• MIKOŁAJKOWY KIERMASZ KSIĄŻEK

• W dniach 30.11- 06.12.2022 miał miejsce nasz drugi, tym razem.. MIKOŁAJKOWY KIERMASZ KSIĄŻEK

Na naszym zimowym kiermaszu przeważały książki o tematyce świątecznej – opowiadania dla najmłodszych, kolorowanki, wycinanki, książki kulinarne, powieści dla starszych. Kiermasz skierowany był do całej Społeczności Szkolnej, a pieczę nad promocją wydarzenia i sprzedażą sprawowali nasi dzielni ósmoklasiści: Zuzia, Natalia, Natalia, Maciej, Zosia. Kiermasz, jak poprzednio, był zorganizowany przy współpracy z Księgarnią Taniej Książki z Tuliszkowa.

• WARSZTATY Z DRUKU 3D

• 9 grudnia klasa 5c wzięła udział w warsztatach z druku 3D organizowanych przez Czytelnię nr XVII Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo. Warsztaty powstały dzięki współpracy Biblioteki z Fundacją "Ziemia i My". Na warsztatach uczniowie mieli okazję zapoznać się z technologią 3D, obserwować jak pracuje drukarka 3D oraz obejrzeć gotowe wydruki. Dla każdego znalazł się też drobny upominek w postaci gwizdka wydrukowanego przez drukarkę 3D.

• Projekt biblioteki szkolnej: Sławni dyslektycy i ich dzieła - czytamy dzieła dyslektyków

• Włączając się w ogólnoszkolną akcję: Tydzień Świadomości Dysleksji nasza biblioteka przygotowała projekt, na który złożyły się następujące działania przybliżające temat:
            - prezentacja sławnych osób z dysleksją - ich portretów i osiągnięć,
            - kącik czytelniczy z książkami dostępnymi w naszej bibliotece i odnoszących się do tematu dysleksji,
            - spotkanie z baśniami Andersena w młodszych klasach – głośne czytanie baśni i omawianie treści,
            - czytanie fragmentów opowiadań Agaty Christie i Astrid Lindgren w starszych klasach.

• MIKOŁAJKOWY KIERMASZ KSIĄŻEK

• WARSZTATY Z DRUKU 3D