. A następnie w ogromnym muzeum Le Memoriał Alzace Moselle w grupach polsko - francuskich uczniowie na tablicach, wśród eksponatów, w krótkich filmach szukali odpowiedzi na pytania dotyczące okresu przed II wojną światową, czasów II wojny światowej i nowej Europy. Nic lepiej nie uczy jak samodzielne wyszukiwanie informacji, dyskusja, wyrażanie własnych opinii. Uczniom bardzo podobała się taka forma zajęć. A wspólna praca, tak jak w poprzednie dni, doskonaliła komunikowanie się w języku obcym, współdziałanie i dostarczyła nowej historycznej wiedzy. To był niezwykły dzień. Na długo wszyscy to zapamiętamy.

             

          • Spotkanie z Pawłem Ejzenbergiem

          • 13 maja mieliśmy przyjemność gościć pana Pawła Ejzenberga - muzyka, wokalistę i klawiszowca. Pan Paweł to laureat konkursu Człowiek Bez Barier i finalista programu Mam Talent. Na co dzień mieszkaniec Olsztyna, przyjechał do Warszawy zaprezentować uczniom swoje umiejętności. Ponadto pan Paweł udzielił wywiadu naszym szkolnym dziennikarzom. 

            Nowa galeria Spotkanie z Pawłem Ejzenbergiem została dodana do albumu fotograficznego